PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Išsiųsti nauji kvietimai protezuoti dantis

Panevėžio TLK direktoriaus įsakymu sudaryta komisija jau trečią kartą šiais metais išsiuntė kvietimus protezuoti dantis asmenims, kurie laukia eilėje tokios paslaugos suteikimo. Atsižvelgus į trečiam metų ketvirčiui skirtas lėšas, liepos pabaigoje komisija nusprendė
protezuoti dantis pakviesti 407 asmenis iš dešimties savivaldybių, daugiausia – iš Panevėžio
miesto – 100. Dalies pakviestųjų dantys jau protezuoti savo lėšomis, todėl jiems bus
išmokėtos kompensacijos.

Komisijos pirmininkė, Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja Emilija Salomėja Vilienė teigia, jog per pirmąjį metų pusmetį gydymo įstaigos dantų protezavimo paslaugų suteikė daugiau nei planuota, todėl trečią ketvirtį pakviestųjų
skaičius perpus mažesnis nei, pavyzdžiui, antrą ketvirtį. Utenos ir Ignalinos savivaldybių
gyventojų šį kartą nepakviesta nei vieno, kadangi protezuoti dar neatvyko gana didelė dalis
anksčiau kviestų asmenų iš šių rajonų.

2011 m. Panevėžio TLK dėl dantų protezavimo jau yra pakvietusi beveik 3 tūkst.laukiančiųjų eilėje iš 12 savivaldybių Panevėžio ir Utenos apskrityse. Iš jų 500 asmenų – iš Panevėžio miesto, 350 – Utenos, 310 – Panevėžio, 270 – Rokiškio, 260 – Anykščių rajonų. Dantų protezavimo šiuo metu iš viso laukia 19 022 asmenys: 14 153 Panevėžio ir 4 869 Utenos apskrityse. Panevėžio mieste laukiančiųjų – 8 122.

E. S. Vilienė pabrėžė, jog artėjant eilei labai svarbu, kad laukiančiųjų pakvietimų dantys būtų sutvarkyti. Tuomet, gavę kvietimą, gyventojai iš karto galės protezuoti dantis, nebus stabdoma eilė. Šiuo metu vis dar populiaru pradėti tvarkyti dantis tik tuomet, kai jau gautas kvietimas juos protezuoti.

Primename, kad TLK Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšas dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti paskirsto savo veiklos zonos savivaldybėms pagal statistinį gyventojų skaičių. Sprendimą, kokiam skaičiui į sąrašą įrašytų asmenų bus skiriamos lėšos, komisija priima kiekvieną ketvirtį. Laukiant eilėje asmens eilės numeris nekinta. Jis išlieka toks pat, koks buvo suteiktas asmenį įrašant į eilę. Keičiasi tik laukiančiųjų protezavimo skaičius, taip pat kasmet vis didesnis būna paskutinio pakviestojo eilės numeris.
Artimiausiu laiku nauji pakvietimai laukiantiesiems eilėje bus išsiųsti šių metų rudens pabaigoje. Iš viso 2011 m. iš (PSDF) biudžeto lėšų TLK veiklos zonos gyventojų dantims protezuoti skirta 4 mln. 118 tūkst. Lt.

Informuojame, kad nuo šių metų birželio 1 d. pasikeitė dantų protezavimui skiriamų lėšų suma. Gegužę Privalomojo sveikatos draudimo tarybai priėmus sprendimą dėl lėšų skyrimo iš 2011 metų PSDF biudžeto rezervo asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertei atkurti, dantų protezavimo paslaugų balo vertė pakilo nuo 0,89 iki 0,92 Lt. Dėl to padidėjo galima didžiausia pinigų suma, skiriama 1 asmens dantims protezuoti. Įsidėmėtina tai, kad didesnės lėšos bus skiriamos tik tų asmenų dantų protezavimui kompensuoti, kurių dantys bus protezuojami po 2011 m. birželio pirmosios.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet šiuo metu ne daugiau kaip:

  •  senatvės pensininkams, dėl neįgalumo nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties, bei tiems, kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 1300 balų (1196 Lt);
  • senatvės pensininkams, dėl neįgalumo nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio (tai turi patvirtinti III lygio odontologijos paslaugas teikiančios ASPĮ gydytojų konsiliumas – iki 4000 balų (3680 Lt);
  • vaikams – iki 4000 balų (3680 Lt).

Išsamesnė informacija apie eiles dėl dantų protezavimo skelbiama www.paneveziotlk.lt-

Gyventojams-Dantų protezavimas-Eilės dėl dantų protezavimo.

Daugiau informacijos teirautis tel. (8 45) 51 04 14( Panevėžyje), 8 389 59875 (Utenoje).

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-07-28
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: