PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
V. P. Andriukaitis ragina gydymo įstaigas imtis aktyvių antikorupcinių priemonių
      Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų ir Žalgirio ligoninės vadovus, ragindamas jų vadovaujamose įstaigose įsteigti korupcijos prevencijos padalinius. Ministras taip pat rekomendavo visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose pateikti pacientams vaizdinę antikorupcinę medžiagą.  
 
       „Mes norime švaresnės, skaidresnės sveikatos sistemos. Tačiau vien ministerijos veiksmais, be medikų ir pacientų valios, korupcijos neįveiksime. Todėl ligoninėse įsteigti padaliniai ir paskirti asmenys, kurių pareiga – išklausyti pacientus ir užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams. Su nesąžiningu elgesiu reikia kovoti iš vidaus“, – sako V. P. Andriukaitis.
                            
      Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu, Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ šių metų rugpjūčio mėnesį atliko Lietuvos gyventojų apklausą apie sveikatos apsaugą. Vienas apklausos klausimų buvo apie neoficialius mokėjimus. Paaiškėjo, kad šįmet vienoje iš universitetinių  ligoninių 26 procentai pacientų davė pinigų gydytojui. Didelis neoficialių mokėjimų skaičius yra ir  konsultacinės poliklinikose. Gydytojams specialistams šįmet neoficialiai mokėjo 33 procentai  pacientų. Praėjusiais metais „užsimokančių“ buvo  34 procentai.  Vyrauja tendencija: neoficialių mokėjimų skaičius universitetinėse ligoninėse žymiai didesnis negu rajono ar regiono ligoninėse. Pasak ministro V. P. Andriukaičio, respublikinio lygmens universitetinėse ligoninėse korupcijos prevencijai skiriamas nepakankamas dėmesys.  
                     
      Sveikatos apsaugos ministerija taip pat rekomendavo visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose teikti pacientams vaizdinę antikorupcinę medžiagą gautą iš STT. Be to, ministerija ragina pačius medikus imtis aktyvesnės veiklos: pacientams patarti, kur kreiptis susidūrus su korupcija, dalyvauti vaizdo klipų kūrime ir juose paaiškinti žmonėms, kad nelegalūs pinigai įžeidžia ir žemina gydytojus. Gydymo įstaigų vadovai raginami užtikrinti pakankamą antikorupcinio turinio vaizdo medžiagos transliavimą per pacientų informavimo monitoriuose sistemą.    
                     
      Vadovaujantis LR korupcijos prevencijos įstatymu valstybės ar savivaldybių įstaigose gali būti steigiami korupcijos prevenciją ir kontrolę vykdantys padaliniai arba skiriami asmenys, kuriems pavedama atlikti šią funkciją. Tokių padalinių veiklos taisyklės patvirtintos Vyriausybės nutarimu.
                     
 SAM Ryšių su visuomene skyrius
2013-11-22
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: