PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Apie darbą ligonių kasoje abiturientams pasakojo jauniausi specialistai

 Apie ligonių kasos veiklą, įstaigos struktūrą ir kt. gimnazistams pasakojo A. Levickienė, Panevėžio TLK dirbanti daugiau kaip 20 metų.

      Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) vakar apsilankė šio miesto Juozo Miltinio gimnazijos abiturientai su karjeros planavimo mokytoja Giedre Valaitiene. Trečius metus pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą su ligonių kasos specialistais rengiamuose susitikimuose dalyvaujantys šios gimnazijos vyriausieji mokiniai siekia įgyti žinių apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, jos principus, draudimo galimybes, taip pat į ligonių kasą atvyksta susipažinti su jos veikla, specialistais, išgirsti apie profesijas, reikalingas įstaigai.

      Abiturientams pasakota, kaip ligonių kasos veikia, kaip apmokamos gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus, taip pat pristatytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos, išlaidų sritys, ligonių kasų teikiamos administracinės paslaugos, Panevėžio TLK struktūra, darbuotojai.
Šią informaciją pateikusi Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė, Panevėžio TLK dirbanti daugiau kaip 20 metų, prisiminė, kaip iš pradžių įstaigoje dirbo vos 5 darbuotojai, o dabar jos veikla išsiplėtusi per dvi apskritis, atstovų turima 12-oje savivaldybių.

      Trys jauniausi, vėliausiai įstaigoje įsidarbinę specialistai – teisininkas, buhalterė ir informatikos specialistas – papasakojo apie savo darbo specifiką, patirtį ir iššūkius atstovaujant valstybės įstaigai, prisiminė, kaip ir kodėl šią įstaigą pasirinko.

Jauniausi Panevėžio TLK specialistai Eimantas Zubavičius, Marius Budreika ir Jurgita Sipavičiūtė (sėdi prie lango, centre) pasakojo apie savo darbo specifiką, patirtį ir iššūkius dirbant biudžetinėje įstaigoje. Mokytoja G. Valaitienė (antra iš dešinės, prie lango) džiaugėsi, kad bent du iš šių specialistų yra baigę Juozo Miltinio gimnaziją.

          Administravimo skyriaus vyresnysis specialistas Marius Budreika pažymėjo, kad jaunam specialistui, tik ką baigusiam studijas ir neturinčiam darbo patirties, ne atlyginimas turėtų būti svarbiausias kriterijus, o galimybės tos patirties įgyti. Kai jos turi ir gali atskleisti savo sugebėjimus, atlyginimas užsitarnaujamas.

      Abiturientai supažindinti su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba ir įmokomis, sveikatos draudimo tvarka, mokinių ir studentų PSD detalėmis ir pan. Mokiniai įspėti, kad jiems neužilgo reikės patiems pradėti rūpintis savo PSD, aiškinta, kaip nesielgti, kad nesusidarytų žala PSDF biudžetui. Taip pat pasakota apie Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą keliaujant po kitas Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalis, paaiškinta, kada ši kortelė galioja, o kada naudojimasis ja gali pridaryti nenumatytų rūpesčių.

Su sveikatos draudimo nepertraukiamumo svarba, abiturientams ir studentams aktualiomis PSD detalėmis supažindino Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė.

       Pasiklausę aktualios informacijos, svečiai mielai sutiko pasitikrinti savo žinias apie sveikatos draudimą, ligonių kasų veiklą, pasvarstyti ir spėti, kiek kainuotų vienokios ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos asmenims, neapsidraudusiems PSD. 

      Juozo Miltinio mokyklos gimnazistai gerai įsiminė PSDF ir Panevėžio TLK biudžeto dydį, įstaigos darbuotojų skaičių, vardijo savivaldybes, aptarnaujamas Panevėžio TLK, šalis, kuriose galima pasinaudoti ESDK, kai prireikia būtinosios medicinos pagalbos išvykus iš Lietuvos, prevencines programas, apmokamas ligonių kasų lėšomis, taip pat žinojo, kokio dydžio PSD įmoką šiuo metu moka savarankiškai šias įmokas mokantys Lietuvos gyventojai, dirbantys su verslo liudijimais ar pan.

      Po viktorinos Panevėžio TLK atstovams svečiai uždavė klausimų dėl studijų Anglijoje, sveikatos draudimo nutraukus studijas ir kt.            

Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Panevėžio TLK nuotr.

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

2020-02-26
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: