PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Žiniomis apie sveikatos draudimą džiaugėsi Biržų rajono socialiniai darbuotojai

 S. Paulauskienė pasakojo, kurios gyventojų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis, kaip šita teise pasinaudoti, atsakė į daugelį biržiečių klausimų.

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai susitiko su Biržų rajono Socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais, dirbančiais ne tik Biržuose, bet ir šio rajono seniūnijose. Ligonių kasos specialistus biržiečiai pakvietė į susitikimą norėdami sužinoti daugiau informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), kuria galėtų pasidalyti su globojamomis šeimomis, nes šioms informacijos trūksta.

      Per susitikimą socialiniai darbuotojai stebėjosi, kiek nemažai detalių apie PSD galimybes, įmokų mokėjimą ir kt. buvo jiems nežinoma ir kaip nelengva susigaudyti sveikatos ir socialinio draudimo skirtumuose. 

      Panevėžio TLK atstovai akcentavo tokių susitikimų svarbą ir prašė jo dalyvių pateikta informacija pasidalyti su socialinės rizikos, atokiau nuo Biržų gyvenančiomis šeimomis.
Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pasakojo, kurios gyventojų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis ir kaip šita teise pasinaudoti.  Kalbėta apie valstybės lėšomis draudžiamas labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų grupes – bedarbius, negalią turinčius ar neįgaliuosius slaugančius asmenis, tėvus, auginančius nepilnamečius vaikus, visuomenei pavojingomis ligomis (dažniausiai tuberkulioze) sergančius asmenis, pensininkus, tuos, kurie turi būtinąjį darbo stažą senatvės pensijai gauti ir kt.

      Nemažai dėmesio skirta PSD įmokų mokėjimo tvarkai apžvelgti, papildomo mėnesio, per kurį reikia susitvarkyti PSD (jo galiojimui pasibaigus), akcentams išdėstyti. Paaiškinta, kaip nepadaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, kodėl vykstant į užsienį reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė, detaliau kalbėta apie pasikeitimus dantų protezavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkoje, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką ir pan.

      Biržų rajono socialinius darbuotojus domino, ar Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pasikeitimai nuo 2020 m. sausio 1 d. yra susiję su privalomuoju sveikatos draudimu,  ar reikalingas teismo sprendimas dėl negalią turinčio suaugusio vaiko slaugos tam, kad slaugantysis būtų apdraustas PSD valstybės lėšomis,  ar skiriasi  sveikatos draudimo  sąlygos pagal vaikus tėvams, kai auginamas sveikas ir negalią turintis vaikas.

  Per susitikimą socialiniai darbuotojai stebėjosi, kiek nemažai detalių apie PSD galimybes, įmokų mokėjimą ir kt. buvo jiems nežinoma.   

      Susitikimo dalyviai klausė, kokias biržiečiai turi galimybes gauti nemokamą gydytojo okulisto konsultaciją, jei Biržuose beveik nebeliko okulistų, dirbančių ne privačiai, kaip galima sužinoti, kurios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartį su Panevėžio TLK dėl gydytojų specialistų konsultacijų, išsiaiškinti, kiek asmuo skolingas PSD įmokų. Teirautasi, po kurio laiko, protezavus dantis, galima iš naujo įsirašyti į eilę gauti šią PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą paslaugą, ar galima sužinoti, kada baigiasi 3 metų terminas, per kurį būtina protezuoti dantis, jei asmuo nebeprisimena jo, ar yra patvirtintas bendras visoms Europos Sąjungos (ES) šalims būtinosios  medicinos pagalbos paslaugų teikimo mastas ir kt.

      Ligonių kasos atstovai  paaiškino, jog kiekviena ES šalis turi pati nusistačiusi būtinosios  medicinos pagalbos paslaugų mastą. Pažymėjo, kad pamiršus ką nors apie dantų protezavimą, visada galima kreiptis į ligonių kasą, o iš naujo įsirašyti į dantų protezavimo laukiančiųjų eilę galima tik praėjus 3 metams nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

      Susirinkusiesiems paaiškinta, kad Biržų gyventojai, gavę siuntimą į specialisto konsultaciją, turi teisę konsultuotis ne tik Biržuose, bet ir kituose Lietuvos miestuose, svarbu tik, kad pasirinkta gydymo įstaiga būtų sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl reikiamos paslaugos apmokėjimo. Sužinoti tai galima Panevėžio TLK (www.paneveziotlk.lt) ar Valstybinės ligonių kasos (www.vlk.lt) interneto svetainėse. Šiose interneto svetainėse, įvedus asmens kodą, taip pat galima pasitikrinti, ar gyventojas yra apdraustas PSD, o dėl informacijos, kiek asmuo yra skolingas PSD įmokų, reikia kreiptis į „Sodrą“.

      Biržiečiams atsakyta ir į kitus klausimus, palikta ligonių kasų lankstinukų įvairiomis temomis. Susitikimo dalyviai dėkojo už pateiktą informaciją, kurią, anot jų, bus galima pritaikyti praktiškai. Renginio dalyviai teigė, kad tokius susitikimus, jei tik bus naujos informacijos, teisės aktų pasikeitimų, verta organizuoti pakartotinai.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Panevėžio TLK nuotr.

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.
 

2020-02-06
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: