PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Gyventojai, būkite budrūs apledėjus keliams ir šaligatviams!
      Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos („Sodra“) ragina gyventojus būti atsargiais, budriais ir išvengti traumų, kurios atšalus orams patiriamos pargriuvus ant apledėjusio kelio ar šaligatvio. Kasmet šaltuoju metų laiku padaugėja gyventojų kreipimųsi į ligonines ir poliklinikas dėl įvairių traumų – rankų, kojų lūžių, galvos sutrenkimo.
 
      Pagal gydymo įstaigų pateiktus duomenis praėjusio žiemos sezono metu dėl „sniego ir ledo traumų“ į poliklinikas ir ligonines kreipėsi 4224 žmonės. Jų gydymas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui kainavo daugiau kaip 3,5 mln. litų. Tikėtina, kad tų traumų būta daugiau – juk dalis žmonių patirtas traumas gydosi namuose ir į gydytojus nesikreipia. Be to, ne visada gydymo įstaigos, įvesdamos duomenis į VLK informacinę sistemą apie pacientams suteiktas paslaugas, prie duomenų apie traumas pažymi, kaip ta trauma įvyko – ar ji patirta dėl griuvimo ant ledo ar sniego, ar kitaip.
 
      Dalies šių traumų buvo galima išvengti. Esant permainingiems orams, gatves padengus plikledžiui, vaikščioti pasidaro itin sunku, todėl kai kam neatsargus vaikštinėjimas apledėjusiais šaligatviais ar kiemais baigiasi galvos sutrenkimu, raiščių patempimu, sąnario išnirimu ar net kaulų lūžiais. Ypač daug nemalonumų žiema sukelia vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems didesnė kaulų lūžių rizika.
 
      VLK ragina nenumoti ranka į specialistų raginimus ir būti atsargiems. Esant plikledžiui, jei tik įmanoma, geriau likti namuose, neskubėti einant slidžiu paviršiumi, avėti batus žema pakulne ir neslidžiu padu, o lipant slidžiais laiptais – laikytis už turėklų, medžių ar krūmų. Atšalus orams rekomenduojama saugotis nušalimų.
 
      Skaudžių nelaimių įvyksta ir skubant ant dar gerai neužšalusio ledo. Ypač reikėtų saugoti vaikus, juos įspėti.
 
      Be to, eismo sąlygoms tapus sudėtingoms, padaugėja eismo įvykių, kai sužalojama vis daugiau pėsčiųjų, avarijose nukenčia ir patys vairuotojai. Žiemą vairuotojai turėtų būti budresni, atkreipti dėmesį į besikeičiančias eismo sąlygas, transporto priemonių būklę, o pėstieji – nepamiršti atšvaitų, būti drausmingais. Pasitaiko pėsčiųjų, kurie perėjose jaučiasi itin drąsiai ir į kelią išbėga staiga, kai automobilio, esant slidžiai kelio dangai, sustabdyti beveik neįmanoma. Taip jie rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų gyvybe.
 
      Tuo tarpu „Sodra“ primena, kad gyventojams, kurie dėl traumos ar ligos tapo laikinai nedarbingi, priklauso ligos pašalpa. Ja kompensuojamas dėl laikino nedarbingumo negaunamas atlyginimas. Patogiausia prašymą pateikti internetu, per elektroninę bankininkystę, prisijungus prie asmeninės paskyros „Sodros“ gyventojų portale http://www.gyventojai.sodra.lt/.
 
      Ši pašalpa į žmogaus nurodytą sąskaitą pervedama per 15 darbo dienų nuo visų dokumentų ir duomenų, reikalingų ligos pašalpų skyrimui, gavimo. Šios pašalpos skiriamos, jei dėl jų kreipiamasi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo ligos pabaigos. Ligos pašalpą už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas moka darbdavys, nuo trečios dienos – „Sodra“. Nuo pirmosios dienos „Sodra“ moka ligos pašalpą žmonėms, slaugantiems šeimos narius.
 
Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.
 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
2013-12-05
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: