PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Neįgaliesiems skirtame seminare – ir ligonių kasų aktualijos
      Panevėžio rajono neįgaliųjų draugija, tęsdama seminarų ciklą „Kaip pažinti ir valdyti ligą arba negalią“, jau antrą kartą į jį pakvietė ir Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistus.
 
      Pernai šio rajono neįgaliuosius medicininės reabilitacijos, mokėjimų už tyrimus ir konsultacijas, dantų protezavimo ir kitais klausimais konsultavę TLK specialistai šiais metais buvo pakviesti pasidalinti 2013 m. antro pusmečio naujienomis ir aktualijomis, susijusiomis su ligonių kasų gyventojams teikiamomis ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamomis paslaugomis.
 
      Pirmiausia susirinkusiesiems pristatyta žinia, kad nuo 2013 m. lapkričio 1 d. visiems į medicininę reabilitaciją vykstantiems pacientams nebereikės atvykti į ligonių kasą pažymos, garantuojančios privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims reabilitacijos paslaugų apmokėjimą PSDF biudžeto lėšomis – pažymos tiesiai gydymo įstaigoms bus teikiamos elektroniniu būdu.
 
      Kita naujiena, su kuria supažindinti seminaro dalyviai, – žinia apie paslaugą, teritorinių ligonių kasų teikiamą nuo šių metų rugpjūčio 1 d.: tie pacientai, kurie einamąjį mėnesį išrašomi iš ligoninės, pasibaigus kitam mėnesiui nemokamai gali gauti duomenų suvestinę apie stacionare jiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, paslaugų kainas, ilgalaikio gydymo, reabilitacijos ar sanatorinio gydymo metu jiems atliktus brangiuosius tyrimus ir procedūras. Tokių ataskaitų gali prašyti gulėjusieji ligoninėje po 2013 m. birželio 1 d.
 
     Panevėžio TLK specialistai pakvietė 50–74 metų amžiaus vyrus ir moteris nemokamai pas šeimos gydytojus pasitikrinti, ar nesergama storosios žarnos vėžiu, kadangi Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa nuo šių metų liepos 1 d. pradėta vykdyti ir Panevėžio apskrityje. TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė pažymėjo, jog galimybė Panevėžio apskrities gyventojams dalyvauti programoje atsirado vėliau nei Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar Šiauliuose tik todėl, kad trūko gydytojų specialistų ir gydymo įstaigos neturėjo reikiamos aparatūros. Kol kas dėl tos pačios priežasties programa negali būti vykdoma Utenos apskrityje.
 
      B. Kavaliauskienė pripažino, kad ligonių kasos šiek tiek su nerimu laukia dar vienos naujovės, kuomet nuo spalio 25 d. įsigalios Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimai, suteiksiantys gyventojams daugiau galimybių gydytis ES ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse. Perkėlus ES direktyvų nuostatas į nacionalinę teisę, mūsų šalies pacientai į tų šalių gydymo įstaigas galės kreiptis planinės pagalbos, taip pat Lietuvos gydymo įstaigos gali sulaukti pacientų iš kitų ES šalių. Specialistė akcentavo, kad naujovė turės vieną svarbų aspektą –  ES šalyse suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidos bus kompensuojamos tokiais pat įkainiais, sąlygomis ir apimtimi, kaip būtų kompensuojamos Lietuvoje. Būtinoji pagalba bus teikiama tomis pačiomis sąlygomis, kaip ir iki šiol – pateikus ES sveikatos draudimo kortelę.
 
      Išklausę naujienų, seminaro dalyviai ligonių kasos specialistams uždavė įvairių klausimų: domėjosi, ar gali gydytojai prašyti susimokėti už akių lęšiukus, jei juos nuperka ligonių kasa, teiravosi, kodėl prašoma susimokėti už kai kurias medicininės reabilitacijos procedūras ir kt.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-10-24
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: