PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dėl tyrimų pacientai neturi būti siuntinėjami
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) gauna skundų dėl to, kad pacientai gydytojų yra siuntinėjami iš vienos įstaigos į kitą atlikti tyrimų.
 
      Konsultuoti siunčiantys šeimos gydytojai dažnai siuntime neįrašo tyrimų, kuriuos privalėjo atlikti pacientui, rezultatų. Todėl gydytojai specialistai siunčia ligonį atgal į pirminės sveikatos priežiūros įstaigą arba siūlo jam atlikti reikiamus tyrimus vietoje, bet reikalauja susimokėti.
 
      Taip pat pacientai siuntinėjami arba prašoma susimokėti už tyrimus tada, kai jie buvo padaryti prieš kurį laiką, kai gydytojas konsultantas abejoja pirminės sveikatos priežiūros įstaigos atliktų tyrimų duomenimis ir nori juos pakartoti. Tokiais atvejais gydytojai specialistai net paduoda pacientui į rankas lapelį, kuriame nurodo, kokius tyrimus turi atlikti šeimos gydytojas.
 
      Panevėžio TLK informuoja, kad nei gydytojai specialistai, nei šeimos gydytojai neturi teisės siuntinėti paciento iš vienos įstaigos į kitą: šeimos gydytojai privalo atlikti visus tyrimus, įrašytus į šeimos gydytojo normą, o konsultuojantys gydytojai tais atvejais, kai šeimos gydytojų atlikti tyrimai atrodo pasenę arba abejotini, patys turi paskirti reikalingus tyrimus. Kitais atvejais, kai ligonis paduoda netinkamai užpildytą siuntimą, specialistas gali mandagiai paprašyti grįžti pas šeimos gydytoją ir pareikalauti, kad jis padarytų reikiamus įrašus.
 
      Sveikatos apsaugos ministerija, norėdama sumažinti eiles pas gydytojus specialistus ir pagerinti paslaugų kokybę, gydymo įstaigų vadovams nurodė nuo kovo 1 d. sugriežtinti siuntimų priėmimo tvarką – nepriimti ir nekonsultuoti į gydytojus specialistus besikreipiančių ligonių, jei jie neturės tinkamai užpildytų siuntimų. 
 
      Pacientams, gavusiems šeimos gydytojo siuntimą pas specialistą, patariama būti itin atidiems ir atkreipti dėmesį į jo turinį. Pavyzdžiui, jei siuntime neįrašytas vardas, pavardė, nenurodyta diagnozė ar užpildyta tik viena siuntimo pusė, t. y. neaprašyta, kuo pacientas skundžiasi, jo sveikatos būklė, atlikti tyrimai, taikytas gydymas, siunčiamasis turėtų gydytojo paprašyti tai įrašyti. Nuo tinkamai pateiktos informacijos apie ligos eigą, jos išsamumo priklauso ir specialisto konsultacijos kokybė.
 
      Primename, kad šeimos gydytojas nemokamai gali atlikti daugelį tyrimų: bendrą kraujo ir šlapimo, C reaktyvaus baltymo ir (ar) eritrocitų nusėdimo greičio tyrimą, gliukozės ir cholesterolio kiekio kraujyje, kalio ir natrio kiekio kraujo serume nustatymą, kreatinino ir šlapalo (urea) tyrimą, gliukozės toleravimo mėginį, kai kurių kepenų fermentų, taip pat kai kuriuos skydliaukės tyrimus, bilirubino, geležies kiekio kraujyje, mikroalbumino kiekio šlapime nustatymą, prostatos specifinio antigeno (pacientams po radikalaus priešinės liaukos vėžio gydymo) tyrimą.
 
      Tam tikrais atvejais, įvertinęs paciento būklę, šeimos gydytojas gali skirti glikozilinto hemoglobino koncentracijos kraujyje tyrimą sergant cukriniu diabetu, kraujo krešumo sistemos būklės įvertinimą. Nėščiosioms gali būti skiriamas šlapimo pasėlio tyrimas besimptomei bakteriurijai nustatyti ir, esant reikalui, atliekama antibiotikograma, taip pat nėščiosios kraujo grupės pagal ABO antigenus ir rezus Rh (D) priklausomybės faktoriaus nustatymas, Rh antikūnų nustatymas, kai moters Rh neigiama, o vyro Rh teigiama kraujo grupė, nėščiosios kraujo tyrimas dėl sifilio (RPR) ir ŽIV antikūnų. Nemokami kraujo tyrimai atliekami asmenims, kuriems taikomas pakaitinis palaikomasis gydymas metadonu ar buprenorfinu. Įsidėmėtina, kad šeimos gydytojas, siųsdamas atlikti planinę operaciją, turi padaryti reikalingus tyrimus pagal savo kompetenciją.
 
      Už visus tyrimus, priskirtus šeimos gydytojo kompetencijai, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu mokėti nereikia. Tyrimai mokami tik tada, jei apdraustieji patys, be gydytojo paskyrimo, pageidauja atlikti šiuos tyrimus ar dėl jų kreipiasi į kitą sveikatos priežiūros įstaigą.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2014-02-21
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: