PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Balandžio 7-ąją minime Pasaulinę sveikatos dieną
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Intensyviai diskutuota apie sveikatos draudimo principus

 S. Paulauskienė ypač akcentavo apie PSD per papildomą mėnesį.      

      Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistus papasakoti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką pakvietė Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenė. Ligonių kasos atstovų ir šio centro bendruomenės susitikimai pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą vyksta nebe pirmus metus, o diskusijos juose – vis aktyvesnės.

      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniams ir mokytojams bei kitiems darbuotojams pasakojo apie PSD teikiamas garantijas, nepertraukiamumo svarbą ir įmokas, sveikatos draudimo tvarką, aktualią tą mėnesį, kai baigiasi PSD galiojimas, mokinių ir studentų PSD detales, Europos sveikatos draudimo kortelės įsigijimo ir panaudojimo, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką.

       Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė išdėstė PSD sistemos pagrindinių principų – visuotinumo ir solidarumo – esmę, aiškino, kaip nepadaryti žalos PSDF biudžetui.

      Aktyviai įvairius klausimus ligonių kasos specialistams uždavinėję renginio šeimininkai siūlė diskusijas ne vienu klausimu.

Daugiau nei mokiniams klausimų apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimą kilo mokymo centro darbuotojams.

         Bene daugiausia diskutuota, kodėl PSD įmokas reikia mokėti nuo kiekvienos vykdomos veiklos, kodėl didesnės įmokos nekaupiamos ir negali būti panaudojamos jas mokančiųjų sveikatai stiprinti, pavyzdžiui, apmokamas lankymasis baseine, masažai ar pan.

      Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro bendruomenei tik po diskusijų paaiškėjo, kodėl kaupiasi PSD skola, jei nemokamos PSD įmokos, kai Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis nesinaudojama. Renginio dalyviai klausė, kodėl reikia mokėti už profilaktinį sveikatos patikrinimą dėl darbo, stebėjosi, kodėl ne visos privačios gydymo įstaigos yra sudariusios sutartis su ligonių kasa, teiravosi, kam ir kokios odontologijos paslaugos apmokamos iš PSDF, klausė, ar ir šio fondo apmokami skiepai nuo stabligės, erkinio encefalito, gripo.

      Susirinkusiuosius domino ir galimybės gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, PSD valstybės lėšomis, turint būtinąjį darbo stažą senatvės pensijai gauti, kokios prevencinės programos apmokamos iš PSDF, kodėl kartais prašoma susimokėti už tyrimus, siunčiama į konsultaciją privačioje klinikoje arba iš viso neduodama siuntimo į rankas. Bendruomenę taip pat domino sveikatos priežiūros paslaugų teikimas užsienyje, pedagogai išreiškė susirūpinimą dėl suaugusių savo mokinių, kurie negali apsidrausti PSD valstybės lėšomis. 

      Atsakius į diskusijos dalyvių klausimus, patikrintos susirinkusiųjų žinios, o už teisingus atsakymus skirti prizai.

      Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre vykęs susitikimas – pirmasis šiais metais, kuriame specialistai kalbėjo Panevėžio miesto jaunimui apie PSD. Vasario mėnesį vyks dar du tokie susitikimai Panevėžio TLK – su Panevėžio 5-osios ir Juozo Miltinio gimnazijų mokiniais, taip pat padėkos vizitas už aktyvų dalyvavimą ligonių kasos organizuotoje viktorinoje numatytas ir į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją. Susitikimų tikslas – supažindinti jaunus žmones su savarankiškame gyvenime praversiančia informacija, padėti susigaudyti PSD sistemoje.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Panevėžio TLK nuotr. 

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

2020-01-30
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: