PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Sveikiname visus Valstybės dienos proga.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Medikai klaidina pacientus kritikuodami nemokamus akių lęšiukus, kelio bei klubo sąnarių endoprotezus
      Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užtikrina: jos perkami ir pacientams nemokamai skiriami akių lęšiukai, kelio ir klubo sąnarių endoprotezai yra aukštos kokybės, atitinkantys tokiems gaminiams keliamus reikalavimus. Juos palankiai vertina ir medikai, dalyvaujantys komisijose perkant šiuos gaminius. Deja, vis dažniau pasitaiko atvejų, kai medikai, naudodamiesi pacientų patiklumu, įtikina žmones akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus įsigyti gerokai brangiau, kritikuodami tuos, kuriuos nupirko VLK, nors patys irgi dalyvauja juos įsigyjant.
 
      VLK pastaruoju metu sulaukia vis daugiau pacientų skundų dėl juos pasiekiančios netikslios informacijos iš gydytojų dėl akių lęšiukų, kelio bei klubo sąnarių endoprotezų, kurių įsigijimo išlaidos pacientams yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Pacientai skundžiasi, kad suklaidinti gydytojų jie patiria nereikalingų finansinių išlaidų, nors realiai jų neturėtų, jei iš gydytojų gautų teisingą informaciją.
 
      Dažniausiai medikai kritikuoja VLK nupirktų lęšiukų kokybę (esą jie nekokybiški, greitai nusidėvi) ir siūlo pacientams įsigyti gerokai brangesnius lęšiukus, teigdami, jog jų įsigijimo išlaidas kompensuos ligonių kasos PSDF lėšomis, nors puikiai žino, jog to nebus. Pacientai patiki medikais ir sumoka pusę tūkstančio ar daugiau litų už lęšiuką. Tuo tarpu VLK nupirkti lęšiukai pacientui skiriami nemokamai, nekainuoja ir jų implantavimas. Na, o analogiški, tokios pačios kokybės lęšiukai, kuriuos pacientai įsigyja raginami medikų, dažniausiai kainuoja kelis kartus brangiau.

     Panašių istorijų nutinka ir pacientams, norintiems greičiau, nelaukiant eilėse, palengvinti savo judėjimą ir pasikeisti kelio ar klubo sąnario endoprotezą. Medikai kritikuoja šių VLK nupirktų gaminių kokybę, esą jie nekokybiški ar netinkami naudoti, o pacientai tokiais atvejais nusprendžia juos įsigyti už didesnę kainą.
 
      VLK patikina, kad brangiau mokėti už kitokius akių lęšiukus, kelio ir klubo sąnarių endoprotezus tikrai neverta. VLK perkami sulankstomi akių lęšiukai bei minėti endoprotezai yra kokybiški, atitinkantys Europos Sąjungos standartus.

      Be to, VLK perkant šiuos gaminius aktyviai dalyvauja ir patys medikai – jie teikia rekomendacijas bei pasiūlymus rengiant technines specifikacijas, kuriose įvardijama, kokie turėtų būti gaminiai, taip pat dalyvauja komisijose vertinant tiekėjų pateiktus pasiūlymus. Jei konkursui pateikiami nauji gaminiai, norėdami įsitikinti jų kokybe ir tinkamumu naudoti, medikai pastaruosius testuoja.
 
      VLK apgailestauja, kad medikai, padedantys VLK nupirkti akių lęšiukus bei kelio ir klubo sąnarių endoprotezus, klaidina pacientus. Susidaro įspūdis, kad jie atstovauja ne paciento, o gamintojų interesams.
 
 
 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius 

2013-11-04
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: