PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Nacionalinė vaistų politika – laukiami ir Jūsų siūlymai
      Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis inicijavo susitikimą su nacionalinę vaistų politiką formuojančių ir įgyvendinančių šalies institucijų, visuomeninių pacientų organizacijų atstovais, specialistais, ekspertais. Susitikimo metu svarstyta, kaip turėtų būti skirstomos privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos, kokius principus derėtų taikyti sudarant kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašus, kaip reguliuoti vaistų rinką ir ugdyti farmacinę etiką. Ministras vaistų politikos klausimais laukia ir visuomenės nuomonės – pastabas ir pasiūlymus galima siųsti visą sausio mėnesį el. paštu info@sam.lt.
 
      „2014 metų PSDF biudžete Lietuvos sveikatos apsaugai yra skirti daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Prasidėjus metams, vėl turime sėsti prie stalo ir skirstyti lėšas vaistams, – teigė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Formuojant valstybės vaistų politikos principus svarbu kartu ieškoti efektyvių sprendimų, o pacientai – viena svarbiausių šio proceso grandžių. Todėl laukiame ir tikimės konstruktyvių siūlymų. Kita vertus, kalbėdami apie vaistus ir išlaidas jiems, neturėtume pamiršti ir racionalaus vaistų vartojimo. Todėl kviečiame visus viešai diskusijai kaip apsisaugoti nuo vaistų kainų ir nuolaidų reklamos įtakos nepagrįstam vaistinių preparatų vartojimui“.
 
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenys rodo, kad 2013 m. išlaidos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms (MPP) kompensuoti viršijo planuotas (išleista 701 mln. Lt, planuota 670 mln. Lt, 2014 m. planuojama išleisti 690 mln. Lt). Nors receptų 2013 m. išrašyta nežymiai daugiau, tačiau vidutinė recepto kaina padidėjo (2012 m. ir 2013 m. receptų skaičius buvo atitinkamai – 12 ir 12,1 mln., vidutinė recepto kaina 2012 m. – 55,2 Lt, 2013 m. – 57, 9 Lt). Ligonių kasos pateikė svarstymui vaistų kompensavimo sistemos pokyčius 2014–2016 m, tarp jų – siūlymai kelis kartus per metus perskaičiuoti visų vaistų kompensuojamas kainas, dažniau išleisti kainyno pakeitimus (kas turi teigiamą poveikį vaistų kainų mažėjimui), svarstyti galimybę atsisakyti referavimo į kitas šalis, nustatant vaistų kainas, ir kt.
 
      Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM duomenimis, vaistų vartojimo tendencijos Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse yra panašios (kiek mažiau vaistų suvartoja latviai). Pavyzdžiui, širdies kraujagyslių sistemą veikiančių vaistų suvartojimas 2012 m. Lietuvoje buvo didesnis, nei kaimyninėse Baltijos šalyse, tačiau panašus, kaip Švedijoje.
 
      Pasitarimo metu pateikti siūlymai kompensuojamųjų vaistų kainų reguliavimui – toliau skatinti naujų generinių vaistų patekimą į kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyną, skatinti gamintojus konkuruoti dėl kainų, mažinti pacientų priemokas. Svarbu taip pat siekti vaistų asortimento plėtros, didinti privalomų pigių vaistų asortimentą vaistinėse, skelbti informaciją pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams ir kt.
 
      Susitikime dalyvavę pacientų organizacijų atstovai iškėlė vaistų retoms ligoms gydyti kompensavimo klausimus bei pritarė ministro kvietimui įsitraukti į nacionalinės vaistų politikos tobulinimą.
 
Susitikimo medžiagą galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje:

SAM Ryšių su visuomene skyrius

2014-01-21
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: