PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į TLK, kad būtų atsiųstas sertifikatas. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Panevėžio TLK: informavimas bus nukreiptas į socialinius darbuotojus

Panevėžio socialinių paslaugų centro socialinius darbuotojus, kurių susirinko beveik 20, domino įvairios su PSD susijusios detalės. Panevėžio TLK nuotr.

      Savo veiklos zonos rajonuose pastaruoju metu pastebėjusi opią problemą dėl informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) stokos socialinės rizikos, gyvenimiškų įgūdžių stokojančiose ar atokiau nuo miesto, miestelio centrų gyvenančiose šeimose, Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) ėmėsi iniciatyvos suteikti daugiau žinių tokioms šeimoms per seniūnijų socialinius darbuotojus, savivaldybių socialinių paslaugų centrus ir pan. 

      Savivaldybėms ir seniūnijoms pasiūlyta organizuoti socialinių darbuotojų susitikimus su Panevėžio TLK specialistais, o gautas žinias apie PSD įvairiais aspektais panaudoti tiesioginiame darbe – išgirsta informacija pasidalyti su globojamomis šeimomis, vienišais asmenimis.
Pasak Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus atstovų rajonuose, Panevėžio ir Utenos apskrityse, pavyzdžiui, neretai pasitaiko šeimų, auginančių vaikus ir nežinančių apie galimybes tėvams apsidrausti PSD valstybės lėšomis. Manydami, kad tokios teisės neturi, nes nedirba, ligų kamuojami asmenys nedrįsta kreiptis į gydymo įstaigas, kad šios neprašytų susimokėti už paslaugas. 

      Siekdama suteikti daugiau informacijos atsakingiems asmenims, pirmiausia ligonių kasos specialistus į susitikimą pakvietė Panevėžio miesto savivaldybė. Panevėžio TLK atstovams organizuota diskusija su Panevėžio socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais.

      Diskusijoje kalbėta apie valstybės lėšomis draudžiamas labiausiai socialiai pažeidžiamų asmenų grupes – bedarbius, socialines ar našlaičio išmokas gaunančius, neįgaliuosius slaugančius, vaikus  auginančius, visuomenei pavojingomis ligomis (dažniausiai tuberkulioze) sergančius asmenis, pensininkus ir kt. Panevėžio TLK atstovai paaiškino, kada šie asmenys gali būti apdrausti PSD valstybės lėšomis, kokias sąlygas turi atitikti, kuriems iš jų ir kokiais atvejais reikia kreiptis į ligonių kasą, o apie kuriuos duomenys gaunami iš įvairių registrų.

      Taip pat nemažai dėmesio susitikime skirta PSD įmokų mokėjimo tvarkai apžvelgti, papildomo mėnesio, per kurį reikia susitvarkyti PSD (jo galiojimui pasibaigus), akcentams išdėstyti. Paaiškinta, kaip nepadaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui, detaliau kalbėta apie pasikeitimus dantų protezavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkoje, šioje srityje pasitaikančias gyventojų problemas, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką ir pan.

Į daugelį klausimų susitikimo dalyviams atsakė Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė. Panevėžio TLK nuotr.    

      Panevėžiečius socialinius darbuotojus domino, ar asmenys yra apdrausti valstybės lėšomis tada, kai sustabdomas jų bedarbio statuso galiojimas, ar reikia atnešti pažymas apie socialinių išmokų gavimą ligonių kasai, ar vienas iš vaikus auginančių tėvų, apsidraudęs valstybės lėšomis, gali šį draudimą vėliau perduoti sutuoktiniui ar gyvenimo partneriui, ar PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos breketų sistemos, ortodontinės plokštelės vaikams ir kt.

      Diskusijos dalyviams išsamiai atsakyta į klausimus ir pasiūlyta drąsiai kreiptis į ligonių kasą, jei kyla kokių nors neaiškumų ar papildomų klausimų.

      Kiti artimiausi susitikimai su socialiniais darbuotojais numatyti lapkričio mėnesį Pasvalyje, Ignalinoje, Kupiškyje.  


             Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 

Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

 
2019-10-24
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad Europos sveikatos draudimo kortelę (per Elektroninius valdžios vartus ar atvykus pas ligonių kasos atstovą rajone) jau galima užsakyti atsiųsti paštu?
Taip ir tuo ketinu pasinaudoti (pasinaudojau)
Taip, bet man tai neaktualu
Ne, bet dabar žinosiu ir pasinaudosiu
Ne ir man tai neaktualu
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: