PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Molėtuose ligonių kasos specialistams pacientai uždavė daugybę klausimų
      Panevėžio teritorinės ligonių kasos atstovai praėjusią savaitę lankėsi Molėtuose, kur susitiko su Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų rajono filialo nariais. Ligonių kasos darbuotojus pacientų atstovai pasikvietė norėdami sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, susijusius su privalomuoju sveikatos draudimu, medicinine reabilitacija, medicinos pagalbos priemonių kompensavimu ir kt.  
     
       Kaip teigia Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Marytė Baliūnaitė, pernai Panevėžio TLK Utenoje organizavus susitikimą su šio regiono pacientų organizacijų atstovais, jame dalyvavusieji išgirdo tikrai daug naudingos informacijos, todėl buvo nuspręsta pakviesti ligonių kasos atstovus į susitikimą su didesne klausytojų auditorija. Kadangi, anot pirmininkės, žmonėms nelengva susigaudyti besikeičiančios informacijos sraute, labai gerai, kai yra galimybė tiesiai iš specialistų išgirsti kai kuriuos paaiškinimus, susipažinti su ligonių kasų gyventojams teikiamomis paslaugomis, sužinoti, kaip tas paslaugas gauti.
     
      Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Nakrošienė papasakojo susirinkusiesiems, kam ir kaip skiriama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto kompensuojama dantų protezavimo paslauga, ką reikia įsidėmėti laukiant dantų protezavimo eilės, išsamiai informavo, kokiu principu veikia privalomojo sveikatos draudimo sistema, kokios yra draudžiamų asmenų kategorijos, paaiškino, kokiais atvejais gali kilti problemų savarankiškai besidraudžiantiems, išmokas iš savivaldybių gaunantiems asmenims, neįgaliesiems, bedarbiams ar studentams.
     
       Molėtiškius TLK atstovai informavo, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos yra sudariusi galimybę gyventojams internete pasitikrinti savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu (www.vlk.lt arba paneveziotlk.lt). Tereikia įvesti asmens kodą ir sistema informuoja – esi apdraustas arba ne.  Jei gautas atsakymas, kad draustumo nėra, būtina kreiptis į TLK su asmens dokumentu, įrodančiu teisę į draustumą arba pasiteirauti, kaip draustis savarankiškai, kad atsirastų teisė į nemokamą sveikatos priežiūrą. Neapsidraudus privalomuoju sveikatos draudimu ir susirgus, pasekmės gali būti labai skaudžios.    
     
      TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė gydytoja Regina Venckienė pacientų organizacijų atstovus supažindino su prisirašymo pas šeimos gydytoją, psichiatrą tvarka, išsamiai paaiškino, kada sveikatos priežiūros paslaugos, tyrimai, medicinos pagalbos priemonės pacientams yra nemokamos, o kuriais atvejais gali reikėti primokėti. R. Venckienė pabrėžė, kad išsiaiškinti, ar gydymo įstaigoje prašoma mokėti teisėtai, reikia iš karto, nes pasirašius sutikimą ir sumokėjus pinigus, ne visada pavyksta juos susigrąžinti. Ligonių kasos tokių mokėjimų nekompensuoja.  
     
      Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungos atstovams ėmus domėtis sauskelnių kompensavimu, neįgaliųjų medicinine reabilitacija, TLK specialistė paaiškino, kokiomis ligomis sergant skiriamos iš PSDF biudžeto kompensuojamos medicinos pagalbos priemonės, kada ir kaip dažnai gali būti skiriama pakartotinė, palaikomoji reabilitacija, per kiek dienų reikia nuvykti į sanatoriją, pabrėžė, kad sanatorijas iš ligonių kasos pateikto sąrašo pacientas turi teisę pasirinkti pats.   R. Venckienė informavo, kad nuo šių metų vasario 1 d. vaiką sanatorijoje slaugančiam asmeniui jau nebereikia pačiam mokėti už maistą, nakvynę – į vaiką slaugančio asmens išlaikymo išlaidas įskaičiuojamos asmens maitinimo ir nakvynės paslaugų išlaidos.  
 
      Molėtiškiai taip pat domėjosi apie sąnarių endoprotezavimą, kompensuojamų akių lęšiukų įsigijimą, prevencijos programas ir džiaugėsi gavę atsakymus į daugelį aktualių klausimų.
     
Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija
2012-03-19
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: