PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Skirtos lėšos savivaldybių visuomenės sveikatos programoms

      Visos Panevėžio ir Utenos apskričių rajonų savivaldybės jau informuotos, kiek lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pagal statistinį gyventojų skaičių 2012 m. skirta jų visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiajai programai – tokią informaciją savivaldybėms išplatino Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai. Savivaldybės taip pat informuotos ir apie kitą PSDF biudžeto lėšų paskirstymą – sveikatos priežiūrai mokyklose skiriamus pinigus. 

      Daugiausia lėšų visuomenės sveikatos programoms įgyvendinti šiemet gaus Panevėžio miesto savivaldybė – 66,2 tūkst. Lt. Utenos ir Panevėžio rajonų savivaldybėms atitinkamai skirta 27,7 ir 25 tūkst. Lt. Kitoms savivaldybėms skirtos lėšos – mažesnės. 

      Kaip teigia Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė, bendras gyventojų skaičius per paskutiniuosius trejus metus savivaldybėse mažėjo, todėl šiek tiek mažėjo ir visuomenės sveikatos programoms skiriamos PSDF biudžeto lėšos: Panevėžio TLK veiklos zonos savivaldybių visuomenės sveikatos programoms finansuoti 2010 m. iš viso buvo skirta 265,6 tūkst. Lt, 2011 m. – 264,3 tūkst. Lt, 2012 m. – 263,6 tūkst. Lt. Mažėjimas, pasak A. Čiplienės, palyginti nedidelis, todėl savivaldybės turi visas galimybes ir toliau sėkmingai įgyvendinti visuomenės sveikatos programas. Lėšos paskirstomos ketvirčiais, tad programos gali būti įgyvendinamos ištisus metus. Iki gruodžio 31 d. nepanaudotos lėšos grąžinamos į PSDF biudžetą. 
     
      2011 m. pradžioje į PSDF biudžetą buvo grąžinta 500 Lt, juos grąžino Biržų rajono savivaldybė. 2012 m. pradžioje grąžinta 2177 Lt visuomenės sveikatos programoms nepanaudotų lėšų. Iš šios sumos 2034 Lt grąžino Ignalinos rajono savivaldybė. 

      Iki praėjusių metų rugpjūčio savivaldybių visuomenės sveikatos programas vertino Panevėžio TLK specialistai. 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu patvirtintas visas Savivaldybių visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiosios programos finansavimo ir atskaitomybės tvarkos aprašas. Aprašu suvienodinta savivaldybių visuomenės sveikatos programų finansavimo PSDF biudžeto lėšomis ir ataskaitų teikimo tvarka, nurodyta, kad minėtas programas turi vertinti savivaldybės. Savivaldybių tarybos yra atsakingos už šių programų atrinkimą ir lėšų joms panaudojimą. Tarybai priėmus sprendimą dėl PSDF biudžeto lėšų paskirstymo programos priemonėms įgyvendinti, per 5 darbo dienas turi būti sudarytas ir teritorinei ligonių kasai pateiktas tvirtinti išlaidų sąmatos projektas. Kartu su šiuo projektu savivaldybė turi pateikti užpildytą metinį visuomenės sveikatos programų rėmimo specialiosios programos įgyvendinimo priemonių planą.      

      Su TLK už PSDF biudžeto lėšų panaudojimą savivaldybės atsiskaito pasibaigus kiekvienam metų ketvirčiui, iki kito ketvirčio pirmojo mėnesio 15 d. pateikdamos biudžeto išlaidų sąmatos ir programos priemonių vykdymo ataskaitas. 

      Sveikatos priežiūrai mokyklose finansuoti skiriamas PSDF biudžeto lėšas savivaldybės naudoja sveikatos priežiūros specialistų etatams mokyklose išlaikyti. 2012 m. sveikatos priežiūrai Panevėžio ir Utenos apskričių rajonų mokyklose finansuoti iš viso skirta 1 mln. 314 tūkst. Lt. Pernai tam buvo skirta 29 tūkst. Lt daugiau, užpernai – 17 tūkst. Lt daugiau nei šiemet. Sveikatos priežiūrai mokyklose skiriamos lėšos priklauso nuo mokinių skaičiaus. Jei lėšos nepanaudojamos, jos taip pat grįžta į PSDF biudžetą. 2011 m. į šį biudžetą grąžinta daugiau kaip 100 tūkst. Lt, 2012 m. – apie 60 tūkst. Lt. Daugiausia nepanaudotų lėšų yra grąžinusi Panevėžio miesto savivaldybė – maždaug po 40 tūkst. Lt pernai ir šiemet. Nemažai lėšų šiais metais grąžino ir Panevėžio, Zarasų bei Ignalinos rajonų savivaldybės.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija
 

2012-03-14
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: