PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Jei deklaravote išvykimą – deklaruokite ir atvykimą

  
Pastaruoju metu padaugėjo klausimų dėl sugrįžusiųjų iš užsienio į Lietuvą privalomojo sveikatos draudimo. Regis, elementaru – jei deklaravote išvykimą, nesate laikomas Lietuvos gyventoju. Pagal Sveikatos draudimo įstatymą privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami tik Lietuvoje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai. Tai reiškia, kad prievolė mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir teisė būti apdraustam siejama su asmens gyvenamąja vieta. Tad negyvenančių Lietuvoje žmonių neturėtų stebinti tas faktas, kad jų pavardžių nerandama draudžiamųjų sąrašuose. Valstybinės ligonių kasos (VLK) tvarkomas Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras duomenis apie asmens gyvenamąją vietą gauna iš Gyventojų registro. Patarimas šiuo atveju vienas: jei deklaravote išvykimą – deklaruokite ir atvykimą.

Jei deklaravęs atvykimą asmuo turi teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis (vaikai, moksleiviai, dieninių skyrių studentai, darbo biržoje užsiregistravę bedarbiai, asmenys, turintys būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą pensijai gauti, neįgalieji ir kiti, – jei jie neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos), šio asmens draudimas įsigalios nuo deklaravimo gyvenamosios vietos Lietuvoje dienos. Paskubėti deklaruoti gyvenamąją vietą reikia ir savarankiškai mokantiems privalomojo sveikatos draudimo įmokas – jiems galioja ta pati taisyklė: į Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą jie įtraukiami tik nuo nuolatinio Lietuvos gyventojo statuso įgijimo dienos (Lietuvos piliečiams – nuo gyvenamosios vietos deklaravimo dienos, užsieniečiams – nuo leidimo nuolat gyventi Lietuvoje arba sprendimo dėl teisės gyventi pripažinimo įsigaliojimo dienos).

Atkreipiame asmenų, turinčių teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis, dėmesį: tam tikrais atvejais būtina šią teisę patvirtinančius dokumentus pateikti teritorinei ligonių kasai. Sakysim, jei laukiatės kūdikio ir niekur nedirbate, neverta nerimauti, ar jums bus suteiktos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos – tereikia teritorinei ligonių kasai pateikti asmens tapatybės ir nėštumą patvirtinančius dokumentus. Nėštumo laikotarpiu, t. y. 70 dienų (suėjus 28 nėštumo savaitėms ir daugiau) iki gimdymo ir 56 dienas po gimdymo, nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenančios moterys draudžiamos valstybės lėšomis. Valstybės lėšomis draudžiamas ir vienas iš tėvų ar įtėvių, auginantis vaiką iki 8 metų. Jeigu šeimoje auga du ar daugiau vaikų, vienas iš tėvų ar įtėvių gali būti draudžiamas valstybės lėšomis, kol vyriausiajam vaikui sukaks 18 metų. Tad šiuo atveju tas iš tėvų, kuris neturi kitokio sveikatos draudimo ir norėtų būti draudžiamas valstybės lėšomis, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą su savo tapatybės dokumentais ir vaiko gimimo liudijimu. Pateikti draustumo valstybės lėšomis statusą patvirtinančius dokumentus teritorinėms ligonių kasoms taip pat turėtų slaugantieji neįgaliuosius, šalpos kompensacijų ir socialinių pašalpų gavėjai, nedirbantys ir neturintys pajamų, nuo kurių skaičiuojamos sveikatos draudimo įmokos.

Savarankiškai mokantiems privalomojo sveikatos draudimo įmokas svarbu nepamiršti, kad įmoką už atitinkamą mėnesį būtina sumokėti iki to mėnesio paskutinės dienos. Jei kurį laiką dirbote itoje Europos Sąjungos šalyje ir toje šalyje buvote apdraustas valstybiniu sveikatos draudimu, būtina atsivežti tos šalies valstybinio sveikatos draudimo įstaigos išduotą E 104 formos pažymą ir pristatyti šį dokumentą į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą. E 104 formos pažymoje turi būti nurodyta, kad pastaruosius 3 mėnesius buvote apdraustas sveikatos draudimu pažymą išdavusioje ES šalyje. Tad kitoje Europos Sąjungos šalyje įgytas sveikatos draudimo stažas būtų įskaitytas Lietuvoje ir nereikėtų laukti 3 mėnesių, kol įsigalios privalomasis sveikatos draudimas Lietuvoje. Tereikėtų toliau kiekvieną mėnesį tvarkingai sumokėti nustatytą šio draudimo įmoką.

Primename, kad deklaruoti gyvenamąją vietą galima internetu (galint iems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų  www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos) arba seniūnijoje, aptarnaujančioje tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje gyvenate. Pabrėžiame, kad Sveikatos draudimo įstatymas įtvirtina prievolę visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams mokėti privalomojo draudimo įmokas.

Jei kiltų neaiškumų dėl privalomojo sveikatos draudimo statuso, patariame nedelsiant kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą.

 Valstybinė ligonių kasa
prie Sveikatos apsaugos ministerijos 

2011-09-06
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: