PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Dirbantiesiems pagal autorines sutartis – kasmėnesinis sveikatos draudimas


Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Klientų aptarnavimo skyrius pastaruoju metu sulaukia pagal autorines sutartis dirbančių asmenų nusiskundimų dėl jų sveikatos draudimo. Dalis taip dirbančiųjų tik kreipęsi į sveikatos priežiūros įstaigą sužino, kad nėra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, nes už juos darbdavys ne kas mėnesį moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

Pasak Klientų aptarnavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Reginos Gudašienės, jei kūrybine veikla užsiimantiems gyventojams autorinis atlyginimas nėra išmokamas kiekvieną mėnesį ir tie asmenys nevykdo jokios kitos veiklos, dėl kurios atsirastų prievolė mokėti PSD įmokas kitoje draudžiamųjų asmenų kategorijoje (negauna su darbo santykiais susijusių pajamų, nepatenka į valstybės lėšomis draudžiamųjų kategoriją), tais mėnesiais, kuriais negaunama autorinio atlyginimo, privalomasis sveikatos draudimas nutrūksta – jis neturi tęstinumo.

Tam, kad taip neatsitiktų, dirbantiesiems tik pagal autorinę sutartį pirmiausia patariama išsiaiškinti, ar PSD už juos mokamas kiekvieną mėnesį. Jei taip nėra, už tuos mėnesius, kuriais nebuvo išmokėtas autorinis atlyginimas, sveikatos draudimo įmoką asmuo privalo mokėti pats savarankiškai į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą.

Gyventojai, dirbantys pagal autorinę sutartį (išskyrus tuos, kurie dar gauna ir darbo užmokesčio pajamas arba yra draudžiami valstybės lėšomis), kas mėnesį moka 9 proc. nuo minimalios mėnesio algos (MMA) – šiuo metu tai yra 72 Lt. Tokiu atveju 6 proc. sumokama iš draudžiamojo pajamų ir 3 proc. – iš draudėjo lėšų. Pasibaigus kalendoriniams metams asmuo turi perskaičiuoti sumokėtas PSD įmokas: iš viso per metus jos turi sudaryti 9 proc. 12 MMA (864 Lt). Faktiškai sumokėtos PSD įmokų sumos ir mokėtinos PSD įmokų sumos skirtumą, jei toks susidaro, gyventojas turi sumokėti iki gegužės 1 d. Jei susidaro permoka, ją galima susigrąžinti deklaruojant pajamas.

Nustatant draustumą pagal PSD įmokas, asmuo, kuris iki autorinės sutarties pasirašymo nebuvo draustas, laikomas draustu nuo ketvirto mėnesio, jei prieš tai 3 mėnesius iš eilės už jį buvo mokamos arba jis pats mokėjo PSD įmokas, arba nuo tos dienos, kai jis sumokėjo 3 MMA dydžio įmoką ir einamojo mėnesio PSD įmoką.

Aukščiau išdėstyta PSD įmokų mokėjimo tvarka taip pat taikoma ir atlikėjams bei sportininkams (išskyrus asmenis, besiverčiančius atitinkama individualia veikla), kurie pajamas iš atlikėjo ar sporto veiklos gauna ne kiekvieną mėnesį, nevykdo jokios kitos veiklos, dėl kurios jiems atsirastų prievolė mokėti PSD įmokas kitoje draudžiamųjų asmenų kategorijoje. Tais mėnesiais, kuriais šie gyventojai negauna pajamų iš atlikėjo ar sporto veiklos, PSD įmokas moka savarankiškai.

Gaunančiųjų pajamas pagal autorinę sutartį, taip pat gaunančiųjų sporto, atlikėjo veiklos pajamas (išskyrus asmenis, kurie verčiasi atitinkama individualia veikla) PSD įmokas administruoja „Sodra“. Išsamesnė informacija www.sodra.lt.

 Išsamesnės informacijos TLK teirautis Klientų aptarnavimo skyriaus tel. (8 45) 51 04 14  

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-08-05
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: