PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Prie gydymo įstaigų prisirašiusių nedraustų asmenų – mažiau nei dešimtadalis
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) nuolat vertina ne tik prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ) prisirašiusių, bet ir privalomuoju sveikatos draudimu nedraustų asmenų skaičiaus pokytį. Pastebėta, kad pradėjus centralizuotai gauti duomenis iš Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro apie kai kurioms draudžiamųjų kategorijoms priklausančius asmenis (moksleivius, studentus, savarankiškai dirbančius asmenis, ūkininkus), nedraustų asmenų skaičius Panevėžio TLK veiklos zonoje – Panevėžio ir Utenos apskrityse – sumažėjo ir antrus metus išlieka stabilus – apie 6 proc. Šalies mastu šis skaičius yra didesnis – maždaug 9 proc.
 
      Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras pradėjo veikti 2011 m. gegužės 1 d. Nuo šios datos draudžiamųjų apskaita tapo tikslesnė, tad bendras prirašytų gyventojų skaičius Panevėžio ir Utenos apskrityse tuo metu sumažėjo 42 613 gyventojų, t. y. beveik 10 proc.
 
      Panevėžio TLK Sutarčių skyriaus vyresnioji specialistė Rosana Zizaitė teigia, kad nedraustų gyventojų daliai daugiausia priklauso 18–49 metų amžiaus asmenys (daugiau kaip 80 proc.). Bendraujant su gydymo įstaigomis aiškėja tendencija: privalomuoju sveikatos draudimu dažniausiai būna nedrausti tie gyventojai, kurie neturi stabilaus darbo, dėl įvairių priežasčių yra išregistruoti iš darbo biržos, taip pat tie, kurie dirba nelegaliai arba trumpam išvyksta dirbti į užsienį.
 
      Nedraustų asmenų skaičiaus pokyčio analizę pristačius Panevėžio TLK stebėtojų tarybai, jos nariai teiravosi, ar gydymo įstaigos turi galimybę prisidėti prie nedraustų asmenų skaičiaus mažinimo.
 
      Sutarčių skyriaus specialistė teigia, kad PASPĮ iš dalies gali daryti įtaką nedraustų asmenų skaičiui. Tose įstaigose, kuriose analizuojami nedraustų asmenų sąrašai, o gyventojams siunčiami priminimai apie negaliojantį ar pasibaigusį sveikatos draudimą, nedraustų asmenų skaičius yra mažesnis. Reikia pastebėti, kad Panevėžio TLK kas mėnesį su visomis PASPĮ pasirašo prisirašiusių prie PASPĮ asmenų skaičiaus suderinimo protokolus. Juose fiksuojamas bendras prisirašiusių prie įstaigos, nedraustų asmenų skaičius pagal amžiaus grupes ir galutinis suderintas prisirašiusių apdraustų asmenų skaičius, pagal kurį įstaigoms yra mokama. Taip pat įstaigos turi galimybę matyti nedraustų asmenų sąrašus.
Panevėžio TLK veiklos zonoje yra 12 savivaldybių, jose – 38 PASPĮ. 2013 m. rugsėjo 30 d. duomenimis, prie šių PASPĮ buvo prisirašę 401 858 gyventojai, iš jų Panevėžio apskrities PASPĮ – 252 918, Utenos – 148 940 gyventojų.
                     
      Pagal prisirašiusių gyventojų skaičių didžiausia yra Panevėžio miesto savivaldybė – prisirašę 108 tūkst. 256 gyventojai. Utenos rajono savivaldybės PASPĮ prisirašę 44 526 gyventojai, Panevėžio rajono – 36 003. Mažiausiai prisirašiusių gyventojų turi Ignalinos ir Zarasų rajonų savivaldybių PASPĮ – atitinkamai 16 439 ir  16 790.
 
      Didžiausias prie PASPĮ prisirašiusių nedraustų asmenų skaičius yra Visagino miesto savivaldybėje (10,8 proc. arba 2788 gyventojai), Biržų rajono savivaldybėje (9 proc. arba 2568 gyventojai). Mažiausiai nedraustų gyventojų turi Ignalinos rajono ir Panevėžio miesto savivaldybės: Ignalinos rajone nedraustų asmenų yra 3,7 proc. arba 610 gyventojų, Panevėžio mieste – 4,5 proc. arba 4893 gyventojai.
                     
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-11-26
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: