PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Už aktyvumą padėkota dviejų mokyklų mokiniams
Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė įspėjo Paįstrio gimnazistus, kad baigus mokyklą ar dienines studijas, jauniems žmonėms reikės išmokti  rūpintis savo sveikatos draudimu taip, kad jie netaptų skolingi dėl laiku nesumokėtų PSD įmokų.

       Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) baigė suplanuotus padėkos susitikimus su aktyviausiai pernai įstaigos organizuotoje viktorinoje apie sveikatos draudimą dalyvavusiomis klasėmis. Dešimtokų klasei iš Panevėžio rajono Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos ir grupei Panevėžio profesinio rengimo centro mokinių bei vyriausiems šių mokyklų mokiniams surengta pamoka apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD), Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą, PSD principus ir draudimo galimybes baigus mokyklą ar studijas.

      Viktorinos ir ne tik jos dalyviai turėjo galimybę dar kartą pasitikrinti žinias, susijusias su PSD, sveikatos priežiūra ir ligonių kasų veikla, bei laimėti prizų. Už aktyvų mokinių skatinimą dalyvauti viktorinoje ir aktyvų mokinių dalyvavimą joje paskatinamieji prizai buvo skirti Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Irmai Rimšienei ir informacinių technologijų mokytojai Renatai Juškienei, Panevėžio profesinio rengimo centro Gimnazijos skyriaus vedėjai Ritai Kriaupienei.

      Susitikimo dalyviams papasakota, kaip ligonių kasos veikia, kaip apmokamos gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos ir kiek joms išleidžiama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus.
Mokiniai supažindinti su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba, mokinių ir studentų PSD detalėmis, jiems aiškinta apie draudimo sąlygas per papildomą mėnesį, kaip išvengti žalos PSDF biudžetui arba kaip žala yra išieškoma, kai išvengti jos nepavyksta. Pažymėta, kad baigus mokyklą ar dienines studijas, jauniems žmonėms reikės išmokti  rūpintis savo sveikatos draudimu taip, kad jie netaptų skolingi dėl laiku nesumokėtų PSD įmokų ar nemokamai be pagrindo gautų sveikatos priežiūros paslaugų. Atkreiptas dėmesys ir į ESDK galiojimo principus, jos teikiamą naudą keliaujant po kitas Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalis.

Panevėžio profesinio rengimo centro abiturientus  Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė supažindino su PSD nepertraukiamumo svarba, mokinių ir studentų PSD detalėmis.     

      Pasiklausę aktualios informacijos, susitikimo dalyviai patys uždavė klausimų ligonių kasos specialistams. Paįstriečius domino, ar PSD yra draudžiami į tarnybą Lietuvos kariuomenėje pakviesti asmenys, Profesinio rengimo centro atstovai teiravosi, kurioje šalyje yra draudžiami mokiniai, vasarą kelis mėnesius dirbantys užsienyje, o rudenį vėl sugrįžtantys mokytis Lietuvoje, klausė, ar kitose Europos Sąjungos šalyse dirbantys asmenys taip pat turi mokėti PSD Lietuvoje ir kt.

      Išgirdę atsakymus į klausimus, mokiniai panoro pasitikrinti žinias apie sveikatos draudimą, ligonių kasų veiklą, pasvarstyti ir spėti, kiek kainuotų vienokios ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos asmenims, neapsidraudusiems PSD.  

      Tie, kurie atidžiai klausėsi Panevėžio TLK specialistų pranešimų, nesunkiai įsiminė PSD įmokos dydį, nuo šių metų mokamą tų, kurie dirba savarankiškai, bandė įminti, kas tvirtina PSDF biudžetą ir kaip dažnai, spėjo, koks galėtų būti Panevėžio TLK biudžetas, kiek kainuotų vaistai diabetui gydyti, insulto gydymas, apendicito operacija, inksto transplantacija tiems, kurie neapsidraudę PSD ir kt.   

         

Susitikimo dalyviai iš Paįstrio tikrinosi žinias apie sveikatos draudimą, ligonių kasų veiklą, svarstė, kiek kainuotų vienokios ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos asmenims, neapsidraudusiems PSD.
 
 Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Panevėžio TLK nuotr.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.
 

2020-03-04
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: