PANEVĖŽIO TERITORINĖ LIGONIŲ KASA
             
 
 Misija
 
 Vizija
 
 Vertybės
 
 
   NAUJIENOS
   STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
   TEISINĖ INFORMACIJA
   VEIKLOS SRITYS
   KORUPCIJOS PREVENCIJA
   PRANEŠĖJŲ APSAUGA
   ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
   PASLAUGOS
   ATVIRI DUOMENYS
   ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
   NUORODOS
   GYDYMO ĮSTAIGŲ PASLAUGOS
   GYVENTOJAMS
   ĮSTAIGOMS
   APKLAUSOS IR ANALIZĖS
   PRIĖMIMAS Į DARBĄ
Gyventojų aptarnavimas
 Panevėžyje ir Utenoje
I, IV 8.00–18.00
II, III 8.00–17.00
V 8.00–15.45
Tel. (8 5) 232 2222
Anykščiuose, Biržuose, Ignalinoje, Kupiškyje, Molėtuose, Pasvalyje, Rokiškyje, Visagine, Zarasuose
Įstaigos kontaktai
Respublikos g. 66
LT-35158 Panevėžys
Tel. (8 45) 59 61 92
Faks. (8 45) 58 37 89
El. paštas patlk@vlk.lt
Darbo laikas
I–IV   8.00–17.00
V   8.00–15.45
Pietų pertrauka 12.00–12.45

GYVENTOJAMS      ĮSTAIGOMS     
Atkreipiame dėmesį, kad studentai, nuo 2020-02-01 pradėję studijuoti Jungtinėje Karalystėje, Lietuvoje valstybės lėšomis nedraudžiami. Plačiau...
www.paneveziotlk.ltNAUJIENOS
| SAM pranešimai | VLK pranešimai | TLK pranešimai | Naujienų archyvas |
Laukiantiesiems dantų protezavimo išsiųsti pirmieji šių metų kvietimai

           Panevėžio ir Utenos apskričių rajonų gyventojus, laukiančius eilėje dantų protezavimo, pasiekė pirmieji šių metų Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) kvietimai vykti į gydymo įstaigas protezuoti dantų. Pirmąjį metų ketvirtį iš viso pakviesti 598 Panevėžio ir 369 Utenos apskričių gyventojai, turintys teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamą paslaugą. 

           TLK direktoriaus įsakymu sudaryta nuolatinė komisija tokį pakviestųjų skaičių atrinko atsižvelgusi į ketvirčiui skirtų lėšų kiekį. Daugiausia kvietimų – 200 – išsiųsta laukiantiesiems eilės Panevėžio mieste. Panevėžio ir Utenos rajonų gyventojams išsiųsta po 100, Biržų – 98, Rokiškio – 80, Pasvalio, Anykščių, – po 70, Visagino miesto – 69 kvietimai. Į kitus rajonus iškeliavo po 40–50 kvietimų. Dalies pakviestųjų dantys jau protezuoti savo lėšomis, todėl jiems bus išmokėtos kompensacijos. Atėjus eilei, kompensacijas gali atsiimti ir mirusių asmenų, savo lėšomis protezavusių dantis, paveldėtojai, turintys įstatymais numatytą teisę į paveldėjimą. Jie turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą.

           Primename, kad PSDF biudžeto lėšos dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti paskirstomos pagal TLK veiklos zonos savivaldybių statistinį gyventojų skaičių. Sprendimą, kokiam skaičiui į sąrašą įrašytų asmenų bus skiriamos lėšos, komisija priima kiekvieną ketvirtį. Laukiant eilėje asmens eilės numeris nekinta. Jis išlieka toks pat, koks buvo suteiktas asmenį įrašant į eilę. Keičiasi tik laukiančiųjų protezavimo skaičius, taip pat kasmet vis didesnis būna paskutinio pakviestojo eilės numeris. 

           Kaip teigia Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, gyventojai, laukiantys eilėje (įrašyti į sąrašą) dantų protezavimo, turi tikrinti savo pašto dėžutes. Reikia įsidėmėti, kad ligonių kasos specialistai kvietimus siunčia registruotais laiškais, todėl šių kvietimų pašto dėžutėje gyventojai neras – jie atiduodami adresatams į rankas. Jei pašto darbuotojas asmens, kuriam adresuotas laiškas, neranda, dėžutėje paliekamas informacinis lapelis su nurodymu atvykti į paštą. Kadangi šiame lapelyje paprastai nenurodoma, dėl kokios priežasties reikia atvykti, dažnai gyventojai į tokius lapelius nekreipia dėmesio, o neatsiimti kvietimai grįžta atgal į ligonių kasą ir pakartotinai nebesiunčiami.

           Per 3 mėn. nuo pranešimo išsiuntimo iš TLK dienos gyventojui nesikreipus į gydymo įstaigą dėl dantų protezavimo paslaugos suteikimo arba nesikreipus į ligonių kasą dėl šios paslaugos atidėjimo, kviečiamasis išbraukiamas iš sąrašo bei informuojamas apie tai paštu. Gana dažnai iš sąrašo išbraukti kvietimų nepasiėmę asmenys skuba į ligonių kasą prašyti vėl įtraukti juos į tą pačią eilę. Deja, išbraukto asmens iš naujo įrašyti tuo pačiu numeriu į laukiančiųjų sąrašą nėra galimybės ir jis praranda teisę gauti dantų protezavimo paslaugą, apmokamą PSDF biudžeto lėšomis. Tokią galimybę praranda ir pakeitusieji adresus bei neinformavusieji apie tai TLK specialistų – laiškai siunčiami senu adresu ir, nepasiekę adresatų, grįžta atgal.

           S. Paulauskienė pabrėžia: kartu su kvietimu asmeniui siunčiamas sąrašas įstaigų, į kurias jis gali kreiptis dėl dantų protezavimo. Svarbu įsidėmėti, kad protezuojant dantis sulaukus eilės, įstaigą reikia rinktis tik iš gauto sąrašo, į kurį įtrauktos įstaigos, sudariusios sutartis su TLK. Anot Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos, pasitaiko atvejų, kai sulaukusieji eilės dantis protezuoja įstaigoje, nesudariusioje sutarties su TLK. Dažnai gydymo įstaigos išrašo gyventojui sąskaitą už paslaugą, tačiau tokia sąskaita nesuteikia teisės kompensuoti dantų protezavimo paslaugų.

           Asmenys, įrašyti į dantų protezavimo laukiančiųjų sąrašą ir nusprendusieji protezuoti dantis savo lėšomis bei laukti, kol ateis eilė kompensacijai gauti, gali kreiptis į bet kurią dantų protezavimo paslaugą teikiančią gydymo įstaigą. Kai paslauga suteikiama, reikia nepamiršti paprašyti įstaigoje pinigų priėmimo kvito ir sąskaitos faktūros (joje turi būti nurodytas kvito (-ų) numeris). Gautus dokumentus kartu su TLK pranešimu apie asmens įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą ir galiojančios banko sąskaitos numerį reikia pateikti teritorinei ligonių kasai. 

           Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau nei yra nustatyta suma pagal tuo metu galiojančią balo vertę. Nuo sausio 1 d. pasikeitus balo vertei, didžiausia senatvės pensininkams, dėl neįgalumo nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims kompensuotina suma yra 1157 Lt. Vaikams skirta suma yra didesnė – 3560 Lt. Tokia didesnė suma retais atvejais gali būti skiriama ir senatvės pensininkams bei dėl neįgalumo nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kaip tai numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintame dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkos apraše. 

           Iš viso 2012 m. iš PSDF biudžeto lėšų Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojų dantims protezuoti skirta 4 mln. 29 tūkst. 300 Lt. Vasario 23 d. duomenimis, Panevėžio ir Utenos apskrityse dantų protezavimo laukia 20450 asmenų, iš jų 8365 – Panevėžio mieste, 2380 – Utenos, 2252 – Panevėžio, 1471 – Rokiškio, 1261 – Pasvalio, 1003 – Biržų rajonuose. Kituose rajonuose laukiančiųjų skaičius nesiekia tūkstančio.

           Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus tel. (8 45) 51 04 14. Informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt–Gyventojams–Dantų protezavimas–Dantu protezavimo eiles.

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

2012-02-23
Jūsų nuomonė
Ar nepavykus prisiskambinti į gydymo įstaigą Jums buvo perskambinta?
Taip
Ne
Kita (nurodykite, į kurią įstaigą skambinote)
Dažniausiai užduodami klausimai
Gyventojų aptarnavimo vertinimo elektroninė apklausa
Užduoti klausimus,
pateikti siūlymus,
atsiliepimus
Vardas*:
Pavardė*:
El. paštas*:
Klausimas, siūlymas, atsiliepimas*:
Naujienų prenumerata
Įveskite el. pašto adresą , kuriuo
pageidaujate gauti naujienas.
Jūsų el. paštas*: