PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
„Neregėta Lietuva“ – PSO duomenys šokiravo Valstybinę sveikatos reikalų komisiją
      Į posėdį susirinkusiai prie LR Vyriausybės sudarytai Valstybinei sveikatos reikalų komisijai sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pristatė šių metų Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro ataskaitą „Socialiniai veiksniai, lemiantys sveikatos netolygumus Europos regione“. Vyriausybės, įvairių ministerijų, valdžios ir savivaldos institucijų bei organizacijų atstovai vieningai nutarė imtis iniciatyvos, skelbti nacionalinę diskusiją ir kartu ieškoti būdų, kaip išgelbėti mūsų šalies, nepalankiai išsiskiriančios Europos valstybių kontekste, ateitį. Pranešimas yra skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.
 
      „Ši visą Europos portretą atspindinti PSO studija, pristatyta Europos regiono biuro posėdyje, mane sukrėtė, – prisipažino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Jaučiausi blogai. Man, kaip piliečiui, kaip sveikatos politikui, kaip disidentui, gėda už savo šalį. „Neregėta Lietuva“ – tai vieni žemiausių Europoje moterų ir vyrų sveiko gyvenimo metų ir tikėtinos gyvenimo trukmės rodikliai, didžiausias santykis tarp pradinį ir pagrindinį išsilavinimą turinčių žmonių, pasižyminčių bloga sveikata. Tai – vienas didžiausių jaunų vyrų nedarbo lygis. Esame absoliutūs lyderiai pagal migraciją tarp ES valstybių. „Pirmaujame“ pagal savižudybes. alkoholio vartojimą ir su tuo susijusių mirčių, chroniškų kepenų ligų, mirčių dėl nuskendimų, transporto įvykių skaičiumi. Neramina sergamumas tuberkulioze. Didėja traumų kaina Lietuvai. Neauga gimstamumas. Didėja migracija. Sąrašą galėčiau tęsti. Tačiau geriau pacituosiu genialius Justino Marcinkevičiau žodžius: „Ašara Dievo aky, Lietuva, ką tu veiki? Nieko tavęs neprašau. Tik nenutildoma šauk. Volunge šauk ąžuole. Akmeniu kelio gale“. Taigi koks mūsų pasirinkimas? Ar dirbsime bendrai, išsaugodami gyvybes, įtvirtindami „sveikatos visose politikose“ principą, gražindami pasididžiavimo savo šalimi jausmą? Ar ramiai stebėsime visišką fizinį ir dvasinį tautos išnykimą?“.
     
      Valstybinės sveikatos reikalų komisijos nariai pritarė sveikatos apsaugos ministro siūlymui PSO ataskaitą pristatyti LR Vyriausybei, Seimui, žiniasklaidai, visuomenei. Akivaizdu, kad įvairių ūkio sektorių plėtra dažnai nėra suderinta su sveikos aplinkos išsaugojimo reikalavimais, o priimami sprendimai uždeda papildomą naštą sveikatos sektoriui. Juk visuomeninės sveikata ir gerovė – tai kultūra ir švietimas, transportas ir aplinkos sauga, krašto apsauga ir vidaus reikalai, užsienio politikai ir tarptautinis bendradarbiavimas, socialinė apsauga ir teisingumas, ūkio, energetikos ir pramonės sektorius, pilietinė visuomenė. Ir pagrindiniai jos išsaugojimo principai: solidarumas, bendradarbiavimas, integravimas.
 
      Tarp PSO ataskaitoje minimų svarbiausių prioritetų visoms Europos šalims – tinkama gyvenimo pradžia kiekvienam vaikui, neigiamų pasekmių, sukeltų ekonominės krizės, sumažinimas ir pašalinimas, socialinis visuomenės susitelkimas ir visuotinė atsakomybė, dėmesys visiems gyvenimo etapams.
 
      Sveikatos apsaugos ministro pranešimas yra skelbiamas Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje (http://www.sam.lt/index.php?3471864627).
 
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
2013-10-31
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: