PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kokios programos padeda Lietuvos žmonėms išlikti sveikiems?
      Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis inicijavo pasitarimą, skirtą įvairioms programoms sveikatos apsaugos srityje ir jų finansavimo 2014 m. galimybėms pristatyti. Su Pacientų forumo, vyriausiais respublikos ir kraštų specialistais, Sveikatos apsaugos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų atstovais aptartos sveikatą skatinančios veiklos valdymo perspektyvos.
 
      „Pakviečiau kartu sveikatos sistemos organizatorius, vadybininkus, administratorius ir sveikatos paslaugų gavėjų atstovus, vedamas vienintelio tikslo: suplanuoti bendrus ligų prevencijos ir sveikatos puoselėjimo darbus, atsižvelgiant į turimas finansines galimybes, – teigė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – 16-ka sveikatos programų yra finansuojama iš PSDF biudžeto, kitos iš valstybės ir savivaldybių biudžeto. Su sveikata susijusios programos yra įgyvendinamos ir kitose ministerijose – Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Susisiekimo, Aplinkos. Pinigų sveikatos veiklai valstybėje yra, nors jų kiekis yra fiksuotas. Problema kita – šios veiklos efektyvus koordinavimas, pacientų organizacijų aktyvesnis įtraukimas į Lietuvos sveikatinimo procesą, atsakomybės didinimas ir kontrolė“. Pasak ministro, artimiausiame Valstybinės sveikatos reikalų komisijos prie LR Vyriausybės posėdyje planuojama aptarti sveikos Lietuvos – kurią kurti privalo visa valstybė kartu – idėjas.
 Remiantis Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 16-ai sveikatos programų ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms 2013 m. buvo skirta daugiau nei 213 mln. Lt. Šiais metais iš daugiau kaip 4,4 mlrd. litų sudarančio PSDF biudžeto lėšų šiems tikslams planuojama skirti daugiau nei 219 mln. Lt. „Tai didžiausias per paskutiniuosius 6-ius metus sveikatos programoms skirtų lėšų kiekis, – akcentavo V. P. Andriukaitis. – Tačiau, tenka pripažinti, kad bendroje sveikatos apsaugos lėšų jūroje, tai yra tik lašas. Todėl turime imtis įvairių priemonių, kurios padės nedidelėmis sąnaudomis pasiekti reikšmingesnių rezultatų: į programų koordinavimo komitetus įtraukti Pacientų forumo atstovus, daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui ir moksliškai nepagrįstos skiepijimų, prevencijos antireklamos paneigimui, didinti žmonių atsakomybę už savo sveikatą, kovoti su skaudžiais sveikatos sistemos iššūkiais – eilėmis gydymo įstaigose, korupcija ir panašiai“.
 
      Tarp PSDF biudžeto lėšomis finansuojamų sveikatos programų yra įvairių onkologinių susirgimų prevencijos programos, dantų protezavimo paslaugų, vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programos, tuberkuliozės ir kitų užkrečiamųjų ligų prevencijos programos, kraujo donorystės skatinimo, priklausomybės ligų gydymo ir kt. Numatytos lėšos Europos Parlamento ir Tarybos reglamentų įgyvendinimui.
 
      Ministerijos atstovai pristatė valstybės biudžeto lėšomis (iš Sveikatos apsaugos ministerijos asignavimų) finansuojamas sveikatos ir su sveikata susijusias programas, jų rengimo, finansavimo, įgyvendinimo ir kontrolės dinamiką per praėjusius 5 metus, pagrindinių pasiektų programų įgyvendinimo rezultatus. 2014 m. bus įgyvendinamos: Valstybinė tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės programa (190 tūkst. Lt), Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos lėtinėmis ligomis sergančių, negalinčių savimi pasirūpinti žmonių nuolatinės priežiūros 2013–2015 metų programa (378 tūkst. Lt), Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo našlaičiams ir tėvų globos netekusiems vaikams programa (2030 tūkst. Lt),VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės specialaus stebėjimo priežiūros skyriuose gydomų pacientų apsaugos ir priežiūros finansavimo programa (1100 tūkst. Lt). Didžiausio susidomėjimo susilaukė NVO, dalyvaujančių sveikatos stiprinimo veikloje, skatinimo programa (200 tūkst. Lt). Šiemet ji skirta Vaikų sveikatos metams.
 
      Visa pasitarimo medžiaga skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje
 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

2014-01-31
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: