PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Paslaugų, teikiamų sergantiesiems cukriniu diabetu, skaičius auga
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistus į konferenciją „Diabetą valdykime kartu“ pakvietė Panevėžio diabeto draugija „Viltis“. Konferencijoje pateikta informacija, aktuali daugeliui sergančiųjų šia liga.
 
      Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė pastebi, kad pirminiame lygyje šeimos gydytojams pagal šeimos gydytojo normą suteikti dideli įgaliojimai. Šeimos gydytojas gali po specialisto konsultacijos išrašyti daugumą vaistų nuo diabeto, juosteles gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, 4 kartus per metus nustatyti glikuotą hemoglobiną, kuris parodo, ar efektyviai kontroliuojamas cukraus kiekis kraujyje. Pastaroji paslauga yra skatinamoji, už kurią ligonių kasos gydymo įstaigoms moka papildomai. Panevėžio TLK per tris 2013 m. ketvirčius apmokėjo daugiau kaip 18 tūkst. skatinamųjų glikozilinto hemoglobino nustatymo paslaugų.
 
      Kontrolės skyriaus specialistė pažymi, kad kiekvienam prisirašiusiam gyventojui šeimos gydytojas kartą per metus turėtų atlikti kardiogramą, patikrinti cukraus kiekį kraujyje – taip galima anksti įtarti pasislėpusią klastingą ligą. Labai svarbu, kad ir patys ligoniai pasvertų riziką ir tikrintųsi bei paskatintų tikrintis šeimos narius. Be to, reikia žinoti, kad cukriniu diabetu sergantys pacientai gali dalyvauti širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje.
B. Kavaliauskienė teigė, kad ambulatorinių paslaugų spektras sergantiesiems diabetu labai platus, nes pacientams reikia ne tik endokrinologo, bet ir kitų specialistų, kurie gydo daugybę su šia liga susijusių komplikacijų, konsultacijų.
 
      Specialistė pastebi, kad šalies mastu ambulatorinių specializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų (konsultacijų), teikiamų cukriniu diabetu sergantiems ligoniams, skaičius auga: 2010 m. jų suteikta 49,8 tūkst., 2012 m. – 63 tūkst. Kita vertus, pastebima nežymi stacionarinių paslaugų mažėjimo tendencija šalies mastu, plėtojamos slaugos paslaugos, apimančios pirminę ir tęstinę slaugytojo diabetologo konsultacinę pagalbą, gydomąjį pedikiūrą, diabetinės pėdos priežiūrą. Panevėžio TLK per 2013 metų tris ketvirčius apmokėjo 1135 šios grupės paslaugas. Tos paslaugos skatina pacientus įvaldyti cukrinio diabeto savikontrolės metodus, užkerta kelią diabetinės pėdos komplikacijoms.
 
      Medicininės reabilitacijos paslaugos, pasak Panevėžio TLK specialistės, šalies mastu dėl cukrinio diabeto suteikiamos apie 200 pacientų, tačiau sergantieji dažnai vyksta į reabilitaciją dėl kitų susirgimų – koronarinės širdies ligos, galūnių amputacijos, endoprotezavimo.
Itin didelės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (PSDF) išlaidos skiriamos vaistų, reikalingų sergančiųjų diabetu išlaidoms kompensuoti. Kasmet Lietuvoje tam išleidžiama apie 64 mln. Lt. Vaistų cukriniam diabetui gydyti grupė užima 2 vietą pagal PSDF biudžeto išlaidas (po kraujospūdį mažinančių vaistų).
 
      Pažymėtina, kad dėl komplikacijų, susijusių su cukriniu diabetu, patiriama daug netiesioginių išlaidų – sergantiesiems atliekamos sunkios angiochirurginės operacijos, dėl inkstų pažeidimo dažnai atliekama dializė, dėl akies tinklainės pažeidimų atsiranda regos sutrikimų ir kt.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-11-29
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: