PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Sveikiname visus Valstybės dienos proga.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pirmąjį pusmetį prevencijos programos vykdytos ne visu pajėgumu
      Šių metų pirmąjį pusmetį Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai, galintys dalyvauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto finansuojamose prevencijos programose,  nebuvo labai aktyvūs. Taip pat ir dalis pirminės sveikatos priežiūros įstaigų neišnaudojo visų galimybių pakviesti gyventojus nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Neblogai vykdoma tik gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa, kurioje pakviesta dalyvauti netgi daugiau moterų nei planuota: I pusmetį dėl šios ligos pakviestos pasitikrinti 14326 moterys. 9319 moterų (70 proc.), toms, kurios atvyko, paimtas citologinis tepinėlis. 2011 m. I pusmetį pakviestos pasitikrinti 10057 moterys, citologinis tepinėlis paimtas 7418 (52 proc.).
 
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Kontrolės skyrius atliko visų prevencijos programų vykdymo analizę, iš kurios paaiškėjo, kad kitos programos šiais metais vykdomos kur kas prasčiau. Panaši situacija buvo ir praėjusių metų pirmąjį pusmetį.
 
      2012 m. pirmąjį pusmetį prasčiausiai  Panevėžio ir Utenos apskrityse vykdyta vaikų krūminių dantų silantavimo programa. Nors 2011 m. pabaigoje ji gerokai buvo pasistūmėjusi į priekį, šiais metais vėl įgyvendinama lėtai – dantys silantuoti tik 12,5  proc. 6–14 metų amžiaus vaikų (3849). Tokiu pat 2011 m. laikotarpiu programa buvo vykdoma taip pat maždaug 12 proc.
 
      Šiek tiek daugiau gyventojų nei praėjusių metų pirmąjį pusmetį šiemet dalyvavo širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programoje (18290), tačiau atvykusiųjų pasitikrinti skaičius siekė tik 39 proc. bendro tikrinamo amžiaus vyrų ir moterų skaičiaus (2011 m. I pusm. – 31 proc.). Išsamus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimas (antrinio lygio konsultanto paslauga) atliktas 1 proc. atvykusiųjų – 92 asmenims.
 
      Nepakankamai intensyviai šiemet vykdoma patikros dėl krūties vėžio programa. Ji, kaip ir 2011 m. I pusmetį, įgyvendinta tik maždaug 40 proc.: iš planuotų patikrinti 14000 moterų programoje dalyvavo 5850, o mamogramos atliktos 5925.
 
      Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programoje šiemet dalyvavo 64 proc. tikrinamo amžiaus vyrų (9006), 2011 m. I pusm. – 71 proc. Šiemet 30 vyrų mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu kreipėsi konsultacijos į urologą – 322.
 
      Kaip teigia Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, prevencijos programų, apmokamų iš PSDF biudžeto, vykdymas ligonių kasų yra stebimas nuolat. Kontrolės specialistai kiekvieną ketvirtį skaičiuoja ir analizuoja iš gydymo įstaigų gautus duomenis, vertina rezultatus, apie juos informuoja gydymo įstaigas, jų steigėjus – savivaldybes, taip pat visuomenę. Šiuo metu visoms įstaigoms ir savivaldybėms yra išsiųsti raštai, įstaigos raginamos aktyviau vykdyti programas, juolab kad joms papildomai mokama už gerus darbo rezultatus šioje srityje.
 
      Gyventojai, pasak A. Čiplienės, taip pat turėtų patys aktyviai domėtis galimybėmis pasitikrinti sveikatą, nes prevencinių programų efektyvumas arba, kitaip tariant, ligų išaiškinamumas per prevencijos programas yra akivaizdus. Šias programas teigiamai yra įvertinę ir nepriklausomi ekspertai.
 
      Dar kartą primename, kokios iš PSDF biudžeto finansuojamos programos vykdomos Panevėžio ir Utenos apskrityse.
 
      Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programoje gali dalyvauti moterys nuo 50 iki 69 metų. Kiekviena tokio amžiaus moteris nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio gali vieną kartą per dvejus metus.
 
      Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių finansavimo programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per trejus metus.
 
      Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa skirta vyrų nuo 50 iki 75 metų amžiaus ir vyrų nuo 45 metų, kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, susirgimų prevencijai. Programoje nurodyto amžiaus vyrai gali dalyvauti vieną kartą per dvejus metus.
 
      Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programoje gali dalyvauti vyrai nuo 40 iki 55 metų ir moterys nuo 50 iki 65 metų. Programos priemonės taikomos vieną kartą per metus.
 
      Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėn., vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu. Jei silantas iškrenta, procedūra kartojama.
 
      Dėl dalyvavimo pirmose keturiose programose reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Dantų dengimas silantais atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl odontologijos pagalbos paslaugų teikimo arba dėl vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Silantavimą – dantų padengimą skysta plombine medžiaga, skirta hermetizuoti nuolatinių krūminių dantų vageles – atlieka gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai po gydytojo odontologo apžiūros.
 
      Už visose programose numatytas paslaugas mokėti nereikia. Už jas moka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis.
 
      Išsamesnė informacija apie kiekvieną Panevėžio TLK veiklos zonoje vykdomą prevencijos programą www.paneveziotlk.lt.
 
       
Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija
2012-09-03
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: