PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
VLK: Mažiausiai už vaistus moka suvalkiečiai
      Galima susidaryti nuomonę, kad Akmenės, Ignalinos ir Anykščių gyventojai dažniausiai serga, nes būtent šių regionų gyventojai daugiausiai vartoja gydytojų jiems skiriamus kompensuojamuosius vaistus. Mažiausiai serga, regis, Vilniaus, Kauno ir Šalčininkų gyventojai, nes šių kraštų pacientai mažiausiai vartoja minėtus vaistus. Tai parodė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta analizė, kaip 2012 metais mūsų šalies regionuose buvo vartojami kompensuojamieji vaistai.
 
      VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjos Kristinos Garuolienės teigimu, praėjusiais metais kompensuojamuosius vaistus vartojo 38,6 proc. šalies gyventojų. Lyginant su kitomis ES valstybėmis, šis rodiklis panašus, kadangi kitose šalyse kompensuojamuosius vaistus vartoja 40-60 proc. šalies gyventojų. Daugiausiai minėtus vaistus vartoja Akmenės (47,7 proc.), Ignalinos (44,8 proc.) ir Anykščių (44 proc.) rajonų, o mažiausiai – Vilniaus (34,6 proc.), Šalčininkų (35 proc.) bei Kauno (35,5 proc.) regionų gyventojai.
 
      Anot K. Garuolienės, įdomu tai, kad Suvalkijos krašto (Kalvarijos, Prienų, Kazlų Rūdos, Marijampolės ir kt.) gyventojai pateisino savo vardą ir vaistų vartojimo požiūriu.
 
      „Štai jie, lyginant su kitų regionų gyventojais, moka mažiausias priemokas. Jie renkasi racionaliausiai – įvertinę tai, kad yra kelių gamintojų siūlomi vaistai su ta pačia veikliąja medžiaga ir pasirinkę optimiausią kainą. Pavyzdžiui, Kalvarijos ir Prienų gyventojai moka 10, Marijampolės – 11,7 litų dydžio priemokas už vieną receptą, kai tuo tarpu vidutinė priemoka šalyje yra 13,3 lito, o Klaipėdos ir kitų miestų gyventojų mokamos priemokos už receptą siekia 15,2 litų“, - pasakojo Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja.
 
      Be to, K. Garuolienės teigimu, įdomu ir tai, kad, pavyzdžiui, Šiauliai iš kitų miestų išsiskiria tuo, jog  pastaraisiais metais čia išrašoma daugiausiai receptų kompensuojamiems vaistams įsigyti, kurie skirti parkinsono ligai gydyti, o ši situacija nesikeičia jau pastaruosius trejus metus – išrašomas panašus skaičius receptų.
 
     „Todėl natūraliai kyla daug klausimų: ar gali būti taip, jog daugiausia parkinsono liga sergančių žmonių gyvena Šiauliuose, ar jiems gydytojai pagrįstai rašo receptus. Tokie atvejai įpareigoja mus atlikti išsamesnę minėtos situacijos analizę, siekiant išsiaiškinti tikrąsias šio reiškinio priežastis. Tai ir planuojame padaryti artimiausiu metu“, - teigė VLK atstovė.  
 
      Dar keletas faktų apie vaistų vartojimą regionuose. Pavyzdžiui, daugiausiai vaistų nuo hipertenzijos praėjusiais metais vartojo Ignalinos, Anykščių ir Varėnos gyventojai, nuo bronchinės astmos – Marijampolės ir Telšių gyventojai. Na, o daugiausiai vartojančių vaistus prostatos vėžiui gydyti buvo Biržų, Varėnos ir Ignalinos rajonuose.
 
      Praėjusiais metais iš viso Lietuvoje kompensuojamuosius vaistus vartojo 1,153 mln. gyventojų, kurie apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Tuo tarpu receptų išrašyta 12 mln., o vienam kompensuojamuosius vaistus vartojančiam pacientui teko 10,4 recepto. Daugiausia receptų teko Birštono – 15,3, Širvintų – 14,2, o mažiausiai Tauragės ir Utenos gyventojams – po 9,2.

 
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius
2013-07-23
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: