PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Apie ligonių kasų teikiamas paslaugas ir šių įstaigų veiklą išgirdo beveik 300 moksleivių
      Pasibaigus 2012–2013 mokslo metams, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) suskaičiavo, kad aktualia informacija apie ligonių kasų teikiamas paslaugas ir šių įstaigų veiklą Panevėžio TLK per praėjusius mokslo metus pasidalijo su beveik 300 jaunų žmonių.
 
      Ligonių kasoje tuo laikotarpiu apsilankė mokiniai iš penkių Panevėžio miesto mokyklų: septynios M. Karkos ir Skaistakalnio pagrindinių mokyklų aštuntokų–dešimtokų klasės, dvi „Nevėžio“ pagrindinės mokyklos aštuntokų grupės, 5-osios gimnazijos vienuoliktokai ir A. Lipniūno pagrindinės mokyklos ketvirtokai. Be to, informacija su 10–12 klasių mokiniais dalintasi nuvykus į Smilgių vidurinę mokyklą, plačiai apie privalomąjį sveikatos draudimą, mokamas ir nemokamas paslaugas bei kt. klausimais kalbėta Panevėžio Senvagės pagrindinės mokyklos darbuotojams.    
 
      Nors kol kas ligonių kasų veikla domisi daugiausia Panevėžio mokyklos, kurių mokiniams patiems patogiausia atvykti į Panevėžio TLK, tikimasi, kad kitų įstaigos veiklos zonos rajonų mokiniai ateityje taip pat pareikš norą sužinoti, kam skirta ligonių kasų veikla ir kuo jos naudingos gyventojams. Juolab kad dalis kitų rajonų mokinių dalyvavo Panevėžio TLK organizuojamoje viktorinoje „Ką žinai apie privalomąjį sveikatos draudimą?“, o jos nugalėtojai yra sulaukę ligonių kasos specialistų vizitų savo mokyklose.
 
      Rengiant moksleiviams atvirų durų dienas Panevėžio TLK pastebėta, kad mokiniai iš tikrųjų labai nedaug būna girdėję apie ligonių kasų teikiamas paslaugas arba klaidingai įsivaizduoja įstaigos veiklą. Daug ko nežinoję prisipažįsta ir juos atlydėję mokytojai. Jaunimui stengiamasi paprastai paaiškinti, kam reikalingas privalomasis sveikatos draudimas, kokiais principais jis pagrįstas, kokią naudą jis teikia susirgus savo šalyje arba užsienyje, kaip sveikata reikia rūpintis visai šeimai ir kt. Vyresniųjų klasių moksleiviai ypač atidžiai išklauso informaciją apie atvejus, kai padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo biudžetui ir suklūsta išgirdę, kad ją tenka atlyginti. Vaikai domisi, kokių specialybių įgijus galima dirbti ligonių kasoje, mielai atsakinėja į klausimus, kai surengiamas jų žinių patikrinimas. Įdomu tai, kad mažiausi ligonių kasos svečiai ketvirtokai pademonstravo tikrai nemažai žinių. Pavyzdžiui, jie nė nedvejoję atsakė, kad ligonių kasų biudžetą kasmet tvirtina Seimas.
 
      Bendradarbiavimą su mokyklomis Panevėžio TLK užmezgė maždaug prieš dvejus metus siekdama kuo anksčiau pradėti šviesti visuomenę apie ligonių kasų veiklą, padėti jai suprasti privalomojo sveikatos draudimo principus ir svarbą. Suprantama, kad šio švietimo rezultatai kol kas mažai apčiuopiami, bet tikimasi, jog tokia švietėjiška veikla bus gera investicija į naujosios kartos sąmoningumo ugdymą.
 
      Pažymėtina, kad praėjusių metų pabaigoje Panevėžio TLK pasirašė socialinio bendradarbiavimo sutartis su Panevėžio ir Utenos kolegijomis, kurių studentai vykdė ligonių kasos lankytojų apklausą. Bendradarbiavimo sutartys pasirašytos ir su Panevėžio Juozo Miltinio gimnazija bei Mykolo Karkos pagrindine mokykla. Įstaigos įsipareigojo bendradarbiauti organizuojant renginius, projektus, informuoti apie savo veiklą partnerių bendruomenes ir kt.          
  
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
2013-06-10
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: