PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Be reikalo deklaravus išvykimą iš Lietuvos – problemos

 
Spėjama, jog kai kurie gyventojai, siekdami bent trumpam išvengti privalomojo sveikatos draudimo įmokų (PSD) mokėjimo, imasi nesąžiningų veiksmų – kurį laiką deklaruoja laikiną išvykimą iš Lietuvos, bet iš tikrųjų niekur neišvyksta.

 Į Panevėžio TLK specialistus yra kreipęsi keletas iš Lietuvos išsideklaravusių ir po kurio laiko joje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų, kuriems prireikė kreiptis į medikus, tačiau paaiškėjo, kad mūsų šalyje jų sveikatos draudimas negalioja. Šie asmenys tikėjosi, kad deklaravus grįžimą ir savarankiškai sumokėjus PSD įmoką, bus galima iš karto nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas. Dalis lietuvių yra įsitikinę, jog nemokamas gydymas besąlygiškai jiems turi būti garantuotas tik todėl, kad jie yra lietuviai.

  Deja, sveikatos draudimo garantijos nuo tautybės nepriklauso. Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai įspėja, kad be reikalo deklaravus išvykimą labai rizikuojama: nedraustuoju laikotarpiu netikėtai susirgus, teisės į nemokamą gydymą, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą, Lietuvoje nebelieka. Negana to, deklaravus grįžimą, jei įmokos mokamos savarankiškai ir asmuo neturi pažymos (E104 forma) iš Europos Sąjungai ar Europos ekonominei erdvei priklausančios šalies kompetentingos institucijos apie ilgiau kaip 3 mėnesius užsienyje dirbtą laikotarpį ir tuo laikotarpiu turėtą sveikatos draudimą, apdraustuoju tampama tik po 3 mėnesių.

Būtina įsidėmėti, kad nutrūkus asmens privalomajam sveikatos draudimui, tą pačią dieną nustoja galioti ir jo kompensuojamųjų vaistų pasas. Draudimui vėl įsigaliojus, vaistų pasą reikia įsigyti iš naujo. Jis išduodamas pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Norint visą laiką gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, PSD įmokos turi būti nepertraukiamos. Labiausiai tai turėtų įsidėmėti už PSD mokantieji savarankiškai – vykdantieji individualią veiklą su verslo liudijimais ar be jų, dirbantieji pagal autorines sutartis, nevykdantieji jokios veiklos ir kt.

Savarankiškai mokant PSD įmoką už konkretų mėnesį, ją būtina sumokėti iki mėnesio paskutinės dienos. To nepadarius, draustumas nutrūksta, o pradėjus iš naujo mokėti, draustu tampama po 3 mėnesių. Reikia žinoti, kad PSD įmokos, sumokėtos už praėjusį laikotarpį, draustumo nesuteikia.

Iš karto draustu tampama tik sumokėjus 3 minimaliųjų mėnesio algų dydžio mokestį (šiuo metu – 2400 Lt) kartu su einamojo mėnesio PSD įmoka arba pradėjus dirbti pagal sutartį, įkūrus individualią įmonę, užsiregistravus darbo biržoje (kai suteikiamas bedarbio statusas) ir kt. Tačiau ir šiais atvejais, jei buvo laikotarpis, kai už asmenį nebuvo mokamos arba jis pats nemokėjo PSD įmokų, už tą laikotarpį įmokas sumokėti privaloma.

Išsamesnės informacijos teirautis TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus tel. (8 45) 51 04 14.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-09-21
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: