PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Sociologė dr. R. Ališauskienė: gyventojai Lietuvos PSD sistema pasitiki
      Seime vykusioje Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) organizuotoje metinėje konferencijoje pristatyta 2012 m. pabaigoje atlikto nacionalinio tyrimo ataskaita. Tyrimas parodė, kad Lietuvos gyventojai pasitiki privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema – pasitikėjimo rodiklis aukštesnis nei vidurkis, siekia 5,9 balo. 
 
      Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės  „Baltijos tyrimai“ atlikto tyrimo rezultatus Seime vykusioje VLK konferencijoje pristačiusi sociologė dr. Rasa Ališauskienė akcentavo gana aukštą pasitikėjimą PSD sistema, ligonių kasomis ir gydymo įstaigomis. Be to, lyginant su pasitikėjimo rodikliais kitose srityse, šia sritimi pasitikima  daugiau nei kitomis.
 
      „Tokia gyventojų apklausa vyksta jau ketveri metai. Vertinamas informuotumas ir pasitikėjimas PSD sistema, ligonių kasomis ir gydymo įstaigomis. Akivaizdu, kad PSD sistema gyventojai dažniau pasitiki negu nepasitiki (asmeninių vertinimų vidurkis siekia 5,9 balo 10 balų skalėje), o labiausiai pasitikima gydymo įstaigomis (6,4 balo). Per tuos ketverius metus rodikliai praktiškai nekinta, jie yra didesni negu vidurkis“, – teigė R. Ališauskienė.
 
      Pasak sociologės, pasitikėjimas vertinamas dviem aspektais: ką žmonės mano apie tai, kaip kiti vertina PSD sistemą, ir kaip ją vertina asmeniškai, remdamiesi savo patirtimi. „Būtent sveikatos apsauga, privalomasis sveikatos apsaugos draudimas ir ligonių kasos yra viena iš tų sričių, kur asmeninio pasitikėjimo lygis yra aukštesnis nei bendrasis. Tai reiškia, kad žmogus labiau pasitiki tuo, ką gauna ir patiria pats, nors mano, kad kiti pasitiki kiek mažiau. Taigi žmonių asmeninė patirtis yra daugiau teigiama, nei neigiama“, – įžvalgomis dalinosi R. Ališauskienė.
 
 
 
1 pav. Pasitikėjimas galiojančia PSD sistema
 
      Pagrindinės tyrimo išvados, pristatytos konferencijos metu, atskleidžia, jog dauguma suaugusių Lietuvos gyventojų mano, kad jų teisė į sveikatos priežiūrą yra užtikrinta (trys iš keturių nurodė, kad visiškai ar iš dalies užtikrinta). Taip pat, daugiau nei pusė apklaustų gyventojų įsitikinę, jog sergantis žmogus Lietuvoje yra užtikrintas, kad gydymo įstaigoje juo bus tinkamai pasirūpinta.
 
      Taip pat apklausa parodė, kad tik vienas iš dešimties 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nepasitiki medicinos darbuotojų žiniomis ir kompetencija. Tokie rezultatai leidžia manyti, jog gydytojais ir kitais medicinos darbuotojais gyventojai pasitiki daugiau, nei kitomis sveikatos priežiūros grandimis.
 
 
2 pav. Pasitikėjimas medicinos darbuotojų kompetencija
 
      Vis dėlto, labiausiai suaugę Lietuvos gyventojai pasitiki gydymo įstaigomis ir galiojančia PSD sistema – asmeniškai kiekviena iš jų pasitiki keturi iš dešimties gyventojų. Kaip parodė apklausa, visų šių trijų vertinamų institucijų pasitikėjimo lygis yra aukštesnis už vidurkį.
 
      VLK užsakymu atlikta apklausa vyko 2012 m. gruodžio mėnesį. Iš viso apklausti 1006 respondentai nuo 18 metų ir vyresni (100 atrankos taškų). Jie atitinka minėto amžiaus Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, gyvenvietės tipą. Rezultatų paklaida neviršija 3,5 proc.  
 
      Šis ir kiti 2013 m. VLK metinės konferencijos pranešimai skelbiami www.vlk.lt

Valstybinės ligonių kasos prie SAM
Ryšių su visuomene skyrius

2013-04-10
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: