PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
VLK: ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo procesas sėkmingai įsibėgėjo
      Teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai. Šiuo metu derinami sutarčių projektai, sprendžiami dėl jų kylantys klausimai. Abiem pusėms baigus derinti minėtas sutartis, jos bus kuo greičiau pasirašomos, siekiant užtikrinti tinkamą gyventojams suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
 
      Taip Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariams pristatė dabartinę ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių sudarymo situaciją.
 
      VLK atkreipia dėmesį į tai, kad VLK direktoriaus įsakymu dar š. m. kovo 7 d. teritorinėms ligonių kasoms buvo paskirstytos PSDF lėšos. Pagal dabar galiojančią tvarką per 10 darbo dienų nuo TLK biudžeto patvirtinimo dienos teritorinės ligonių kasos privalo gydymo įstaigas, vaistines, optikas informuoti apie prasidedantį sutarčių sudarymo procesą, pateikti jiems sutarties projektą, kurį per mėnesį turi suderinti abi šalys, kad sutartį būtų galima pasirašyti. Teritorinės ligonių kasos turės informuoti minėtas įstaigas ir tais atvejais, kai sutartis nebus sudaroma, ir nurodyti tokio sprendimo motyvus.
 
      Taigi sutarčių sudarymo procesas vyksta sklandžiai, įprasta tvarka. VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir nedelsiant būtų pasirašomos sutartys su minėtomis įstaigomis.
 
      VLK primena, kad sutarčių sudarymo procesas kasmet vyksta panašiai, jis nusikelia ir į kovo bei balandžio mėnesius. Pavyzdžiui, pernai paskutinės sutartys su gydymo įstaigomis buvo pasirašytos balandį. Todėl žmonėms nereikėtų nerimauti dėl viešoje erdvėje pasigirdusių nuogąstavimų, esą, ligonių kasos vėluoja sudaryti sutartis ir dėl to gali nukentėti pacientai. Tai netiesa.
 
      Šių metų sutartys su gydymo įstaigomis bus pasirašomos tokiomis pat sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo lygį. Už šias paslaugas bus mokama taikant tą pačią šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito).
 
      Kol naujos sutartys nepasirašytos, už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu vienam mėnesiui skiriama 90 proc. 1/12 praėjusių metų sutartyje numatytos sumos.Susidaręs skirtumas mokant už suteiktas paslaugas pagal senas sutartis bus kompensuojamas pasirašius naujas sutartis su gydymo įstaigomis.
 
      Taip pat Seimo Sveikatos reikalų komitete buvo tariamasi dėl dabartinio sveikatos priežiūros paslaugų lygio išlaikymo pirmąjį šių metų pusmetį. Šiuo laikotarpiu paslaugoms numatytų PSDF biudžeto lėšų turėtų užtekti, tačiau antrąjį šių metų pusmetį prireiks papildomų lėšų. Todėl prašoma, kad Vyriausybė leistų naudoti PSDF biudžeto rezervo lėšas, padėsiančias užtikrinti tokį pat paslaugų prieinamumą žmonėms, koks buvo pasiektas 2012 metais ir koks bus išlaikytas 2013 metų pirmąjį pusmetį, leis įgyvendinti naujus įsipareigojimus, o suteiktų paslaugų išlaidas apmokėti pagal šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę, jos nemažinant.

Valstybinės ligonių kasos prie SAM
Ryšių su visuomene skyrius

2013-03-14
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: