PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Panevėžio apskrityje startavo Storosios žarnos vėžio prevencijos programa
      Nuo šių metų liepos 1 dienos 50–74 metų amžiaus Panevėžio apskrities gyventojams atsirado galimybė nemokamai profilaktiškai pasitikrinti, ar neserga storosios žarnos vėžiu. Ši žinia – džiuginanti, nes Panevėžio apskritis buvo vienintelė iš didžiųjų apskričių, kuriose nebuvo vykdoma Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa: Vilniaus ir Kauno apskrityse ši programa vykdoma nuo 2009, Klaipėdos ir Šiaulių – nuo 2012 metų.
 
      Pasak Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Reginos Venckienės, Panevėžio apskrities gydymo įstaigos anksčiau nebuvo pasiruošusios dalyvauti programoje – nebuvo apsirūpinusios reikiama įranga, medikai – pasirengę atlikti sudėtingų tyrimų. Rizikingiausio amžiaus (50–74 metų) gyventojus profilaktiškai tikrinti dėl storosios žarnos vėžio pradėta VšĮ Respublikinei Panevėžio ligoninei pasirengus atlikti kolonoskopijas – storojo žarnyno endoskopinius tyrimus. Storosios žarnos vėžio tyrimams šį mėnesį pasirengė ir VšĮ Pasvalio ligoninė, tad ji taip pat dalyvaus programoje.
Panevėžio apskrities gyventojai, sulaukę 50 metų ir tie, kuriems dar nesukako 75-eri, turi kreiptis į šeimos gydytoją. Jiems bus pasiūlyta atlikti imunocheminį slapto kraujavimo išmatose testą.
 
      Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, vadinasi, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turės pasitikrinti po dvejų metų. Jei gaunamas teigiamas rezultatas, šeimos gydytojas išrašys siuntimą pas gydytoją specialistą kolonoskopijai atlikti. Prireikus kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija. Kolonoskopijos tikslas – apžiūrėti visą storąją žarną iki pat aklosios. Pacientai, kuriems kolonoskopijos metu imta biopsija ir diagnozuotas storosios žarnos vėžys, siunčiami gydytis į specializuotas gydymo įstaigas.
 
      Kaip teigia R. Venckienė, pasitikrinti dėl storosios žarnos vėžio verta, nes programoje numatyti tyrimai padeda išaiškinti ne tik ligą, bet ir ikivėžinius storosios žarnos pakitimus, kuriuos gydant užkertamas kelias vėžiui. Iš viso per tris programos įgyvendinimo metus daugiau kaip 271 tūkst. asmenų atliktas testas dėl slapto kraujavimo, iš jų – beveik 20 tūkst. žmonių testas buvo teigiamas, todėl beveik 13 tūkst. pacientų atlikta kolonoskopija. Iš daugiau kaip 4 tūkst. atliktų kolonoskopijos biopsijos atvejų nustatyta beveik 400 storosios žarnos vėžio atvejų, rasta daugiau kaip 3,5 tūkst. kitų pakitimų, dėl kurių nedelsiant buvo imtasi reikiamų gydymo priemonių.
 
      Panevėžio apskrities gyventojams žinotina, kad gavus siuntimą kolonoskopijai atlikti, galima kreiptis ne tik į Panevėžio ar Pasvalio ligonines, bet ir į Vilniuje, Kaune, Šiauliuose įsikūrusias gydymo įstaigas.
 
      Storosios žarnos vėžio prevencijos programoje dalyvaujantiems 50–74 metų asmenims profilaktinis patikrinimas ir gydytojo paskirti tyrimai ar konsultacijos nieko nekainuoja. Už juos moka ligonių kasa iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.
 
      Daugiau informacijos apie prevencijos programas – www.paneveziotlk.lt (skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Prevencijos (profilaktinės) programos“.
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-08-14
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: