PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pasaulio sveikatos organizacijos įžvalgos: Lietuvoje mažiausiai nutukusių vaikų, bet daug jų kenčia nuo depresijos
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) surengė tradicinę kasmetę konferenciją, į kurią pakvietė Panevėžio ir Utenos apskričių sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, savivaldybių, visuomenės sveikatos biurų, pacientų organizacijų atstovus ir kitus socialinius partnerius.
 
      Šių metų Panevėžio TLK konferencijoje skaityti pranešimai apie asmens sveikatos priežiūros paslaugų vartojimo netolygumus, pirmuosius žingsnius Lietuvoje žengiančią integruotą sveikatos priežiūrą, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimo aktualijas, Pasaulio sveikatos organizacijos veiklą, prioritetus, iššūkius ir kt. Šventinis renginys pradėtas Panevėžio TLK partnerio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivių, vadovaujamų mokytojo Juliaus Tamošiūno, sveikinimo pasirodymu – teatralizuotu etiudu.
 
      Panevėžio TLK direktoriui Jonui Narbutui pateikus informaciją apie sveikatos priežiūros paslaugų vartojimo netolygumus, gyventojų ligotumą, kokių gydytojų specialistų labiausiai trūksta, pastebėjus, kad Panevėžio ir Utenos apskrityse egzistuoja perteklinis naudojimasis gydytojų konsultantų paslaugomis, o tam iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išleidžiama daug lėšų, tarp gydymo įstaigų vadovų kilo diskusija. Įstaigų vadovai bandė įžvelgti ribą tarp teigiamo ir neigiamo aspekto, susijusio su pertekliniu paslaugų vartojimu, teiravosi, ar tam prielaidų nesudaro prevencijos programų vykdymas, klausė, kokią įtaką gali daryti TLK sveikatinimo programų plėtrai, siūlė kolegoms peržiūrėti prioritetus, taip pat šalies mastu įvesti priemones, kurios pristabdytų norą be būtino reikalo kreiptis į gydytoją tiems pacientams, kurie ateina ne dėl to, kad serga, bet dėl to, kad nori pasikalbėti.
 
      Sveikatos apsaugos ministro patarėjas Arvydas Skorupskas pažymėjo, kad Lietuvoje vaikų ir jaunų žmonių mažėja, populiacija sensta, o medikams dėl to daugėja darbo. Be to, yra spragų ir gydymo įstaigose: ryšiai tarp partnerių nepakankami, tyrimai dubliuojami, pacientai menkai dalyvauja gydymo procese, yra problemų perduodant pacientus iš vienos įstaigos į kitą ir pan. Dėl šios priežasties, anot svečio, imtasi naujų iniciatyvų ir viena iš jų – integruotos sveikatos priežiūros (klasterių) pagal gerąją europinę praktiką sukūrimas.
 
      Pranešėjas išdėstė, kuo tokia sistema yra geresnė už esamą, kokie yra sveikatos priežiūros sistemos veiklos efektyvumo gerinimo uždaviniai, taip pat išreiškė susirūpinimą augančiu vaikų traumatizmu, blogėjančia vaikų psichine sveikata, didžiuliais Lietuvos gyventojų sveikatos ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo netolygumais ir pasidžiaugė, kad Panevėžys pagal standartizuotą mirtingumo rodiklį yra labai geroje vietoje, palyginti su kitais šalies miestais. Ministerijos atstovas įvardijo, kurių ligų gydymas ir prevencija bus kitų metų prioritetas. Tai miokardo infarktas, insultas, onkologinės ir vaikų ligos. Prioritetas taip pat bus skiriamas išorinėms mirties priežastims mažinti.
 
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros departamento Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Momkuvienė papasakojo, kokiu principu vyks tarpvalstybinės sveikatos priežiūros išlaidų kompensavimas gyventojams, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų generalinio direktoriaus pavaduotoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui Jolita Jakutienė susirinkusiesiems kalbėjo apie bendradarbiavimo teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas galimybes ir perspektyvas, Panevėžio kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas pristatė savo vadovaujamą aukštąją mokyklą, ruošiančią specialistus gydymo įstaigoms, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovybės Lietuvoje konsultantas sveikatos politikos klausimais doc. dr. Robertas Petkevičius papasakojo apie PSO veiklą, pasidalijo itin įdomiomis  įžvalgomis, susijusiomis su Lietuvos gyventojų sveikata.
 
      R. Petkevičius atkreipė dėmesį, kad sveikata – ne tik gydytojų reikalas. Mūsų šalyje, anot PSO atstovo, pagrindiniai ligų rizikos faktoriai yra alkoholis, kraujospūdis ir tabakas. Pranešėjas pabrėžė ypatingą solidarumo principo sveikatos apsaugos sistemoje svarbą, pateikė statistikos, susijusios su vaikais: pasaulyje kasmet nuo bado miršta 3,5 mln. vaikų; 4 proc. 12–17 metų ir 9 proc. 19 metų jaunimo kenčia nuo depresijos. Depresija – vienas iš labiausiai paplitusių sveikatos sutrikimų, kurių skaičius, kaip prognozuojama, augs.  
 
      Svečias sakė galįs pasidžiaugti bent tuo, kad, tyrimo, per kurį buvo vertinama 31 valstybė, duomenimis, nutukusių vaikų Lietuva turi mažiausiai. Nors rūkančių vaikų mūsų šalyje daug, jų skaičius pastaruoju metu stabilizavosi. Vaikų rūkymui didžiausią įtaką, kaip pastebi pranešėjas, turi moterų rūkymas: tose šeimose, kur rūko mamos, dažniausiai rūko ir vaikai.
 
      Panevėžio TLK konferencijos pranešėjams artėjančių švenčių proga įteikti tradiciniai simboliniai stiklo suvenyrai. Šiais metais – laimės pasagos ir palinkėjimas, kad darbingais Arklio metais atpildas už triūsą būtų pasisekimas.
  
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-12-13
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: