PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Moterys neišnaudoja visų galimybių gimdos kaklelio vėžio prevencijai

Gimdos kaklelio vėžys išlieka lyderiu tarp onkologinių susirgimų, nusinešančių daugiausia moterų gyvybių. Statistika rodo, jog kasmet Lietuvoje gimdos kaklelio vėžiu suserga apie 500 moterų, miršta – apie 300. Tam, kad ši statistika pasikeistų, Lietuvoje pradėta įgyvendinti Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių (gimdos kaklelio vėžio patikros) programa. Per visus programos įgyvendinimo metus 25–60 metų amžiaus moterims Lietuvoje buvo nustatyta per 300 gimdos kaklelio vėžio atvejų ir per 8 tūkst. ikivėžinių pakitimų bei neinvazinio vėžio atvejų. Deja, 7 metus vykdomoje programoje pasigendama moterų aktyvumo.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) veiklos zonos – Panevėžio ir Utenos apskričių – moterys šiemet programoje irgi dalyvauja neaktyviai – nuo metų pradžios yra panaudota tik 46 proc. programai skirtų lėšų. Kaip teigia TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo šiai programai kasmet skiriama vis daugiau (per 7 metus skiriamų lėšų padidėjo nuo 572 iki 843 tūkst. Lt), todėl gaila, kad moterys, turinčios galimybę nemokamai pasitikrinti sveikatą, neretai ja nepasinaudoja. Dalis jų, net ir suvokdamos riziką, dar bijo kreiptis dėl patikros.

Programa veikia pirminėje sveikatos priežiūros grandyje – poliklinikose, šeimos gydytojų kabinetuose. Kartą per trejus metus nemokamas tyrimas atliekamas kiekvienai moteriai, kurios amžius – nuo 25 iki 60 metų. Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Nors tokia patikra negali šimtu procentų garantuoti geros sveikatos, tačiau ji gali užkirsti kelią ligai plisti. Praktika rodo, kad net 80 proc. šia liga susirgusių moterų galėtų pasveikti, jei liga būtų pastebėta laiku ir kuo anksčiau būtų pradėtas gydymas. Per programos įgyvendinimo laikotarpį Lietuvoje ankstyvos mirties nuo gimdos kaklelio vėžio išvengė 2,8 tūkst. moterų.

Nuo 2011 m. rugsėjo 1 d. sveikatos apsaugos ministro įsakymu įsigaliojo kai kurie šios programos vykdymo pakeitimai. Vienas iš jų – informacinius pranešimus apie galimybę dalyvauti programoje pacientės dabar gali gauti ne tik atvykusios į gydymo įstaigą, bet ir paprastuoju bei elektroniniu paštu. Gavusios paštu informacinį pranešimą moterys turėtų į jį reaguoti taip pat, kaip į gydymo įstaigoje gautą informaciją – atsiliepti į kvietimą atvykstant pasitikrinti.

Dėl gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinės programos įgyvendinimo Panevėžio TLK yra sudariusi sutartis su visomis Panevėžio TLK veiklos zonos pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Sutartyse yra numatyta preliminari sutartinė suma, tačiau įstaigoms yra apmokamos faktiškai suteiktos paslaugos.

Panevėžio TLK veiklos zonoje yra per 106 tūkst. tikrinamo amžiaus moterų. Šiais metais programa gali pasinaudoti 21,3 tūkst. moterų. Per 9 šių metų mėnesius apie galimybę pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio buvo informuota beveik 14 tūkst. moterų, o atvyko pasitikrinti (suteikta citologinio tepinėlio paėmimo paslauga) maždaug 10,6 tūkst. moterų. Aktyviausiai programoje dalyvauja Visagino, Panevėžio miestų, Ignalinos, Molėtų bei Zarasų rajonų moterys. Vangiai informavimo paslauga teikiama Kupiškio, Pasvalio ir Panevėžio rajonuose, o Kupiškio ir Pasvalio rajonų moterys rečiausiai atvyksta pasitikrinti.

Panevėžio TLK specialistai ragina visas moteris, galinčias dalyvauti programoje, nedelsti ir pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio. Noras gyventi turėtų nugalėti baimę išgirsti blogą žinią.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2011-11-14
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: