PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Tirpstant dantų protezavimo eilėms – nauji iššūkiai

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa ( Panevėžio TLK) spalio pradžioje baigė siųsti 2019 metų III ketvirčio kvietimus protezuoti dantis Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams, laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Visus metus didėjant pakviestųjų skaičiui, sparčiai tirpsta eilės visose Panevėžio TLK veiklos zonos savivaldybėse. Ilgiausias paslaugos laukimo laikas šiuo metu – 2 m. 6 mėn. ir jis yra Panevėžio mieste.
 
„Tikrai  galima pasidžiaugti, kad ilgametė problema dėl ilgų eilių, laukiant PSDF biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo, baigia išsispręsti. Tai, kad Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojų dantims protezuoti 2019 m. skirta beveik 6 mln. Eur, o dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti 2019 m. visoje Lietuvoje skirta net 10,2 mln. Eur daugiau nei pernai, yra stiprus postūmis gerinant šios paslaugos teikimą. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai postūmį pajuto labiausiai, nes tose apskrityse dėl didelio senų žmonių ir žmonių su negalia skaičiaus eilės buvo ilgiausios“, – teigia Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas.

           Įstaigos Gyventojų  aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė pastebi, kad gyventojai, nesitikėję tokio greito eilių judėjimo, susiduria su naujais iššūkiais – kai kurie protezavusieji dantis savo lėšomis nesuskumba protezavimo baigti ir nebespėja laiku pristatyti  dokumentų apie suteiktą paslaugą. 

          S. Paulauskienė pažymi: kai ateina eilė protezuotis dantis, teritorinė ligonių kasa (TLK) išsiunčia asmeniui pažymą apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas. Gavus šią pažymą, pristatyti dokumentus, liudijančius apie dantų protezavimą savo lėšomis, būna per vėlu – juos reikia pateikti iki pažymos, t. y. antrojo laiško iš ligonių kasos išsiuntimo dienos. Pirmasis laiškas išsiunčiamas įrašius asmenį į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą.

           Dar vienas dalykas, dėl kurio norintiesiems protezuoti dantis PSDF lėšomis kyla problemų, – gyventojai neteisingai supranta, kada galima pakartotinai įsirašyti į eilę (sąrašą). Pasak Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos, asmenys, išskyrus vaikus, pakartotinai į sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos. Kitaip tariant, praėjus 3 metams nuo tos dienos, kada gavo kompensaciją už savo lėšomis protezuotis dantis arba kai baigė protezuoti dantis atėjus eilei. 
 
           Panevėžio TLK primena, kad nuo 2018 m. gruodžio 21 d. asmenys, pageidaujantys gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas iš PSDF biudžeto, nebūtinai turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą. Kreiptis galima ir į kitos sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir sudariusios sutartį su TLK, gydytoją odontologą.

           Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. keitėsi dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo sumos – jos vėl didėjo. Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, pagrindinė pagal faktines dantų protezavimo išlaidas galima kompensavimo suma yra iki 504,81 Eur. Labai išskirtiniais atvejais, kai tai nustato gydytojų odontologų konsiliumas, – iki 1 553,24 Eur. Pastaroji suma gali būti kompensuojama ir vaikams, kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, kai protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus. Kitais atvejais,  kai vaikų kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, galima didžiausia kompensuojama suma yra iki  257,63 Eur.
 
Gavus kvietimą protezuoti dantis, juos reikia protezuoti per 3 metus nuo TLK pranešimo apie atėjusią eilę gavimo dienos.

           Informuojame, kad 2019 m. III ketvirtį iš viso pakviesta protezuoti dantų 4166 Panevėžio ir 2309 Utenos apskričių gyventojai. Panevėžio miesto savivaldybės gyventojams išsiųsti 1794 kvietimai, Panevėžio rajono – 662, Utenos rajono – 743, Rokiškio rajono – 611, Biržų rajono – 573, Anykščių rajono – 433  kvietimai. Jų taip pat sulaukė 333 visaginiečiai, 323 pasvaliečiai, 288 ignaliniečiai, 286  molėtiškiai, 226 zarasiškiai ir 203 kupiškėnai. Pakviestieji, išskyrus biržiečius, į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą įrašyti 2017–2018 m. Biržų rajone protezuoti dantų jau kviečiami šiais metais įsirašiusieji į eilę.

            Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai ragina gyventojus, laukiančius eilės protezuoti dantis, tikrinti pašto dėžutes, kad nenusimestų ligonių kasos siunčiami laiškai. Taip pat prašoma pasitikrinti, ar ligonių kasai buvo pateiktos vis dar galiojančios banko sąskaitos. Pastaruoju metu atgal į ligonių kasos sąskaitą grįžta nemažai išsiunčiamų kompensacijų tiems, kurie dantis protezavo savo lėšomis, o ligonių kasai yra nurodę šiuo metu uždarytas savo banko sąskaitas.
 
Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“). 
            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Ligonių kasos kviečia:
• Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
• Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
• Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
• Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
 

 

2019-10-16
Jūsų nuomonė
Per kiek laiko pavyko prisiskambinti telefonu į reikiamą gydymo įstaigą po karantino?
Iš karto
Per 1 val.
Per pusdienį
Per dieną
Per 2 dienas
Neprisiskambinau iš viso
Kita (įrašykite gydymo įstaigos pavadinimą, jei su ja negalėjote susisiekti ilgiau nei 1 dieną)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: