PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Nuo 2020 m. sausio 1 d. pasikeitė PSD įmokos dydis. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Su pacientų atstovais – apie gyventojų skaičiaus mažėjimą
      Šią savaitę Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vyko tradicinis pacientų organizacijų atstovų ir Panevėžio TLK vadovybės bei šios įstaigos specialistų susitikimas. Jo tikslas – informuoti pacientus ne tik nuolat aktualiais privalomojo sveikatos draudimo, dantų protezavimo, sanatorinio gydymo klausimais, bet ir pateikti informaciją, kaip per pastaruosius penkerius metus keitėsi prie gydymo įstaigų prisirašiusių gyventojų skaičius, paaiškinti, kaip dėl to kito paslaugoms apmokėti skirtos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos.
     
       Svečiams taip pat pristatyti dažniausiai ligonių kasai 2011 m. užduoti klausimai, apibendrintai į juos atsakyta. Susitikime dalyvavo pacientų organizacijų atstovai iš Panevėžio, Pasvalio, Kupiškio, Biržų ir Utenos.
     
       Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pasidžiaugė, kad TLK veiklos zonos pacientų organizacijos yra gana aktyvios, nuolat domisi su sveikatos priežiūra susijusiomis naujovėmis ir atsiliepia į ligonių kasos kvietimą bendradarbiauti. Tokio bendradarbiavimo tikslas – skleisti pacientų organizacijų nariams aktualias sveikatos sistemos, privalomojo sveikatos draudimo naujienas ir užtikrinti grįžtamąjį ryšį tarp ligonių kasos ir pacientų.
     
      TLK Sutarčių skyriaus vyriausioji specialistė Rosana Zizaitė, kalbėdama apie gyventojų pokyčius pažymėjo, kad  per pastaruosius penkerius metus (nuo 2008 m.) prirašytų gyventojų skaičius Panevėžio TLK veiklos zonoje sumažėjo daugiau kaip 60 tūkst., t. y. 13 proc.
     
       Didžiausias gyventojų skaičiaus mažėjimas yra Visagino mieste – 19 proc., mažiausias – Utenos rajone – apie 11 proc. Vertinant pagal amžiaus grupes, labiausiai pakito darbingo amžiaus žmonių nuo 18 iki 49 metų skaičius – jų sumažėjo daugiau kaip 23 proc., vaikų iki 18 metų – beveik 20 proc. Dėl pasikeitusio prirašytų gyventojų skaičiaus mažėjo sveikatos priežiūros įstaigų finansavimas (per 5 m. – 16 proc.), tačiau sveikatos priežiūros paslaugų teikimas dėl to neturėjo nukentėti – įkainiai už paslaugas nemažėjo, skatinamųjų paslaugų sąrašas nesikeitė, o pagal gerus darbo rezultatus vertinamų paslaugų sąrašas net pasipildė, todėl atsirado daugiau galimybių gydymo įstaigoms papildomai užsidirbti.
     
      Apibendrinus TLK 2011 m. gyventojų prašymus, paklausimus, nusiskundimus pažymėta, kad daugėjo ir el. paštu užduotų paklausimų, ir paklausimų apskritai. 2010 m. iš viso gauta 90, 2011 m. –209 paklausimai. Pernai daugiausia teirautasi bendro pobūdžio informacijos, susijusios su TLK funkcijomis – 110 kartų. Nemažai gauta asmeninio pobūdžio klausimų, susijusių su vaistų, kompensuojamųjų vaistų pasų, medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka – 45.
Pacientų organizacijų atstovų pastebėjimu, jei gyventojai daugiau klaustų, turėtų daugiau galimybių išsiaiškinti aktualius dalykus ir dėl to kiltų mažiau problemų, tuo labiau kad dabar yra visos sąlygos informaciją gauti neišvykus iš namų – el. paštu.
     
       TLK svečiai, kaip paprastai, turėjo nemažai klausimų dėl medicininės reabilitacijos, dantų protezavimo, medicinos pagalbos priemonių kompensavimo, mokėjimų už paslaugas ir tyrimus. Ligonių kasos specialistų prašyta plačiau informuoti visuomenę apie medicininės reabilitacijos skyrimą pacientams ir būtinai akcentuoti, kad PSDF biudžeto lėšomis apmokamos ne atskiros procedūros, bet suteiktos paslaugos, nes daugelis pacientų įsivaizduoja esant kitaip.
Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Regina Venckienė išsamiai susirinkusiesiems aiškino, kokios gali būti med. reabilitacijos rūšys, trukmė, kas turi teisę į sanatorinį gydymą, kalbėjo apie centralizuotai perkamus lęšiukus akims, supažindino su prevencijos programų vykdymo rezultatais bei paprašė pacientų atstovų ligonių kasą informuoti apie rimtas problemas, jei tokių kiltų guldant asmenį į ligoninę ar kt. atvejais.          
     
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė išdėstė, dėl kokių priežasčių susidarė ilgos dantų protezavimo eilės, informavo apie Europos sveikatos draudimo kortelės turėjimo naudą ir kai kurių asmenų nevykusius bandymus pasinaudoti šiuo dokumentu nutrūkus privalomajam sveikatos draudimui, nuramino, kad peržiūrint preliminarias Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) suformuotas deklaracijas nėra pagrindo nerimauti dėl draustumo statuso neatitikimų, nes šias deklaracijas VMI tikslins.
     
      Pacientų organizacijų atstovai padėkojo ligonių kasos darbuotojams už jiems operatyviai ir nuolat el. paštu teikiamą įvairią informaciją, už galimybę kviesti TLK specialistus į organizacijų susirinkimus ir žadėjo šia galimybe naudotis.      
 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-03-23
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 didėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokos dydis, nes didėjo minimalioji mėnesinė alga?
Taip
Ne
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: