PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ministras V. P. Andriukaitis ragina gydymo įstaigų vadovus mažinti landas korupcijai
      Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus (ASPĮ), ragindamas imtis priemonių užtikrinant sklandų pacientų aptarnavimą planine tvarka, esant būtinybei garantuojant skubų ištyrimą, nesiuntinėjant žmonių po privačius kabinetus, taip mažinant landas korupcijai.  
 
      Sveikatos apsaugos ministerijoje apibendrinus pasitikėjimo telefonu gaunamą informaciją, matyti, kad dažnai gydytojai specialistai įtikinėja žmones neva reikia skubiai atlikti tyrimus ir siunčia juos į privačius kabinetus arba aiškina, kad susimokėjus skubiai pasitikrinti galima toje įstaigoje, kurioje ir lankosi pacientas. Pasitikėjimo telefonu pacientai informuoja, kad gydytojai specialistai dažnai teigia esą ASPĮ turimomis priemonėmis negali suteikti visavertės, kokybiškos paslaugos ir pataria kreiptis į privačias medicinos pagalbos priemones teikiančias įstaigas, kad pacientai jose už savo pinigus įsigytų vieną ar kitą priemonę.
 
      „Pasitikėjimo telefonu pacientai informuoja, kad gydytojai specialistai daugeliu atveju teigia, kad įstaiga turimomis priemonėmis negali jiems suteikti kokybiškos paslaugos, todėl įtaigiai pataria kreiptis į privačią įstaigą, kartais valdomą giminaičio, kolegos ar paties specialisto. Žinoma, sutrikęs ir dėl savo sveikatos būgštaujantis pacientas klauso gydytojo. Tačiau manipuliavimas pacientu yra nesąžiningas, neetiškas elgesys ir viena iš korupcijos apraiškų sveikatos sistemoje“, – sako V. P. Andriukaitis.
 
      Ministro laiške, adresuotame gydymo įstaigų vadovams, primenama, kad ASPĮ privalo užtikrinti pacientų aptarnavimą planine tvarka, o esant skubioms indikacijoms – garantuoti skubų pacientų ištyrimą, diagnozės nustatymą ir gydymą. Įstaigų administracijos privalo sekti ir kontroliuoti planinių tyrimų rodiklius, eilių dinamiką, ieškoti sprendimų, kaip trumpinti planinį ištyrimą, o skubiais atvejais veikti nedelsiant. Gydytojai viešose ASPĮ įstaigose neturi siųsti pacientų, neturinčių indikacijų, atlikti mokamus tyrimus skubos tvarka, nelaukiant planinio tyrimo terminų.
 
      Laiške taip pat pabrėžiama, kad už suteiktas ASPĮ įteisintas mokamas paslaugas pacientai moka tik į įstaigos kasą, o ne gydytojų kabinetuose. Informacija apie mokamas paslaugas privalo būti skelbiama pacientams matomose vietose.
 
      ASPĮ gydytojai specialistai, rekomenduodami pacientams planine tvarka atlikti operacijas, ar procedūras, turi informuoti, kad reikiamos priemonės yra nupirktos ASPĮ ar ar Valstybinės ligonių kasos lėšomis. Jei reikiamų priemonių trūksta, apie tai nedelsiant informuojama ASPĮ vadovybė.
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
2014-02-03
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: