PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Ilgos dantų protezavimo eilės ištirpo

 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) išsiuntė paskutinius 2019 metų kvietimus protezuoti dantis Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams, įrašytiems į savivaldybių eiles ir laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Po šių kvietimų abiejų apskričių visų savivaldybių gyventojams paslaugos laukimo trukmė sutrumpėjo iki maždaug 11 mėnesių. Bendras dantis protezuoti pakviestų Panevėžio TLK veiklos zonos asmenų skaičius šiais metais – maždaug 19 tūkst., t. y. per 3 tūkst. asmenų daugiau nei jų buvo pakviesta 2018 metais ir pustrečio karto daugiau – nei 2017 metais.

      2019 metų IV ketvirtį kvietimai protezuoti dantis išsiųsti 2768 Panevėžio apskrities ir 1037 Utenos apskrities laukiantiesiems eilėje. Panevėžio miesto gyventojams išsiųsta apie 1,5 tūkst. kvietimų, Utenos rajono – apie 0,5 tūkst. Į kitas savivaldybes iškeliavo nuo 37 iki 382 kvietimų, priklausomai nuo laukimo eilės dydžio (kuo eilė buvo trumpesnė, tuo kvietimų išsiųsta mažiau).

      2020 metus Panevėžio TLK pasitiks praktiškai išsprendusi ilgų eilių dantų protezavimo srityje problemą. Iškvietus praėjusių metų laukiančiuosius visose šalies savivaldybėse, gyventojai protezuoti dantų bus kviečiami pagal vieną bendrą laukimo eilę visoje Lietuvoje, į kurią asmenys įrašomi nuo 2019 m. sausio 1 d.

      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) specialistai pastebi, kad gyventojai vis dar painiojasi, ką reikia daryti gavus kvietimą protezuoti dantis. Primename: gavus TLK pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugą, dėl jos reikia kreiptis į gydymo įstaigą, kurioje ketinate gauti paslaugą. Gavus pranešimą apie kompensaciją už savo lėšomis protezuotus dantis,  pasiimti pinigų taip pat reikia eiti ne į ligonių kasą, bet į banką.

      Dar reikia žinoti, kad gavus kvietimą protezuoti dantis, galima kreiptis į gydytoją odontologą tos sveikatos priežiūros įstaigos, kuri turi licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir yra sudariusi sutartį su TLK dėl dantų protezavimo.

 

      Panevėžio TLK pažymi, kad visiems, įrašytiems į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašus iki 2018-12-31 ir protezavusiems dantis savo lėšomis, jau yra išmokėtos kompensacijos, išskyrus tų mirusių asmenų paveldėtojus, kurie nesikreipė. GAS visus paveldėtojus, kurių artimieji buvo protezavę dantis savo lėšomis, bet  mirė nesulaukę kompensacijų, kviečia kreiptis į ligonių kasą dėl kompensacijų ir pateikti paveldėjimo teisę patvirtinančius dokumentus.

      Jei asmuo nesiprotezuoja savo lėšomis ir miršta nesulaukęs eilės, teisės į ją nėra galimybės perimti kitam asmeniui.

      Visų laukiančiųjų eilėje Panevėžio TLK prašo informuoti ligonių kasą, jei pasikeičia banko sąskaitos numeris ar gyvenamosios vietos adresas, kad atėjus eilei būtų tinkamai nukreipiama informacija arba būtų galima pervesti pinigus į galiojančią sąskaitą.

       Taip pat būtina įsidėmėti, kad sulaukus kvietimo protezuoti dantis, protezavimui skirtas laikas yra 3 metai nuo TLK pažymos apie atėjusią eilę gavimo dienos. Vadinasi, per tuos 3 metus paslaugos teikimas privalo būti baigtas, o ne po 3 metų tik pradėtas, kaip kartais neteisingai suprantama. Be to, per kelis kartus išnaudoti visą PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą sumą galima tik tada, kai dantys protezuojami savo lėšomis, nesulaukus eilės. Kai ateina eilė, paslauga turi būti baigtinė, t. y. reikalingi dantys suprotezuojami ir gydymo įstaiga pateikia ligonių kasai duomenis dėl paslaugos apmokėjimo.

      Asmenys, išskyrus vaikus, pakartotinai į sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos. Kitaip tariant, praėjus 3 metams nuo tos dienos, kada gavo kompensaciją už savo lėšomis protezuotus dantis arba kai ligonių kasa apmokėjo gydymo įstaigai už dantų protezavimo paslaugą. Į eilę įrašoma ne ligonių kasoje, bet pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje esate prisirašę.

      Nemažai gyventojų teiraujasi, ar jiems bus grąžintas skirtumas, jei dantys bus protezuoti ne už galimą didžiausią iš PSDF biudžeto kompensuojamą sumą. Pažymime, kad paslauga yra apmokama pagal faktines dantų protezavimo išlaidas ir nėra numatyta, kad maksimalią sumą išnaudoti privaloma. Nurodytos leistinos sumos yra tik riba, kurią peržengus, už paslaugą viršytos išlaidos iš PSDF biudžeto nebekompensuojamos. Jei protezavimas kai kuriems asmenims kainuoja mažiau, už likusias lėšas atsiranda galimybė iškviesti daugiau asmenų kompensuojamai paslaugai gauti.

      Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“).

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 
Ligonių kasos kviečia:

• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.

2019-12-11
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: