PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Sveikiname visus Valstybės dienos proga.
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aptarti pirmieji giminingų diagnozių grupių taikymo rezultatai ir perspektyvos
      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo pasitarimą veiklos zonos stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) atstovams, savo įstaigose atsakingiems už darbą su giminingų diagnozių grupių (Diagnosis Related Groups – DRG) sistema. Nuo 2012 m. sausio 1 d. pradėjus ligoninėse taikyti apmokėjimą už suteiktas stacionarines paslaugas pagal šią naują sistemą, aptarta pirmoji patirtis ir tolesnio tobulinimo perspektyvos.
 
      Pasitarime dalyvavo Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius, šio departamento Apmokėjimo metodų ir kainodaros skyriaus vedėjo pavaduotoja Tatjana Golubajeva, Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas ir TLK specialistai. Su ligoninių darbuotojais aptartos ryškėjančios DRG taikymo problemos, klaidos, kalbėta, kaip jų išvengti ateityje, kaip sistemą galima tobulinti, atsakyta į susirinkusiųjų klausimus.
 
      G. Kacevičius ASPĮ atstovams priminė, jog idėja diegti naują stacionarinių paslaugų sistemą gimė neatsitiktinai: dėl anksčiau galiojusio apmokėjimo ligonių kasos sulaukdavo daug kritikos, todėl 2007 m. nuspręsta apklausti atsakingus gydymo įstaigų darbuotojus, kad šie pasiūlytų, kaip tobulinti stacionarinių paslaugų apmokėjimą. Beveik 70 proc. jų pasisakė už tai, kad būtų taikoma kitų šalių patirtis.  
 
      2007 m. Sveikatos apsaugos ministerijai priėmus sprendimą diegti Lietuvoje DRG, įsigyta Australijos DRG sistema, nuo 2009 m. prasidėjo jos diegimo darbai. Pernai baigus šios sistemos diegimą, šiais metais stacionarinių paslaugų klasifikavimą pagal ligų gydymo profilius pakeitė klasifikavimas pagal DRG grupes.
 
      Pasak G. Kacevičiaus, esminis DRG sistemos principas – apmokėjimas ne tik pagal pagrindinę paciento diagnozę, bet ir pagal gretutines ligas, komplikacijas bei intervencijas ir kitus kriterijus. Tikimasi, kad ši sistema leis teisingiau ir skaidriau kompensuoti paslaugas, bus išsamesnė statistika apie pacientams teikiamų paslaugų turinį, apmokėjimas įstaigoms už stacionarines paslaugas priklausys nuo paciento sveikatos būklės sudėtingumo. Be to, apmokėjimo sistema reguliariai bus atnaujinama, tarptautinę DRG sistemą lengviau bus palyginti su kitų šalių panašiomis sistemomis.
 
      Pabrėžta, jog Privalomojo sveikatos draudimo taryba yra pritarusi, kad būtų taikomas DRG metodas nuo šių metų mokant už aktyviojo gydymo stacionarines paslaugas ir priemonių, užtikrinančių sklandų perėjimą prie naujos apmokėjimo sistemos, įgyvendinimui. Tokia priemonė yra įgyvendinta: nustatyta, kad giminingų diagnozių grupių metodo įdiegimas neturės įtakos ASPĮ 2012 metų sutartinėms sumoms, svarstoma šią priemonę pratęsti ir 2013 m.
 
      2012 m. svarbiausi tikslai, kurių siekiama pradėjus taikyti DRG – paskatinti gydymo įstaigas pažinti, suprasti ir išmokti dirbti su nauja apmokėjimo sistema, taip pat užtikrinti stabilumą, išvengti ryškaus gydymo įstaigų veiklos ekonominių sąlygų pasikeitimo dėl DRG taikymo. Kadangi sėkmingam naujos sistemos veikimui labai svarbus tikslus pacientui nustatytų diagnozių ir atliktų operacijų bei procedūrų kodavimas, 2011 m rugsėjo mėn. buvo organizuoti mokymai įstaigų darbuotojams, kuriuose šio kodavimo mokė ilgametę patirtį kodavimo srityje turinčios dėstytojos iš Airijos. Pastebėjus, kad gydytojams vis dar kyla daug praktinių klausimų, kaip tiksliai koduoti, sukurtas elektroninio pašto adresas kodavimas@vlk.lt, kuriuo galima šiuos klausimus pateikti ir tiesiogiai gauti atsakymus. VLK, suprasdama, kad kodavimo darbą gydymo įstaigose geriausiai atliktų specialiai tam tikslui paruošti darbuotojai, kartu su Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centru šiuo metu yra parengusi klinikinių koduotojų rengimo programą. Koordinuojant Sveikatos apsaugos ministerijai svarstoma, kaip greičiau pradėti šių naujų specialistų rengimą.   
 
      VLK atstovai informavo, jog taikant naują stacionarinių paslaugų apmokėjimo sistemą sektinas pavyzdys yra Vokietija. Šioje šalyje įdiegus DRG, pirmuosius 2 metus dėl naujo apmokėjimo ligoninių biudžetai nesikeitė, o per kitus 5 m. DRG poveikis buvo didinamas laipsniškai, po 15–25 proc. per metus. Lietuvoje  tobulinant DRG numatytas kasmetis DRG kainų perskaičiavimas ir tikslinimas, panaudojant paskutinių metų visų ligoninių pateiktus duomenis apie pacientams suteiktų paslaugų sąnaudas. Siekiant, kad šie duomenys būtų tikslūs ir patikimi, VLK užsakymu 2012 m. bus atlikta galimybių studija dėl Lietuvai tinkamiausios gydymo įstaigų sąnaudų apskaitos metodikos parinkimo ir parengimo. 2013–2015 m. šią metodiką kartu su programine įranga ketinama laipsniškai įdiegti visose stacionarinėse ir kai kuriose kitų tipų ASPĮ. Atlikus šį darbą, taps įmanoma skaičiuoti tikslias lietuviškas DRG kainas, bus pasiekti tikslai, dėl kurių įdiegta naujoji stacionarinių paslaugų apmokėjimo sistema.   
 
 
Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija
2012-04-26
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: