PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Per karantiną daugiausiai suteikta šeimos gydytojo komandos paslaugų

 BNS nuotr.

      Šių metų kovo 16 d. – balandžio 30 d. koronaviruso infekcija sergantiems arba įtariamiems pacientams buvo teikiamas gana platus paslaugų spektras, kitiems pacientams kartu su gydymo įstaigomis teko prisitaikyti prie pokyčių ir smarkiai sumažėjusių gydymo apimčių.

      Kaip rodo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atlikta analizė, nuo kovo vidurio iki balandžio pabaigos dėl karantino mažiausiai – penktadaliu – „susitraukė" šeimos gydytojo komandos paslaugos, bet buvo itin stipriai apribotos kitos ambulatorinės specializuotos paslaugos ir stacionarizavimas. Vis dėlto, viso karantino metu gyventojams buvo prieinama būtinoji ir skubioji pagalba, klasterinės paslaugos, teikiamos visos gydymo paslaugos onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, vyko planiniai skiepijimai.
 
      Taigi, vos penktadaliu – 20,1 proc. – sumažėjusias šeimos gydytojos komandos paslaugų apimtis, tikėtina, lėmė tai, kad didžioji dalis paslaugų buvo teikiama nuotoliniu būdu. Tuo tarpu teikiamų specializuotų ambulatorinių paslaugų dalis lyginant su pernai „susitraukė" daugiau kaip 86 proc.
 
      86,7 proc. sumažėjo prevencinių programų paslaugų, 70,8 proc. – skatinamųjų paslaugų, 77,8 proc. – dienos stacionaro paslaugų. 85,8 proc. „susitraukė" ir ambulatorinės chirurgijos paslaugos. Dienos chirurgija beveik nevyko, lyginant su pernai suteikta 97,1 proc. mažiau paslaugų.
 05-29 Paslaugos karantino metu (1).JPG
      Perpus sumažėjo stacionarinio aktyvaus gydymo paslaugų, jų suteikta 50,1 proc. mažiau nei pernai.
 
     Taip pat buvo kone sustabdytos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos – jų apimtys sumažėjo 98,3 proc., stacionarinės reabilitacijos paslaugos buvo teikiamos daugiau nei perpus, t. y. 57 proc. mažesne apimtimi.
 
      Siekiant apsaugoti pažeidžiamiausius visuomenės narius, slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų apimtis buvo stengiamasi išlaikyti kuo mažiau pakitusias, jos mažėjo vos dešimtadaliu (9,9 proc.), o paliatyviosios pagalbos paslaugų apimtys šiemet netgi augo 3 proc.
05-29 Paslaugos karantino metu (2).JPG
      Lyginant pernykščių ir šių metų tą patį laikotarpį Būtinosios pagalbos paslaugos sumažėjo kone perpus: specializuotos ambulatorinės paslaugos „susitraukė" dukart, t. y. 50,9 proc., priėmimo skubios pagalbos paslaugos – 44,5 proc., stebėjimo paslaugos – 47,2 proc. Tuo tarpu stacionarinio aktyvaus gydymo atvejų sumažėjo 37,9 proc.
 
      Mažiau suteikta ir klasterinių paslaugų. Miokardo infarkto gydymo, kai atliekamas širdies vainikinių kraujagyslių stentavimas, atvejų sumažėjo kone trečdaliu – 30,9 proc. Insulto gydymo, kai taikoma trombolizė, paslaugos sumažėjo 26,8 proc. Tik insulto gydymo, kai taikoma invazinė trombektomija, atvejų skaičius išaugo 15,5 proc. Tiesa, tai gali būti susiję ne tiek su koronaviruso infekcija, kiek su insulto aprašo pasikeitimais.
 05-29 Paslaugos karantino metu (3).JPG
      Primename, kad ekstremali situacija buvo paskelbta vasario 27 d., bet gydymo paslaugų teikimo pokyčiai prasidėjo kovo 16 d. paskelbus karantiną. Po pusantro mėnesio, t. y. balandžio 29 d. buvo patvirtinti reikalavimai, kaip atnaujinti planinių paslaugų teikimą, o gegužės 18 d. – reikalavimai planinių odontologinių paslaugų atnaujinimui.
 
Vos atnaujinus veiklą, sveikatos priežiūros įstaigoms leidžiama teikti planines paslaugas perpus mažesne apimtimi, t. y. neviršyti 50 proc. įstaigos pajėgumų per dieną aptarnauti tam tikrą skaičių pacientų. Jų skaičius priklauso nuo gydymo įstaigoje dirbančio personalo, kabinetų skaičiaus, esamos infrastruktūros ir kitų kriterijų. Kiekviena gydymo įstaiga turi organizuoti savo darbą pagal pasirengtą ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC) suderintą paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kad būtų užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas.
 
      Pažymėtina, kad teikti planines paslaugas pradėjusios poliklinikos ir ligoninės prie maksimalių pajėgumų gali pereiti jau po poros savaičių. Vis dėlto, jei šalyje tris dienas iš eilės būtų nustatyta 50 ir daugiau naujų koronaviruso infekcijos užsikrėtimo atvejų arba per vieną dieną jų skaičius šoktelėtų iki 200 ir daugiau – planinių paslaugų planai būtų iškart stabdomi.
 
 
Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija
 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ

Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr

Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2

Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2


Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 


 

2020-06-02
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: