PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Politikai susirūpino, kodėl storosios žarnos vėžio prevencijos programa nevykdoma Utenos apskrityje
      Utenos apskrities savivaldybių politikai – Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos nariai – išreiškė susirūpinimą, kodėl Utenos apskrities gyventojams nesuteikiama galimybė dalyvauti storosios žarnos vėžio prevencijos programoje, kai kitų apskričių gyventojai šioje programoje dalyvauja jau kurį laiką.
 
      Tokį susirūpinimą Stebėtojų tarybai sukėlė Sveikatos apsaugos ministerijos chirurgijos srities vyriausiojo krašto specialisto Panevėžio kraštui, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės vyriausiojo chirurgo ir abdominalinės chirurgijos gydytojo koloproktologo Remigijaus Samuolio vaizdžiai pateiktas pranešimas apie storosios žarnos ligas ir jų išaiškinimą per prevencijos programą, Panevėžio apskrityje pradėtą vykdyti nuo šių metų liepos mėnesio. 
 
      Pasak gydytojo, nuo liepos mėnesio, kai 50–74 metų amžiaus Panevėžio apskrities gyventojus pradėta profilaktiškai tikrinti dėl storosios žarnos vėžio, atlikta 150 kolonoskopijų. Paaiškėjo, kad 32 proc. pacientų, kuriems atliktas šis tyrimas, storoji žarna yra sveika, o 51 proc. – turi vėžinių arba ikivėžinių pakitimų (storosios žarnos vėžys rastas tiriant 5,5 proc. pacientų). Likusiems pacientams nustatytas opinis kolitas ir pan.
 
      R. Samuolis pastebėjo, kad pradėjus vykdyti programą, buvo kilę abejonių, ar tikrai pagal programą numatytas slapto kraujavimo išmatose testas yra tas tyrimas, kuris gali padėti išaiškinti vėžį, tačiau įsitikino, jog taip ir yra. Medikas sakė galįs tik pasidžiaugti, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra galimybė padaryti kokybišką storosios žarnos tyrimą dėl vėžio ir tai jam, kaip specialistui, teikia daug džiaugsmo.
 
      Gydytojas pastebėjo ir tai, kad nemažai pacientų, paaiškėjus, jog slapto kraujavimo išmatose testas yra teigiamas ir teks atlikti kolonoskopiją, puola į paniką. Panikuoti, anot mediko, nereikia, nes mes, lietuviai, gana daug valgome žalios mėsos, taip pat vartojame citramoną, aspiriną ir dėl to taip pat gali būti aptikta kraujo išmatose. Vadinasi, teigiamas testas nebūtinai rodo vėžį, diagnozę reikia patvirtinti kolonoskopija. 
 
      R. Samuolis pabrėžė, kad labai svarbu tinkamai paruošti žarnyną kolonoskopijai ir tą pacientams turėtų padėti padaryti programą vykdančių įstaigų gydytojai. Teisingai paruošus žarnyną, tyrimas būna lengvesnis, o diagnozė – tikslesnė.
 
      Stebėtojų tarybos nariams, kurių dauguma – medikai, koloproktologas pateikė įvairių pavyzdžių nuotraukose, kaip gali atrodyti storosios žarnos pakitimai. Politikai galėjo pamatyti net tai, kaip žmogaus žarnyną per 2 metus pakeičia į organizmą patekusi šakutė nuo pietų stalo.  
Po įtikinamo ir vaizdžiai parengto pranešimo Stebėtojų tarybos pirmininkas Raimundas Čepukas iš karto pasiteiravo, ką reikia padaryti uteniškiams, kad tokia svarbi prevencijos programa būtų pagaliau pradėta vykdyti ir jų apskrities gydymo įstaigose. Juolab kad Utenos ligoninė turi reikiamų specialistų, o Molėtuose yra kolonoskopas.
 
      Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Daiva Berūkštienė patikino, kad storosios žarnos prevencijos programai Utenos apskrityje įgyvendinti trukdo tik tai, kad tam nepasiruošusi Utenos ligoninė. Kitų trukdžių nėra, ligonių kasos yra numačiusios lėšų apmokėti gydymo įstaigoms už programos vykdymą.  
 
      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pasiūlė Utenos apskrities savivaldybėms bendradarbiauti šiuo klausimu, jei viena gydymo įstaiga neturi lėšų aparatūrai įsigyti.
Energingai pradėję Stebėtojų tarybos posėdį, jos nariai atidžiai išklausė Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotojos Almos Čiplienės parengtą informaciją apie 2014 m. planuojamą asmens sveikatos priežiūros paslaugų mastą, bendrai analizavo paslaugų rajonuose netolygumo priežastis. Stebėtojų tarybai taip pat buvo pateikta informacija apie prioritetinių sveikatos priežiūros paslaugų viršijimą per devynis šių metų mėnesius, privalomuoju sveikatos draudimu nedraustų prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) prirašytų asmenų skaičiaus pokytį, pacientų srautus gydymo įstaigose, Panevėžio TLK veiklos zonos ASPĮ finansinę veiklą.         
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-11-20
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: