PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
V. P. Andriukaitis: PSDF lėšos turi būti naudojamos efektyviai

Planuojamą 2014 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto padidėjimą turi pajusti ir pacientai, ir medikai. Todėl lėšos turi būti naudojamos racionaliai – visų pirma toms konsultacijoms, procedūroms, paslaugoms, kurių labiausiai trūksta šiemet. Tai sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pabrėžė susitikime su Valstybinės ligonių kasos vadovybe.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projekte numatyta, kad kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m. planu jis yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis.

      Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybei pristatė numatomus planus, naujoves sveikatos priežiūros paslaugų srityje, tarp kurių išskyrė keletą prioritetinių.

      Anot jo, labai svarbu skatinti dienos chirurgijos paslaugų teikimą – dalį operacijų atliekant dienos chirurgijos sąlygomis per 1-2 dienas, o ne ligoninėse, kur gydymas užtrunka gerokai ilgiau. Svarbu plėtoti ir prevencines programas – kitais metais joms numatyta užtektinai lėšų, tad svarbu, kad žmonės jose aktyviai dalyvautų ir nemokamai atliktų tyrimus.

      Pasak A. Sasnausko, šiais metais pirmą kartą Lietuva vienetinius vaistus pradėjo pirkti tiesiai iš gamintojų, atsisakydama tarpininko paslaugų, kas leido valstybei vien per šiuos metus sutaupyti 7 mln. litų. Panašios tendencijos numatomos ir kitais metais.

      Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis pritarė VLK išskirtiems prioritetams ir pabrėžė būtinybę skirstant lėšas atidžiau įvertinti teritorinį ir organizacinį-metodologinį principą. „Siekiamybė – optimalus gydymo įstaigų tinklas, specialistų išsidėstymas, vieningos gydymo metodikos, kitaip tariant racionali, sunorminta sistema, garantuojanti geriausią gydymą arčiausiai namų,“ – sakė ministras. Jo manymu, būtina skatinti integruotą patologijos valdymo principą, kurį pabrėžia ES valstybės, nes toks gydymas padeda pacientui greičiau sugrįžti į darbą.

      Ministras taip pat mano, kad būtina daugiau dėmesio skirti eilių gydymo įstaigose mažinimui ir įpareigojo VLK atlikti jų susidarymo priežasčių analizę.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

2013-10-31
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: