PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Aktyviausios mokyklos gimnazistai diskutavo ligonių kasoje

 Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė paprastai ir su pavyzdžiais aiškino svečiams, kam reikalingas PSD. Panevėžio TLK nuotr.

      Grupė aktyviausiai Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) organizuotoje viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą ir ne tik?“ dalyvavusios Panevėžio 5-osios gimnazijos  mokinių praėjusį penktadienį apsilankė Panevėžio TLK. Nors paskatinamąjį viktorinos prizą šįmet pasisekė laimėti tik vienai dalyvei, apie 20 iš pusantro šimto šios mokyklos viktorinos dalyvių kartu su mokytoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste atvyko į ligonių kasą padiskutuoti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), sužinoti, ties kuriais klausimais, atsakydami į juos, suklydo, taip pat išbandyti  jėgas momentinėje viktorinoje.

      Mokinius į Panevėžio TLK atlydėjusi gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Jolita Stankevičienė pažymėjo, kad II klasių gimnazistai šįmet nebuvo pirmieji spalį vykusios viktorinos dalyviai dėl savo užimtumo, tačiau suspėjo laiku išsiųsti atsakymus ir buvo labai aktyvūs.

       Gimnazistai, pasak mokytojos, užduotis savarankiškai atliko per informacinių technologijų pamoką, nes kartu tai buvo naudinga ir dėstomam dalykui – vaikai mokėsi rinkti raktinius žodžius, pagal juos ieškoti informacijos, o kad viktorina buvo internetinė, tai ir lavino dalyko įgūdžius.
Ne vienus metus prie mokinių dalyvavimo ligonių kasos viktorinoje prisidedanti pedagogė sakė ir pati kasmet mielai atnaujinanti žinias, susijusias su PSD ir ligonių kasų veikla, tad, jei vyktų konkursas suaugusiesiems, irgi galėtų dalyvauti.

Apdovanojimą A. Levickienė įteikė Panevėžio 5-osios gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei V. Dapkevičienei (iš kairės).    Panevėžio TLK nuotr. 

       Vadovaujantis viktorinos taisyklėmis, Panevėžio TLK direktoriaus padėkos raštas ir paskatinamasis prizas skirtas II a klasės mokinei Emai Akelaitytei, surinkusiai 29 taškus. Padėkos ir paskatinamieji prizai taip pat skirti dviem informacinių technologijų mokytojoms – Jolitai Stankevičienei ir Editai Janulionienei bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistei  Virginijai Dapkevičienei – už aktyvų mokinių skatinimą dalyvauti viktorinoje.

      Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė, apibendrinusi viktorinos rezultatus, pasidžiaugė, kad Panevėžio 5-oji gimnazija, ne vienus metus dalyvaujanti viktorinoje, šįmet renginiui padovanojo neįtikėtinai daug dalyvių – 150. Nors daugumos rezultatai šįkart nebuvo priziniai, atskirai paminėtos 4 mokinės, kurioms nedaug trūko iki laimėjimo. Joms įteikta po Valstybinės ligonių kasos išleistą 2020 metų kalendorių.

Paskatinamasis viktorinos prizas skirtas ir gimnazijos informacinių technologijų mokytojai J. Stankevičienei (iš kairės), o Valstybinės ligonių kasos kalendoriumi džiaugėsi 4 gimnazistės. Viena iš jų – Ugnė Mazaliauskaitė. Panevėžio TLK nuotr.     

      Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė paprastai ir su pavyzdžiais aiškino svečiams, kam reikalingas PSD, kodėl suaugusiesiems svarbu juo rūpintis nuolat, kokios naudos jis suteikia, dėstė, kuriais atvejais reikia įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę, o kuriais ji – nebūtina, perspėjo, kaip elgiantis padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.

      Momentinė viktorina vyko diskusijų pagrindu: Panevėžio TLK svečiai stengėsi ne tik atsakyti į klausimus, bet ir pasvarstyti, kodėl tokie, o ne kitokie atsakymai yra teisingi, papasakoti, ką plačiau žino įvairiomis temomis. Mokiniai samprotavo, kas nutiktų, jei Lietuvos valstybė per PSD sistemą neužtikrintų  medicinos pagalbos žmogui susirgus, kodėl reikia mokėti PSD, nors ir jaučiamės sveiki, nesigydome, kodėl svarbu apsidrausti sveikatą ir pan. Svečiams ne iš karto pavyko atspėti, kiek maždaug ligonių kasa sumoka gydymo įstaigai už 1 pacientui atliktą inksto transplantaciją ir gydymą, kiek gali siekti vaistų kaina nuo krūties vėžio PSD neapsidraudusiam pacientui, kiek visos ligonių kasos kartu sudėjus mokėjo pernai gydymo įstaigoms ir vaistinėms už gyventojams suteiktas paslaugas, išduotus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

       Primename, jog aštuntą organizuotoje Panevėžio TLK viktorinoje iš viso dalyvavo 341 mokinys iš 19 mokyklų, 8 savivaldybių – Panevėžio miesto ir rajono, Biržų, Ignalinos, Kupiškio, Pasvalio, Utenos ir Zarasų rajonų. Tai buvo pats didžiausias dalyvių skaičius per visus viktorinų organizavimo metus. Nugalėtojais paskelbta 10 pirmųjų, teisingiausiai atsakiusių į daugiausia viktorinos klausimų. Dar 16-ai dalyvių, po nugalėtojų teisingiausiai atsakiusių į klausimus, komisija skyrė paskatinamuosius prizus. Viktorinoje per 8 metus iš viso dalyvavo daugiau kaip 1500 mokinių. Iš jų laimėtojais tapo arba paskatinamuosius prizus laimėjo 212.

      Ligonių kasos specialistai dėkoja visiems dalyviams ir mokytojams bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, daug prisidėjusiems prie viktorinos sėkmės. 

      Teisingi viktorinos atsakymai ir jos visi laimėtojai skelbiami interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt (paspaudus reklamjuostę „Mokiniams skirta viktorina“). 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

Daugiau infografikų rasite čia.
 

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2

Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 2222.

2019-12-09
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: