PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Diskusijų centre – planuojamas kitų metų asmens sveikatos priežiūros paslaugų mastas
 
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) savo Stebėtojų tarybai pristatė įstaigos planuojamą 2014 metų kompensuojamų asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, mastą, t. y. paslaugų, kuriomis naudojasi Panevėžio ir Utenos apskričių savivaldybių gyventojai, pasiskirstymo pagal savivaldybes įvertinimą.
 
      Šis klausimas sukėlė nemažai diskusijų tarp atskiroms savivaldybėms atstovaujančių Stebėtojų tarybos narių, kuriems teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų netolygumas tarp rajonų pasirodė reikšmingas ir reguliuotinas.
 
      Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pateikė išsamią analizę, parodančią, kaip skirtingų savivaldybių gyventojai naudojasi gydymo įstaigų teikiamomis ASP paslaugomis, informavo, kuriose savivaldybėse yra labiausiai arba mažiausiai išvystytos įvairios paslaugos.
 
      A.      Čiplienė pažymėjo, kad daugiausia dienos stacionaro paslaugų suteikiama Zarasų ir Pasvalio savivaldybių gyventojams, mažiausia – Rokiškio, Ignalinos, Molėtų. Panevėžio mieste ir rajone gana menkai išvystyta stebėjimo paslauga, bet, kita vertus, šių savivaldybių teritorijose labai išvystyta priėmimo-skubiosios pagalbos paslauga. Tarp panevėžiečių ir zarasiškių taip pat labai populiari dienos chirurgijos paslauga, šia paslauga naudojasi ir nemaža dalis Kupiškio, Pasvalio rajonų gyventojų.
 
      Pranešėja tvirtino, kad mažai brangiųjų tyrimų ir procedūrų atliekama molėtiškiams, biržiečiams, uteniškiams, o tarp lyderių yra Visagino, Panevėžio miesto ir rajono gyventojai.
Daugiausia slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų suteikiama Zarasų ir Ignalinos rajonų gyventojams, mažiausia – Visagino, Biržų, Panevėžio miesto. Tarp stacionarinės paliatyviosios slaugos paslaugų vartotojų lyderiai, pasak Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos, yra  Visagino ir Zarasų gyventojai, nes jų paslaugų vartojimas kone triskart viršija bendrą šalies vidurkį. Kupiškio, Rokiškio, Ignalinos gyventojai stacionarine paliatyviąja slauga beveik nesinaudoja.
 
      Bendrai pacientų paguldymų į ligoninę skaičiumi, kaip teigia pranešėja, pirmauja Visagino, Biržų, Kupiškio, Zarasų rajonų gyventojai, siektiną standartizuotą hospitalizacijos rodiklį (20 iš 100 į ligoninę paguldytų gyventojų) šiais metais pavyko pasiekti Panevėžio ir Rokiškio rajonų savivaldybių ligoninėms.
 
      Išgirdusi šią informaciją, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos atstovė Regina Mitrienė klausė, kaip rajonuose ketinama mažinti hospitalizacijos rodiklį, jei į ligonines pacientus suveža greitosios medicinos pagalbos teikėjai arba siunčia pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Pačios ligoninės, anot jos, negali reguliuoti pacientų paguldymų skaičiaus, tad ir priekaištai dėl rodiklio turėtų būti skiriami ne ligoninėms.
 
      Nemažai dėmesio posėdyje buvo skirta ambulatorinėms specializuotoms paslaugoms, teikiamoms gydytojų konsultantų. A. Čiplienė pabrėžė, kad dažniausiai gydytojų specialistų konsultacijomis naudojasi Panevėžio miesto ir rajono gyventojai. Tokios statistikos priežastis paprasta – Panevėžyje yra didžiausia gydytojų konsultantų pasiūla. Vizitų pas kai kuriuos iš jų skaičiai tikrai dideli. Pavyzdžiui, iš 1000 panevėžiečių maždaug 100 šiemet yra kreipęsis į burnos chirurgą, tuo tarpu kitų rajonų gyventojams danties rovimo paslaugas dažniausiai atlieka dantis gydantys odontologai.
 
      Panevėžiečiams taip pat daug atliekama echoskopijų, nemažai jų atliekama ir Zarasų, Biržų rajonų gyventojams. Mažiausiai echoskopuojami molėtiškiai. Panevėžio rajono gyventojai labiausiai išsiskiria kaip pagrindiniai ortodontijos odontologijos, ortopedijos traumatologijos, psichiatrijos paslaugų gavėjai.
 
      Stebėtojų tarybos pirmininkas uteniškis Raimundas Čepukas  atkreipė dėmesį, kad sveikatos priežiūros paslaugų vartojimo netolygumai Panevėžio TLK veiklos zonoje yra labai reikšmingi ir teiravosi, kaip juos būtų galima reguliuoti.
 
      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas paaiškino, kad netolygumų priežastis – sprendimas leisti pinigams keliauti paskui pacientą. Ligonių kasoms teisės reguliuoti vartojimo netolygumus galiojantys norminiai dokumentai nesuteikia. Kita verta, šioje srityje yra netvarkos, todėl teisės aktus aukščiausiame lygyje koreguoti reikia, ir tų korekcijų tikimasi sulaukti.
Stebėtojų tarybai pranešus apie naujus paslaugų teikėjus, pareiškusius norą sudaryti sutartis su Panevėžio TLK 2014 m., pabrėžta, kad tuo atveju, jei su visais pareiškusiaisiais būtų sudaromos sutartys, iš viso papildomai reikėtų 3 mln. Lt. Dėl to dar labiau didėtų ir taip didelis specializuotų ambulatorinių  paslaugų mastas.
 
      Baigiant diskusiją teigta, kad sudarant 2014 m. sutartis su gydymo įstaigomis bus atsižvelgta į patvirtintas kompensuojamų paslaugų prioritetines kryptis, asmens sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų pasiūlą ir galimybes jas teikti, paslaugų teikėjo galimybes užtikrinti geografinį ambulatorinių paslaugų prieinamumą atitinkamoje savivaldybėje, kurioje šių paslaugų trūksta ir kt.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-11-20
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: