PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Pacientai neturi mokėti už gydytojams reikalingas apsaugos priemones. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Kompensuojamasis dantų protezavimas atidėtas. Ką daryti?

 

      ​Karantino dėl koronaviruso metu nuotoliniu būdu dirbančių ligonių kasų telefono linijos ir elektroninis paštas kaista nuo gyventojų paklausimų dėl sveikatos draudimo ir atidėtų medicinos paslaugų. Vienas rūpimiausių klausimų, kurių sulaukia Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) šiuo laikotarpiu, yra kompensuojamasis dantų protezavimas.

      Dantų protezavimo išlaidos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis yra kompensuojamos pensininkams, neįgaliesiems, vaikams, žmonėms, kurie gydėsi burnos, veido ir žandikaulių onkologines ligas. Taigi didžioji dalis priklauso pažeidžiamiausioms grupėms, kurias siekiama visokeriopai apsaugoti nuo koronaviruso, todėl ir šios odontologijos paslaugos neteikiamos. Tačiau gyventojai tebėra įtraukti ir toliau įtraukiami į šių paslaugų eilę, kuri pernai sutrumpėjo net iki 4 kartų ir po karantino vėl pajudės automatiškai – gyventojams nieko papildomai daryti nereikia.
 
      Šiuo metu ligonių kasos intensyviai dirba nuotoliniu būdu, todėl, kaip ir anksčiau, žmones, kurie iki karantino yra pateikę prašymą įtraukti juos į laukiančiųjų dantų protezavimo eilę, į ją įrašo. Informacija apie tai su eilės numeriu šiems gyventojams pranešama jų prašyme nurodytu būdu  – paštu arba elektroniniu paštu.
  
      Šalyje vėl pradėjus teikti planines sveikatos priežiūros paslaugas, įskaitant kompensuojamąjį dantų protezavimą, gyventojai, kuriems pranešta apie atėjusią eilę, įprasta tvarka galės kreiptis į pasirinktą asmens sveikatos priežiūros įstaigą (Panevėžio TLK veiklos zonos įstaigos skelbiamos Panevėžio TLK ), kuri turi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo. Pradėti protezuotis dantis ir baigti protezavimą gyventojai turi per 3 metus, tad laiko tikrai pakaks.
 
      Gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 metų terminas jau besibaigiantis arba baigėsi karantino metu, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į karantino trukmę.
 
      Svarbu tai, kad dantų protezavimo paslaugų išlaidos visada yra kompensuojamos tik gavus TLK pažymą apie atėjusią eilę protezuotis dantis. Žmonės, kurie nelaukdami šio pranešimo nustatyta tvarka jau susiprotezavo dantis savo lėšomis, bet dar nespėjo kreiptis dėl išlaidų kompensavimo, pateikti TLK kompensacijos prašymą ir išlaidas patvirtinančius dokumentus galės po karantino. Kita galimybė – atsiųsti šiuos dokumentus registruotu paštu. Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojai juos gali atsiųsti adresu: Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius.
 
      Jei pasikeitė dantis susiprotezavusio asmens banko sąskaita, į kurią turi būti pervesta kompensacija, atsiųsti prašymą pervesti pinigus į kitą (patikslintą) sąskaitą jis gali ne tik paštu, bet ir elektroniniu paštu. Vilniaus TLK zonos gyventojai tokį prašymą turėtų siųsti adresu vitlk@vlk.lt.  Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojai prašymą turi siųsti patlk@vlk.lt.
 
      Vilniaus TLK ragina gyventojus būti atsakingus, likti namuose (ir per Velykas) – planuotas medicinos paslaugas jie gaus situacijai dėl koronaviruso pasikeitus. Pradėjusieji protezuotis dantis galės jį tęsti, o norintieji pradėti protezavimą – kreiptis į gydytoją odontologą poliklinikoje, kurioje yra prisirašę, dėl šių paslaugų poreikio nustatymo ir jį nustačius ten pat pateikti prašymą įtraukti į eilę.
 
 

      Išsami informacija apie kompensuojamojo dantų protezavimo tvarką, šias paslaugas teikiančias gydymo įstaigas ir eilę Vilniaus TLK veiklos zonoje, pateikiama www.vilniaustlk.lt skiltyje „Gyventojams“ –> „Dantų protezavimo paslaugos“: „Paslaugų gavimo tvarka“ / „Įstaigų sąrašas“ / „Dantų protezavimo eilės“Panevėžio TLK interneto svetainėje aktualią informaciją apie dantų protezavimą ir bendrą šios paslaugos laukiančiųjų eilę rasite http://www.paneveziotlk.lt/?TabID=42.

Nuorodų ir kontaktų sąrašas, kuriame greitai galima rasti svarbiausią oficialią ir patikimą informaciją apie koronavirusą, karantiną bei rekomendacijas, pateikiamas ČIA.
 
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija
(papildyta Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojams aktualiomis nuorodomis)
 
Ligonių kasos kviečia:
Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. 
2020-04-09
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: