PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Suaktyvėjo prevencinių programų įgyvendinimas

 
 Šių metų pirmojo pusmečio prevencinių programų, finansuojamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, vykdymo rezultatai kur kas geresni nei praėjusių metų pirmojo pusmečio – panaudota daugiau programoms skirtų lėšų, programose dalyvavo daugiau gyventojų.

Tokia išvada padaryta Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistams atlikus 2011 m. I pusmečio prevencinių programų įgyvendinimo rezultatų analizę TLK veiklos zonoje.
Įvertinus asmenų, kuriems suteikta informacija apie galimybę dalyvauti programose ir programų dalyvių skaičių, Panevėžio bei Utenos apskričių asmens sveikatos priežiūros įstaigų prevencinėms programoms įgyvendinti panaudotas lėšas, teigiami pokyčiai pastebėti visose programose. Jie akivaizdžiausi Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių bei Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programose – per pusmetį panaudotos visos šioms programoms skirtos lėšos (pernai atitinkamai panaudota 81 ir 43 proc.). Gerai įgyvendinamos Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programos – panaudota atitinkamai 95 ir 87 proc. lėšų. Lėčiau šiemet juda į priekį tik Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių finansavimo programa. Ji įgyvendinta 63 proc.

Kaip teigia Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė gydytoja Lina Trokaj, galima pasidžiaugti, kad suaktyvėjo ir gydymo įstaigos, ir gyventojai, kuriems informacijos apie galimybes dalyvauti PSDF biudžeto lėšomis finansuojamose prevencinėse programose šiais metais pateikta tikrai nemažai. Yra įstaigų, kurios pernai vangiai dalyvavo įgyvendinant prevencines programas, tačiau šiais metais nustebino gerais rezultatais.
Pasak L. Trokaj, labai norėtųsi, kad pačių gyventojų sąmoningumas ir toliau augtų, o gydymo įstaigų medikai aktyviai prisidėtų prie pacientų sveikatos išsaugojimo. Tuo labiau kad pagal atskiras programas nustatyto amžiaus žmonėms profilaktiškai pasitikrinti sveikatą nieko nekainuoja – reikia tik kreiptis į šeimos gydytoją, o sveikatos priežiūros įstaigos už gerus darbo su prevencinėmis programomis rezultatus skatinamos.

Pinigai išvardytoms prevencinėms programoms įgyvendinti gydymo įstaigoms skiriami atsižvelgus į praėjusių metų programų vykdymo  rezultatus. 2011 m. iš PSDF biudžeto penkioms prevencinėms programoms Panevėžio TLK veiklos zonoje įgyvendinti iš viso skirta 3 mln. 757 tūkst. Lt. Per pusmetį panaudota beveik 2 mln. Lt.

Kadangi gimdos kaklelio vėžio prevencijai skirta programa ir pernai, ir šiais metais įgyvendinama ne taip sparčiai kaip galėtų, TLK analizuos šios situacijos priežastis. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu įsigaliojo kai kurie šios programos vykdymo pakeitimai. Vienas iš jų – informacini us pranešimus apie galimybę dalyvauti programoje pacientės galės gauti ne tik atvykusios į gydymo įstaigą, bet ir paprastuoju bei elektroniniu paštu. Taip tikimasi pagerinti informavimo apie programą prieinamumą. 

 Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-09-09
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: