PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kraujo donorų registras – saugi informacinė sistema

      Nuo šių metų balandžio mėnesio savo veiklą pradėjo Kraujo donorų registras, kurio duomenų valdytoja yra Sveikatos apsaugos ministerija, o Centrinė Kraujo donorų registro tvarkymo įstaiga – Higienos institutas. Pagrindinės registro funkcijos – registruoti kraujo ir kraujo sudedamųjų dalių donorus, rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti ir teikti fiziniams ir juridiniams asmenims registro duomenis.

      Higienos institutas, kaip Centrinė Kraujo donorų registro tvarkymo įstaiga ir asmens duomenų tvarkytoja, sukūrė ir įdiegė registro programinę įrangą, leidžiančią kraujo donorystės įstaigoms teikti registrui ir gauti iš jo duomenis apie kraujo donorus ir jų donacijas. Sukurti du duomenų teikimo būdai: naudojant žiniatinklio paslaugas (webservice) ir rankiniu būdu tiesiogiai prisijungus prie registro duomenų bazės. Kraujo donorystės įstaigos, turinčios savo informacines sistemas, gali pasirinkti, kokiu būdu teikti duomenis. Pirmenybė teikiama žiniatinklio paslaugų naudojimui, nes tai leidžia įstaigų specialistams teikti duomenis realiu laiku dirbant su savo informacine sistema. Kraujo donorystės įstaigoms, kurios kol kas dar neturi galimybių greitai modifikuoti savo turimas informacines sistemas darbui su registru, sukurtas papildomas duomenų perdavimo būdas – eksporto-importo modulis.

      „Pirmą kartą Lietuvos istorijoje sukurta šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti informacinė sistema, kurioje bus kaupiama informacija apie šalies kraujo donorus ir jų donacijas, nepriklausomai nuo to, kur jos buvo atliktos. Tai reikšmingas mūsų sveikatos sistemos pasiekimas, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis. – Labai svarbu užtikrinti sąlygas saugiai tvarkyti registro duomenis, išsaugant informacijos konfidencialumą, prieinamumą, vientisumą ir tinkamą kompiuterizuotų darbo vietų bei tinklo įrangos funkcionavimą“. Pasak A. Klišonio, registro duomenų saugumui užtikrinti kompleksiškai naudojamos administracinės, techninės ir programinės priemonės, padedančios įgyvendinti reagavimo, atsakomybės, elektroninės informacijos saugos suvokimo kėlimo ir saugos priemonių projektavimo ir diegimo principus.

      Lietuvoje yra keturios kraujo donorystės įstaigos: VšĮ Nacionalinis kraujo centras, Vilniaus universiteto ligoninė Santariškių klinikos, UAB „Kraujo donorystės centras“ ir naujai įsteigtas Kauno klinikų Kraujo centras. Visos kraujo donorystės įstaigos turi savo informacines sistemas. Jų informacinių technologijų specialistai turi pritaikyti savo turimas informacines sistemas automatiniam duomenų perdavimui registrui. Baigus modifikacijos darbus, duomenys apie kraujo donorus ir jų donacijas numatyta tvarka bus perduodami Registrui.

      Šiuo metu visos kraujo donorystės įstaigos vykdo savo informacinių sistemų adaptacijos darbus sąveikai su Kraujo donorų registru. Skirtingai nuo kitų įstaigų, kurios pereinamuoju periodu numato naudotis sukurtu eksporto-importo moduliu, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos iš karto pasirinko patį tobuliausią duomenų perdavimo būdą – žiniatinklio paslaugas (webservice). Intensyviai vyksta duomenų perdavimo derinimo darbai Nacionaliniame kraujo centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
 

Sveikatos apsaugos ministerijos Ryšių su visuomene skyrius 
 

2012-04-27
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: