PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Dėmesio! Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Pacientų organizacijų atstovams atsakyta į daugelį klausimų

Kontrolės skyriaus vedėjui teko atsakyti į daug pacientams rūpimų klausimų. 

      Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) organizavo susitikimą su Panevėžio apskrities pacientų organizacijų atstovais. Susitikimas vyko Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos patalpose praėjusį savaitgalį.

      Pacientų atstovai supažindinti su jiems aktualiomis įvairių sričių naujienomis – dantų protezavimo, šeimos gydytojo atliekamų laboratorinių tyrimų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimo, išdavimo pasikeitimais. Taip pat kalbėta apie medicininę reabilitaciją, eiles pas gydytojus specialistus, siuntimų išrašymą ir kt.
 
      Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė priminė, kokia yra dantų protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, tvarka, kas į šią paslaugą turi teisę. Ji pažymėjo, kad sparčiai trumpėja dantų protezavimo laukiančių asmenų eilės Panevėžyje ir visoje apskrityje, atkreipė dėmesį, kad nebeliko 3 mėn. termino, per kurį būdavo privaloma kreiptis į odontologijos įstaigą, sulaukus iš ligonių kasos kvietimo protezuoti dantis – dabar dantų protezavimo paslauga turi būti suteikta per 3 metus, todėl nebeliko galimybės atidėti paslaugos teikimą.
 

 
S. Paulauskienė atkreipė dėmesį, kad nebeliko 3 mėn. termino, per kurį būdavo privaloma kreiptis į odontologijos įstaigą.
     
 
      GAS vedėja pateikė dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus ir atsakymus į juos, išvardijo problemas, su kuriomis susiduriama dantų protezavimo kompensavimo srityje.
Kad ši tema pacientų atstovams aktuali, parodė jų atidus klausymasis bei užduoti rūpimi klausimai. Buvo teiraujamasi, ar protezavus dantis savo lėšomis, iš karto reikia nešti į ligonių kasą tai įrodančius dokumentus, ar galima keisti odontologą pradėjus protezavimo procesą, ar dantų gydymas įeina į dantų protezavimo paslaugos teikimą, ar neskiria Savivaldybei priklausančių įstaigų odontologai specialiai daug vizitų, kad gautų didesnį apmokėjimą iš ligonių kasos.
 
      Po diskusijos, per kurią atsakyta į klausimus, Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras kalbėjo apie kitų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ypatumus. Išsamiai pacientų bendruomenei paaiškinta, kaip skiriama medicininė reabilitacija, kas turi įtakos tam, kad ne visiems ta pačia liga sergantiems ar vienodas traumas patyrusiems asmenims gali būti skiriama reabilitacija. Pažymėta, kad gydantis gydytojas, siųsdamas į medicininę reabilitaciją, vadovaujasi ne tik gydytojo reabilitologo išvada, bet vertina ir paciento būklę bei sąlygas, kurios kartais neleidžia skirti reabilitacijos.
 
      Atkreiptas dėmesys, kad PSDF biudžeto lėšų šiai sveikatos atstatymo sričiai nėra tiek, kiek daugeliui norėtųsi, todėl ir gydymo įstaigų vadovai  stengiasi reguliuoti ribotas lėšas. Asmenys, kuriems reikalinga pakartotinė, palaikomoji reabilitacija, paprastai rašomi į eilę, o tiems, kuriems sveikatos atstatymas reikalingas po traumų, operacijų, siunčiami į reabilitaciją nedelsiant.
 

 
Pacientų atstovai jiems svarbių aktualijų klausėsi labai atidžiai.
      
 
      Dėl reabilitacijos pacientų atstovai turėjo priekaištų gydymo įstaigoms. Skųstasi, kad sulaukus pensinio amžiaus, nemokamai reabilitaciją gauti praktiškai neįmanoma. Klausta, kodėl Panevėžio medikai neįgaliųjų beveik nesiunčia į reabilitaciją, o Vilniaus ar Kauno medikai siuntimus išrašo. Taip pat teirautasi, ar ligonių kasos specialistai baudžia gydytojus, neskiriančius medicininės reabilitacijos, per kiek dienų galima nuvykti į reabilitaciją, su keliomis reabilitacijos įstaigomis Panevėžio TLK sudariusi sutartis.
 
      E. Voras atsakė ne tik į šiuos susirinkimo dalyvių klausimus. Buvo klausimų apie gliukozės kraujyje ir cholesterolio tyrimus, netinkamą parduodamų ir išrašomų kompensuojamų vaistų kiekį, sauskelnių išrašymą, eiles pas gydytojus, mokamus tyrimus, gydymo įstaigų pasirinkimą, klausta, kiek laiko galioja siuntimas tyrimams ir kt.
 
      Rudenį Panevėžio TLK planuoja panašų susitikimą su Utenos apskrities pacientų organizacijų atstovais.   
            
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
 
Ligonių kasos kviečia:
Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/Hsyhq4
 
Rūpimus klausimus galite pateikti bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt.
2019-05-20
Jūsų nuomonė
Ar žinote, kad karantino metu apsilankę poliklinikoje, pacientai neturi mokėti už medikams skirtas nuo koronaviruso apsaugančias priemones?
Taip
Ne
Kita (jei Jūsų prašė už šias priemones mokėti, įvardykite, kurioje gydymo įstaigoje)
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: