PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Ligonių kasos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems Lietuvos gyventojams siūlo naują paslaugą.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Nuteistosioms – pagalba susigaudant privalomojo sveikatos draudimo sistemoje

L. Nakrošienė moterims akcentavo svarbų dalyką: PSD Lietuvoje turi būti nepertraukiamas. Pataisos namų nuotr.

      Tęsiant bendrą Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) ir Panevėžio pataisos namų projektą, vykdomą pagal Teisinio ir socialinio švietimo programą, įvyko dar vienas susitikimas su į laisvę planuojamomis išleisti nuteistosiomis.

      Karantinui pakoregavus susitikimo galimybes, jis pirmą kartą organizuotas nuotoliniu būdu – su sveikatos apsaugos sistema, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarba ir galimybėmis, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka laisvėje įkalinimo įstaigoje esančios moterys susipažino sėdėdamos prie televizoriaus ekrano ir klausydamos Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS)  vyriausiosios specialistės Lauros Nakrošienės videopatarimų.

      Moterims, kurioms iki bausmės atlikimo pabaigos liko visai nedaug, akcentuota, kad  PSD yra privalomas visiems Lietuvoje gyvenamąją vietą deklaravusiems asmenims. Tik už dirbančius gyventojus PSD įmokas perveda darbdavys,  savarankiškai dirbantys asmenys jas moka patys, o už tuos, kurie nedirba ir turi teisę į PSD valstybės lėšomis, moka valstybė. Paskaitos klausytojoms paaiškinta, ką ir kaip draudžia valstybė,  taip pat nuo ko reikia pradėti, norint nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kurios apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

      L. Nakrošienė pažymėjo, kad PSD Lietuvoje turi būti nepertraukiamas. Jei jis nustoja galioti, kiekvienam asmeniui papildomai suteikiamas vienas mėnuo, per kurį leidžiama nemokamai gydytis, gauti kitas sveikatos priežiūros paslaugas su sąlyga, kad per tą papildomą mėnesį asmuo vėl pasirūpins savo PSD – įsidarbins, pradės individualią veiklą ir ims savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas, įsiregistruos Užimtumo tarnyboje ir gaus bedarbio statusą ar kitais būdais įgis apdraustojo valstybės lėšomis statusą.

      GAS specialistė pabrėžė: jei gyventojas buvo gydytas per taip vadinamą papildomą mėnesį ir iki šio mėnesio pabaigos nesumokėjo ar už jį nebuvo sumokėta PSD įmoka, gyventojo sveikatos draudimas nutrūksta. Toliau kreipiantis į gydymo įstaigą, jam už visas  paslaugas tenka mokėti pačiam.  Negana to, sveikatos priežiūros paslaugas per papildomą mėnesį nemokamai gavusiam asmeniui dar tenka atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą – kompensuoti tokią sumą už gautas paslaugas, kokią gydymo įstaigai yra sumokėjusi ligonių kasa.

      L. Nakrošienė paminėjo ir kitus atvejus, kuriais gali būti padaroma žala PSDF ir gali tekti ją atlyginti, – smurtinius atvejus, pasinaudojimą Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) jau nebesant draustam Lietuvoje PSD. Nuteistosioms papasakota, kaip elgtis, kad tokių problemų būtų išvengta.

      Moterims išdėstyta sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarka, pastebėta, kad šiuo metu siuntimai į rankas pacientams nebeduodami, nes jie, kaip ir vaistų receptai, yra elektroniniai. Kalbėta, kokias galimybes viešint kitose Europos Sąjungos šalyse suteikia ESDK turėjimas, kaip galima pačiam elektroniniu būdu užsisakyti šią kortelę ar susiformuoti bei atsisiųsti jį pakeičiantį sertifikatą.

      Trumpai moterys supažindintos su dantų protezavimo paslaugų kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis, odontologijos paslaugų teikimo tvarka, joms kalbėta, kaip galima rinktis gydymo įstaigas, kada sveikatos priežiūros paslaugos gali būti mokamos, kas gali dalyvauti prevencinėse programose, kokia šių programų nauda ir pan.

 Paskaita apie sveikatos draudimą Pataisos namuose pirmą kartą organizuota nuotoliniu būdu. Pataisos namų nuotr.    

      Įvykęs susitikimas – jau šeštas. Panevėžio pataisos namai – moterų įkalinimo įstaiga, kurioje bausmę atlieka nuteistosios iš visos Lietuvos. Užsiėmimuose dalyvauja moterys, kurioms iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti LR bausmių vykdymo kodekso 157 straipsnį ( Lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos).


             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

 

2020-11-20
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: