PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Netinkamai gydymo įstaigų ir vaistinių panaudotos lėšos grąžinamos į PSDF biudžetą
      Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ) ir vaistinės į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą grąžina 2012 m. netinkamai panaudotus 908 tūkst. litų šio biudžeto lėšų, kurios buvo joms skirtos už gyventojams suteiktas įvairias sveikatos priežiūros paslaugas ir išduotus kompensuojamuosiusvaistus.  Ši grąžintina suma susidarė po teritorinių ligonių kasų per metus atliktų kontrolės procedūrų, kurių metu užfiksuoti PSDF biudžeto lėšų naudojimo tikslingumo ir teisėtumo pažeidimai. Tokių procedūrų tikslas – užtikrinti, kad PSDF biudžeto lėšos būtų naudojamos efektyviau, tikslingiau ir skaidriau.
 
      Daugiausia pažeidimų panaudojant PSFD biudžeto lėšas nustatė Kauno teritorinė ligonių kasa (TLK) – 561 tūkst. Lt. Vilniaus TLK nustatytos žalos dydis buvo 174 tūkst. Lt, Panevėžio TLK – 92 tūkst. Lt, Klaipėdos TLK – 48 tūkst. Lt, Šiaulių TLK – 34 tūkst. Lt.
 
      Panevėžio TLK 2012 m. atliko perpus daugiau kontrolės procedūrų (patikrinimų) asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir vaistinėse palyginti su 2010 ir 2011 m: iš viso vykdytos 332 kontrolės procedūros, patikrinta 121 asmens sveikatos priežiūros įstaiga (ASPĮ) ir 65 vaistinės, 40 atvejų taikytos sankcijos vaistinėms. Bendras vaistinėms taikytų baudų dydis – 3,5 tūkst. Lt.
 
      2010 ir 2011 m. Panevėžio TLK atliko maždaug po pusantro šimto kontrolės procedūrų, 2010 m. patikrino 59 ASPĮ ir 31 vaistinę, 2011 m. – 69 ASPĮ ir 38 vaistines. Sankcijos buvo taikytos tik keletą kartų, o bendras vaistinėms taikytų baudų dydis 2010 m. sudarė 400 Lt, 2011 m. – 800 Lt. 2010 m. PSDF biudžetui nustatytas bendras žalos dydis buvo 48,5 tūkst. Lt, 2011 m. – apie 44 tūkst. Lt.  
 
      2012 m. PSDF biudžetui padaryta žala nustatyta 211 atvejų – tai sudarė 64 proc. visų Panevėžio TLK 2012 m. patikrinimų. 2011 m. patikrinimų, per kuriuos nustatyta žala PSDF biudžetui buvo ketvirtadalis, 2010 m. – maždaug trečdalis. Didesnį pažeidimų skaičių didžiąja dalimi lėmė patikrinimų intensyvumas ir jų kryptingumas. 2012 m. po kartą buvo patikrintos visos Panevėžio TLK veiklos zonos ASPĮ. Planingai siekiama, kad kiekviena ASPĮ būtų patikrinta bent kartą per 3 metus, o vaistinė – bent kartą per 5 metus. Panevėžio TLK pernai atliktų planinių patikrinimų skaičius buvo didesnis nei visų ligonių kasų planinių patikrinimų skaičiaus vidurkis ir siekė 53 proc. (vidurkis – 35 proc.)
 
 
      Kaip teigia Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas, pastaraisiais metais teritorinių ligonių kasų specialistai daug dėmesio skiria sveikatos priežiūros įstaigų konsultavimui ir pažeidimų prevencijai, todėl vis daugiau įstaigų laikosi nustatytų reikalavimų ir žalos dydis PSDF biudžetui nedidėja. Teritorinės ligonių kasos ir kitais metais tęs patikrinimus, ypatingą dėmesį skirs rizikingiausioms sritims, tobulins kontrolės tvarką ir glaudžiai bendradarbiaus su kitomis priežiūros institucijomis. VLK vadovo tvirtinimu, pernai daugiausia žalos PSDF biudžetui buvo padaryta nesilaikant stacionarinių paslaugų, konsultacijų, brangiųjų tyrimų ir procedūrų teikimo ir apmokėjimo reikalavimų, išrašant ir išduodant kompensuojamuosius vaistus, skiriant ortopedijos technines priemones, įgyvendinant prevencines programas, teikiant pirmines ambulatorines, dienos chirurgijos paslaugas.  
 
      Panevėžio TLK veiklos zonoje 2012 m. daugiausia žalos PSDF biudžetui padaryta kai kurioms ASPĮ nepagrįstai pateikus TLK duomenis dėl apmokėjimo už brangiuosius tyrimus ir procedūras stacionare gydomiems asmenims (žala – apie 40 tūkst. Lt), ASPĮ neteisingai kodavus ir nepagrįstai pateikus duomenis, kad būtų apmokėtos stacionarinės psichiatrijos ir chirurgijos paslaugos (apie 28 tūkst. Lt). 5,5 tūkst. Lt žala nustatyta paaiškėjus, jog dalis vaistinių kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones išdavė pagal negaliojančius receptus. Nustatyta ir kitų žalos PSDF biudžetui padarymo atvejų (nepagrįstai išrašyta vaistų su didesne nei asmeniui priklausė kompensacija; nepagrįstai pateikti duomenys dėl slaugytojo vizitų į namus apmokėjimo, kai lankytasi pas asmenis, kuriems nustatyti specialieji nuolatinės slaugos poreikiai; brangius ortopedijos technikos gaminius skyrė pirminio lygio gydytojai chirurgai, neturintys tokio skyrimo teisės, ir kt.).
 
      Pasak TLK Kontrolės skyriaus vedėjo Edgaro Voro, reikia pastebėti, kad ne visos ASPĮ iš karto pašalina ligonių kasos nustatytus pažeidimus. Pernai, patikrinus ASPĮ pakartotinai, pažeidimai pasikartojo 30 proc. E. Voras taip pat pastebi, kad pernai, Panevėžio TLK pradėjus dirbti specialistui vaistininkui, daugiau buvo patikrinta kompensuojamųjų vaistų receptų ir paaiškėjo, kad vaistinėse nevengiama išduoti vaistų pagal negaliojančius receptus, vaistininkai nepaiso recepto galiojimo datos, receptuose pasitaiko taisymų, netikslių vaisto dozių ar pavadinimų ir kt.
 
      2012 m. Panevėžio TLK taip pat patikrino nemažai stacionarinių gydymo įstaigų medicininių dokumentų. Daugiausia kontrolės procedūrų atlikta dėl brangiųjų tyrimų ir procedūrų, palaikomojo gydymo ir slaugos, taip pat kompensuojamųjų vaistų išdavimo. 2012 m. gydymo įstaigos ir vaistinės buvo tikrinamos dažniau nei ankstesniais metais, nes, be planinių patikrinimų, atlikta nemažai kontrolės procedūrų vykdant Lietuvos Respublikos Seimo, Sveikatos apsaugos ministerijos, VLK pavedimus. Maždaug pusė TLK veiklos zonos ASPĮ ir vaistinių patikrinimų 2012 m. buvo neplaniniai. 2010 m. planinių patikrinimų buvo 90 proc., 2011 m. – 79 proc.
 
      Kontrolės skyriaus vedėjo teigimu, gydymo įstaigų vadovai turi teisę ginčyti ligonių kasų atlikto patikrinimo išvadas, jeigu su jomis nesutinka. 2012 m. Panevėžio TLK sprendimų nė viena gydymo įstaiga neginčijo, visa 2012 m. nustatytos žalos suma grąžinta į PSDF biudžetą. Ginčytinų sprendimų nebuvo ir 2010 m., PSDF biudžetui atlyginta visa 2010 m. padaryta žala. 2011 m. buvo ginčyti 2 sprendimai – jie buvo svarstyti taikinimo komisijoje, teisme, tačiau nė vienu atveju galutinis sprendimas nebuvo pakeistas kontroliuotos įstaigos naudai. Kol kas į PSDF biudžetą dėl užsitęsusių ginčų dar negrąžinta 30 tūkst. Lt, jie turės būti grąžinti 2013 m.
 
      Per penkerius pastaruosius metus šalies mastu į PSDF biudžetą grąžinama bendra fondui padarytos žalos suma svyravo mažėjimo link: 2012 m. grąžinama 908 tūkst. Lt, 2011 m. – 748 tūkst. Lt, 2010 m. – 1,9 mln. Lt, 2009 m. – 2,6 mln. Lt, 2008 m. – 2,1 mln. Lt.
 
 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija  
Parengta kartu su Valstybine ligonių kasa prie SAM  
2013-02-06
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: