PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Šeimoms aktuali informacija – Utenos ir Visagino socialiniams darbuotojams

Utenoje teirautasi, kodėl turintiems teisę į PSD valstybės lėšomis, bet dirbantiems  gyventojams, vis tiek reikia mokėti PSD įmokas.

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) 2020 metais tęsia susitikimus, pradėtus 2019 metų rudenį, su savo veiklos zonos savivaldybių socialinės paramos skyrių specialistais,  Socialinių paslaugų centrų socialiniais darbuotojais. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), kuria galėtų pasidalinti su globojamomis šeimomis, susitikimus šių metų sausio viduryje organizavo Utenos ir Visagino savivaldybės.
 
      Per juos abiejų miestų socialinės srities specialistai pripažino, jog kai kurių detalių, susijusių su PSD ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka, iki šiol nežinojo patys, tad tikėtina, kad jų greičiausiai nežino ir globojami asmenys – socialinės rizikos, gyvenimiškų įgūdžių stokojančios šeimos ir kt., su kuriais šia informacija žadėjo pasidalinti.

      Susitikimuose Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė išdėstė, kurios gyventojų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis ir kaip šita teise pasinaudoti.  Kalbėta apie valstybės lėšomis draudžiamas labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų grupes – bedarbius, negalią turinčius asmenis, socialines ar našlaičio išmokas gaunančius, neįgaliuosius slaugančius, vaikus  auginančius, visuomenei pavojingomis ligomis (dažniausiai tuberkulioze) sergančius asmenis, pensininkus, tuos, kurie turi būtinąjį darbo stažą senatvės pensijai gauti ir kt.
 

S. Paulauskienė ypač akcentavo PSD įmokų mokėjimo tvarką.     
 
      Nemažai dėmesio skirta PSD įmokų mokėjimo tvarkai apžvelgti, papildomo mėnesio, per kurį reikia susitvarkyti PSD (jo galiojimui pasibaigus), akcentams išdėstyti. Paaiškinta, kaip nepadaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, kodėl vykstant į užsienį reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), detaliau kalbėta apie pasikeitimus dantų protezavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkoje, šioje srityje pasitaikančias gyventojų problemas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką ir pan.
 
      Utenos rajono socialinius darbuotojus domino ESDK galiojimo laikas, papildomo sveikatos draudimo reikalingumas keliaujant į kitas šalis, PSD įmokų mokėjimo tvarka dirbant su verslo liudijimu, kaip padengti sveikatos draudimo įmokų įsiskolinimus, kada yra paveldimos dantų protezavimo išlaidų kompensacijos, ką daryti, jei šeimos gydytojas siunčia pas gydytoją specialistą, bet neduoda į rankas siuntimo, ar lazeriu atliekamos operacijos yra primokamos. Pašnekovai tvirtino, kad nemažai problemų dėl PSD kyla, kai asmenys išbraukiami iš Užimtumo tarnybos sąrašų, taip pat teiravosi, kodėl turintiems teisę į PSD valstybės lėšomis, bet dirbantiems  gyventojams, vis tiek reikia mokėti PSD įmokas.

      Daugeliu klausimų vyko diskusijos, per kurias paaiškinti PSD principai, atsakyta į užduotus klausimus.
 

  Utenoje į susitikimą su ligonių kasos atstovais susirinko nemažas būrys socialinėje srityje dirbančių specialistų.   
 
      Visagine vykusio renginio dalyviai domėjosi, kuriam iš tėvų suteikiamas PSD valstybės lėšomis, jei abu tėvai dirba. Paaiškinus, kad draudimas valstybės lėšomis aktualus tik nedirbantiems ar laikinai darbo netekusiems tėvams, visaginiečiai klausė, ar gali tikėtis susigrąžinti pinigus tie asmenys, kurie, nežinodami, kad gali būti drausti valstybės lėšomis kaip tėvai, auginantys vaikus, mokėjo už sveikatos priežiūros paslaugas, bet po vizito į ligonių kasą jiems atgaline data buvo suteiktas PSD. Į klausimą atsakyta, kad iš PSDF biudžeto šių išlaidų grąžinimas teisės aktais nėra numatytas.   

       Susitikime taip pat teirautasi, nuo kada įsigalioja sveikatos draudimas asmeniui sumokėjus vieną PSD įmoką, domėtasi, ar anksčiau turėtas PSD skolas gyventojams reikės padengti, kodėl ligoninėse prašoma, kad patys pacientai nusipirktų vaistų, jei tokiais atvejais bus mokama visa vaisto kaina, o ne skirtumas tarp ligoninės turimo pigesnio ir norimo vartoti brangesnio. Dar tikslintasi, kiek laiko galioja siuntimas pas gydytoją specialistą, kaip gauti ESDK, ar jos užtenka būtinosios medicinos pagalbos paslaugoms gauti, kai vykstama į užsienį atostogų.
 

Visagino socialiniai darbuotojai atidžiai klausėsi informacijos apie PSD.  

 
      Ligonių kasos atstovams atsakius į visus klausimus, susitikimo dalyviai dėkojo už glaustą ir aiškią informaciją, kurią, anot jų, bus galima pritaikyti praktiškai, konsultuojant Socialinių paslaugų centro, Socialinės paramos skyriaus klientus.

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Panevėžio TLK nuotr. 

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

2020-01-17
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: