PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2021 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kolegijos nariai pasiryžę keisti nacionalinę vaistų politiką
      Sveikatos apsaugos ministerijos kolegijos posėdyje svarstyta, kaip galėtų būti taupomos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos, kokius principus derėtų taikyti sudarant kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašus, kaip reguliuoti vaistų rinką ir ugdyti farmacinę etiką. Sveikatos apsaugos ministras, Kolegijos primininkas Vytenis Povilas Andriukaitis paragino visus teikti siūlymus vaistų politikos tobulinimui. Kolegijos nariai pasveikino ministro iniciatyvą „nelopyti seno sijono“, bet pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje keisti sveikatos draudimo sistemą iš esmės.
 
      „Nacionalinė kompensavimo sistema, įtvirtinta Sveikatos draudimo įstatyme, sukurta pieš 20 metų. Per tą laikotarpį įvykusi mokslo, medicinos, technologijų pažanga yra akivaizdi. Atėjo laikas peržiūrėti valstybės vaistų politikos principus, kartu su specialistais, mokslininkais, praktikais, bendruomene ieškoti efektyvių sprendimų, – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Todėl kviečiame visus viešai diskusijai, tikimės konstruktyvių siūlymų“. Pasak ministro, 2014 m. PSDF biudžete Lietuvos sveikatos apsaugai yra skirti daugiau kaip 4,4 mlrd. Ltų, racionaliai naudojant lėšas, apie 1 mlrd. galima būtų sutaupyti ir investuoti į inovatyvios medicinos plėtrą.  
 
      Sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas savo pranešime akcentavo socialinio teisingumo, kompensuojant už vaistus iš PSDF biudžeto, svarbą. Pažymėti pagrindiniai Lietuvos vaistų kompensavimo sistemos netolygumai: vienai ligai ar savo sunkumu ir socialine reikšme artimoms ligoms vaistai kompensuojami skirtingais lygiais. Skirtumai tarp skirtingomis ligomis sergančiųjų gydymui vaistų kompensavimui skirtų lėšų yra dideli (pvz., pasirinktinai apskaičiavus 4 ligų grupių pacientams vaistų kompensavimui skirtas PSDF lėšas per metus sumos skiriasi nuo 237 Lt iki 977 Lt). Kolegijos nariai svarstė galimybę peržiūrėti vaistų kompensavimo lygius, atsižvelgiant į daugumos pacientų socialinį pažeidžiamumą, tobulinti nacionalinę ligų, vaistų ar medicinos priemonių kompensavimo sistemą.
 
      Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pristatė vaistų vartojimo tendencijas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, kurios iš esmės yra panašios (kiek mažiau vaistų suvartoja latviai). Pavyzdžiui, širdies kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų suvartojimas 2012 m. Lietuvoje buvo didesnis, nei kaimyninėse Baltijos šalyse, tačiau panašus, kaip Švedijoje (didžiausias – Suomijoje).
 
      Valstybinės ligonių kasos prie SAM duomenys rodo, kad 2013 m. išlaidos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms (MPP) kompensuoti viršijo planuotas (išleista 701 mln. Lt, planuota 670 mln. Lt, 2014 m. planuojama išleisti 690 mln. Lt). Nors receptų 2013 m. išrašyta nežymiai daugiau, tačiau vidutinė recepto kaina padidėjo (2012 m. ir 2013 m. receptų skaičius buvo atitinkamai – 12 ir 12,1 mln., vidutinė recepto kaina 2012 m. – 55,2 Lt, 2013 m. – 57, 9 Lt). Ligonių kasos pateikė svarstymui vaistų kompensavimo sistemos pokyčius 2014–2016 m, tarp jų – siūlymai kelis kartus per metus perskaičiuoti visų vaistų kompensuojamas kainas, dažniau išleisti kainyno pakeitimus (kas turi teigiamą poveikį vaistų kainų mažėjimui), svarstyti galimybę atsisakyti referavimo į kitas šalis, nustatant vaistų kainas, ir kt.
 
      Aptartas SAM Farmacijos departamento pristatytas vaistų kompensavimo ir kainodaros tobulinimo priemonių planas 2014–2015 m., kuriame – siūlymai kompensuojamųjų vaistų kainų reguliavimui. Planuojama toliau skatinti naujų generinių vaistų patekimą į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, raginti gamintojus konkuruoti dėl kainų, mažinti pacientų priemokas. Svarbu taip pat siekti vaistų asortimento plėtros, didinti privalomų pigių vaistų asortimentą vaistinėse, nuolat skelbti visą būtiną informaciją pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams ir kt.
 
Kolegijos medžiagą galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje:

SAM Ryšių su visuomene skyrius

2014-02-21
Jūsų nuomonė
Jei dėl COVID-19 pandemijos ir įvairių suvaržymų, nuotolinio mokymosi namuose ar kitų priežasčių jaustumėte didelę emocinę įtampą, ar žinote, kur galite kreiptis emocinės pagalbos?
Taip, į gyvenamojoje savivaldybėje esantį Psichikos sveikatos centrą, savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, pagalbos galiu prašyti telefonu, internetu, parsisiųsti programėlę „Pagalba sau“ ir kt.
Ne
Tokia pagalba man neaktuali
Dažniausiai užduodami klausimai
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: