PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Stebėtojų taryba posėdį organizavo elektroniniu būdu

Stebėtojų tarybos pirmininkė R. Mitrienė (centre) šiųmetį tarybos posėdį organizavo elektroniniu būdu. 

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) stebėtojų taryba, vadovaujama pirmininkės Reginos Mitrienės, pirmąjį šių metų posėdį organizavo elektroniniu būdu. Stebėtojų tarybos nariai susipažinti su posėdžio medžiaga, ją išnagrinėti, diskutuoti ir balsuoti reikiamais klausimais turėjo 5 darbo dienas.

      Tarybai oficialiai pritarti pateiktos 2019 metų Panevėžio TLK privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vykdymo ir finansinės ataskaitos,  2020 metų Panevėžio TLK išlaikymo išlaidų sąmata ir įstaigos pareigybių sąrašas, taip pat jai pristatytas Panevėžio TLK sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarymas 2020 metams.

      Panevėžio TLK Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjas-vyriausiasis buhalteris Visvaldas Vilkas informavo, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugoms pagal sutartis apmokėti Panevėžio TLK 2019 metais gydymo įstaigoms skyrė 178,5 mln. Eur, o tai sudarė 79 proc. lėšų nuo visų Panevėžio TLK 2019 metams patvirtintų mokėjimų. Dėl papildomų lėšų, skirtų medikų atlyginimams didinti, šie 2019 metų skaičiai buvo 11 proc. didesni nei 2018 metais. Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išlaidoms apmokėti pernai skirta maždaug 29 mln. Eur. Už medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas apmokėta 7,2 mln. Eur. Sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms finansuoti skirta 9,3 mln. Eur. Dantų protezavimo, kompensuojamo iš PSDF biudžeto, išlaidos praėjusiais metais buvo 1,5 karto didesnės nei ankstesniais metais, todėl visiškai panaikinta ilga laukiančiųjų šios paslaugos eilė.  

      Dėl pirmųjų dviejų klausimų Stebėtojų tarybos nariai pastabų neturėjo, todėl vienbalsiai pritarė  ir finansinėms ataskaitoms, ir Panevėžio TLK išlaidų sąmatai, taip pat įstaigos pareigybių sąrašui.

      Trečiąjį klausimą pristačiusi Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pažymėjo, kad 2020 metams skirtas Panevėžio TLK biudžetas yra beveik 226,8 mln. Eur. Tai yra 5,3 proc. daugiau už 2019 metų pradinį biudžetą. Iš esmės biudžeto augimas skirtas bazinių kainų, slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų įkainių didėjimui užtikrinti. Tenka apgailestauti, kad toliau Panevėžio ir Utenos apskrityse mažėjant statistinių gyventojų skaičiui, 2019 metų pabaigoje, palyginti su 2018 metų pabaiga, beveik 6 tūkstančiais (1,7 proc.) sumažėjo prie gydymo įstaigų prirašytų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų skaičius.

      A. Čiplienė informavo, kad šiais metais dėl įvairių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo (tarp jų – ir prevencinių programų vykdymo) iš viso pasirašytos 252 sutartys. Dėl pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų Panevėžio TLK  sudarė 23 trišales sutartis. 2020 m. pratęstos sutartys su 27 vaistinėmis (ir 159 vaistinių filialais), 4 optikomis (ir 20 filialų).

      Ignalinos rajono savivaldybės atstovas Manfredas Žymantas teiravosi, kodėl lėšos, skirtos priešinės liaukos vėžio prevencinei programai Panevėžio ir Utenos apskrityse vykdyti, šiais metais, palyginti su 2019 metais, sumažėjo net 44,4 tūkst. Eur. Taip pat jis klausė, kodėl Ignalinos rajono savivaldybėje, kuri pagal gyventojų skaičių nėra dvigubai mažesnė už Visagino savivaldybę, numatytas dvigubai mažesnis paliatyviosios slaugos lovų skaičius nei Visagine.

      Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas pažymėjo, kad paliatyviosios slaugos paslaugų planavimas vyksta atsižvelgiant į du kriterijus: šios slaugos lovų skaičių, tenkantį savivaldybės gyventojams, ir praėjusiais metais faktiškai suteiktų paslaugų skaičių. Dėl tokios planavimo tvarkos nėra absoliučiai tiesioginės planuojamų paslaugų pagal lovų skaičių priklausomybės nuo gyventojų skaičiaus. Lėšų priešinės liaukos vėžio prevencinei programai, J. Narbuto teigimu, skirta mažiau todėl, kad jos priklauso nuo programos vykdymo praėjusiais metais. Kadangi pernai dalis šiai programai skirtų lėšų nebuvo panaudota, atitinkamai jų mažiau skirta šiems metams. 

      Išanalizavęs 2020 metų sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymo informaciją,  Biržų rajono savivaldybės atstovas Dalius Jakubėnas teigė manąs, jog kasmet Biržų ligoninė ir poliklinika yra skriaudžiamos, nes, palyginti su kitais mažesniais rajonais, pagal PSD apdraustų gyventojų skaičių ir sudarytų sutarčių sumas biržiečiams skiriama mažiau lėšų, be to, nebuvo 2019 m. apmokėtos tos stacionarinės ir paliatyviosios pagalbos paslaugos, kurių suteikta virš plano, nors Biržų rajonas pagal gyventojų amžių yra vienas seniausių Lietuvoje.

 Ankstesniuose posėdžiuose vykusias tiesiogines diskusijas šiemet Stebėtojų tarybai teko perkelti į elektroninę erdvę.

         Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja pažymėjo, kad ligoninių sutartinės sumos planuojamos ne pagal prirašytų gyventojų skaičių, o pagal teikiamų paslaugų struktūrą, dėl to sumos skiriasi. Brangiųjų tyrimų ir procedūrų paslaugos skirtingose ASPĮ taip pat yra skirtingos, tai irgi daro įtaką paslaugų apmokėjimui. Pasak A. Čiplienės, ligoninėms skiriamas lėšas reikėtų lyginti pagal stacionarinių paslaugų sumą, tenkančią vienam savivaldybės gyventojui. Tą padarius matyti, kad vienam Biržų rajono savivaldybės gyventojui tenkanti suma nėra pati mažiausia, šios savivaldybės gyventojams stacionarinių paslaugų tenka daugiau negu Panevėžio TLK veiklos zonos vidurkis. Pirminio lygio ASPĮ sutartinę sumą taip pat lemia teikiamų paslaugų spektras.

      Direktoriaus pavaduotoja paaiškino, kad Biržų ligoninei už paliatyviosios pagalbos paslaugas buvo sumokėta 12,5 tūkst. Eur daugiau nei nurodyta 2019 metų sutartyje, stacionarinės paslaugos apmokėtos pagal galiojančią šių paslaugų apmokėjimo tvarką.

      Kiti Stebėtojų tarybos nariai klausimų dėl šių metų sutarčių ir paslaugų neturėjo.

            
    
Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Panevėžio TLK nuotr.

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.
 

2020-04-28
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: