PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pataisos namuose – jau trečias susitikimas su nuteistosiomis
Panevėžio TLK specialistai į laisvę planuojančioms išeiti Pataisos namų gyventojoms siekia padėti susigaudyti PSD sistemoje ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkoje.

       Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai, pakviesti dalyvauti Panevėžio pataisos namuose vykdomoje Teisinio ir socialinio švietimo programoje, surengė jau tris susitikimus su bausmę šioje įstaigoje atliekančiomis moterimis. Susitikimų tikslas – į laisvę planuojamas išleisti nuteistąsias supažindinti su sveikatos apsaugos sistema, privalomojo sveikatos draudimo (PSD) svarba ir kt.

      Po lapkričio pabaigoje įvykusio pirmojo susitikimo, kiti du buvo organizuoti sausio ir vasario pabaigoje. Iš viso ligonių kasų informacijos klausėsi jau apie  pusšimtis moterų. 

      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė ir vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė paskaitose išdėstė netrukus į laisvę išeisiančioms nuteistosioms, kaip įgyti PSD, kokios naudos šis draudimas suteikia, kaip svarbu, kad jis būtų nepertraukiamas, į ką atkreipti dėmesį per papildomą mėnesį, kai PSD yra pasibaigęs, kodėl vykstant į kitas Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalis būtina turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).

      Moterims aiškinta dantų protezavimo paslaugų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis tvarka, į ką atkreipti dėmesį norint gauti šio fondo lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kokia tvarka išrašomi siuntimai į specialistų konsultacijas, skiriami tyrimai, kaip apmokamas dantų gydymas ir pan.

      Dėmesys paskaitoje atkreiptas ir į žalos PSDF biudžetui padarymo aplinkybes bei kaip šios žalos išvengti. Akcentuota, kad ESDK galima naudotis tik esant draustam PSD Lietuvoje, smurtinės veikos ar eismo įvykių atvejais (kai neturima transporto priemonės civilinės atsakomybės privalomojo draudimo ar pažeidžiamos šio draudimo sąlygos), jei už nukentėjusiųjų gydymą apmoka ligonių kasos, kaltininkams tenka apmokėti šių asmenų gydymo išlaidas, t. y. atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą. Ji išieškoma ir gavus sveikatos priežiūros paslaugas per papildomą mėnesį, jei asmuo iki to mėnesio pabaigos netampa apdraustu PSD. 

      Moterims suteikta informacijos, kas gali dalyvauti prevencinėse programose, kaip tai padaryti, kokia yra šių programų nauda.

      Susitikimo dalyvės domėjosi gydytojų specialistų konsultacijų teikimo detalėmis, klausė, ar reikia mokėti už tam tikrų ligų gydymą turintiesiems negalią, ar reikia mokėti už kraujo tyrimus, dantų gydymą konkrečiais atvejais, kaip elgtis, kai pacientas alergiškas tam tikriems vaistams. Taip pat teirautasi, kokius dokumentus parvežti iš užsienio, kad asmuo, dirbantis jame, galėtų gydytis Lietuvoje, kaip skubiai, išėjus iš Pataisos namų, reikia apsidrausti PSD, ar būtina prisirašyti prie šeimos gydytojo, jei žmogus gyvena globos namuose.

      Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus, papildomos informacijos moterims siūlė pasiskaityti ligonių kasų lankstinukuose, o rūpimais klausimais kreiptis į ligonių kasą.
Panevėžio pataisos namai – vienintelė moterų įkalinimo įstaiga, kurioje bausmę atlieka nuteistosios iš visos Lietuvos. Užsiėmimuose dalyvauja moterys, kurioms iki bausmės pabaigos likę 3 mėn. arba likę 1–1,5 mėn. iki galimybės taikyti LR bausmių vykdymo kodekso 157 straipsnį ( Lygtinis paleidimas iš pataisos įstaigos).


             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

Panevėžio TLK nuotr.
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.
 

2020-02-28
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: